Clicky

Jump to content

Acer S500 Cloudmobile

DTTR

Recommended Posts

Ora e bună. Deci tot cu sunete...

Trimis prin semnale de fum. Sent using smoke signals. HTC Evo 3D și Tapatalk 2.

Bootloop era pt. cei cu root si toate minunile puse pe el. De preferat ,inainte de update , dati o resoftare la ICS 4.0.4 STOCK si dupa dati update ca sa nu mai aveti lag la aplicatii & etc.. in rest e bunicel , pacat de ecranul meu spart=)

P.S 11k in antutu

P.S.S 6k quadrant. ( cumva peste s3? a a?)

Bun ! Update facut ( de vreo 2 ore )... Mi se pare mult mai fluid. Primul lucru care l-am facut a fost sa incerc sa filmez. Surpriza ! Nu a mai inregistrat sunete ! Multumesc Acer ! 

Imi place noul " status bar ", si in general transition effects de la JB. Nu imi place faptul ca nu am unlocker de jelly-bean classic. 

uauuuuuuu!

dupa ce am vazut ce ati scris voi pe aici am cautat si pe acerul sotiei... si avem un update de 273mega.

sa inteleg ca e JB?

stiti cumva unde se salveaza fisierul? acer_s500_av051.rv10rc04_emea_orgrod

@mirceson - sa facem si noi cei cu android stock - fara root - o aducere la factory default?

si-a configurat sotia telefonul si nu tare vreau sa ii dau de lucru.

am vrut sa intreb daca EU sa fac un factory reset?

deci asa cum e... ii dau sa descarce si sa faca actualizarea.

mai deseara....

Am dat si eu update dar de fiecare data imi da o eroare...Eu descarc updateul, se verifica, se stinge, apare un android, se incearca putin si dupa aceea apare un android cu semnul exclamarii...... DE CE?

Sent from my S500 using Tapatalk 2

Sent from my S500 using Tapatalk 2

Åži cu ce mă ajută? Cu nimic... Camera într-adevăr nu mai sună. Nu găsesc setările pentru conectarea usb... În rest, nimic... Nada...

Trimis prin semnale de fum. Sent using smoke signals. HTC Evo 3D și Tapatalk 2.

am vrut sa-l conectez prin USB la tv sa ma uit la poze/filme... nici vorba.

l-am conectat la laptop: mi l-a vazut ca un device atasat... pe care l-am accesat si asa am avut acces la storage si card... adica bullshit! nu le vad ca drive-uri distincte ci ca un device atasat. asadar NU pot folosi un file manager ca totalcommander.

noroc ca doamna mea nu are aceste probleme. ea nu a descarcat inca nimic de pe telefon.

o sa-l mai iau la mana. efectiv nu am ramas "UAU" dupa update.

am dus super htc evo 3d - ul meu la acelasi tv, am conectat cablul, am selectat disk drive si GATA. ma uit la poze / filme.

wtf happened to acer s500?

Edited by dtatar

Din cate stiu, modul default de conectare pe JB este MTP. Poate fi schimbat dupa conectare ca sa poti viziona pozele si filmele. La S2-ul meu cand il conectez la ceva, imi apare in bara de notificare modul de conectare si pot alege. Trebuie sa umbli fie pe la optiuni dezvoltator, fie la utilitare USB si ar trebui sa functioneze.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

nu functioneaza! adica tre' sa vaslesc eu sa ajung la setarile de USB unde intr-adevar am 2 optiuni... o bifez pe MTP sau cum i-ai zis tu dar TV-ul nu il vede.