Clicky

Jump to content
DTTR

Acer S500 Cloudmobile

Recommended Posts

La mine o alta problema, filmez ceva cu telefonul, descarc apoi video in pc si nu vad nimic. Filmez cu alta aplicatie, mxcamera parca  si vad video fara probleme. Strange....

Edited by Ice

-Problema rezolvata

Bun... Da' ne spui si noua cum? Poate altcineva mai intampina problema asta, si-ar fi de ajutor sa nu se mai puna intrebarea... Zic si eu ...

Am observat că a încetat activitatea în această parte a forumului, așa că revin cu un nou 'topic'... CyanogenMod... As dori să aflu dacă vreun deținător de Acer din Românica a pus cm pe telefon, și dacă merită

Se dovedește că e un telefon slab. Îi cumpăr soției un HTC.

Mănânci cai? Qashqai!

Nu știu cât de slab e sau cât de 'pretențioși' (ca să nu spun altcumva) sunteți voi... Eu sunt super mulțumit de cum se comportă. Nu am avut nici o singură problemă... Problema cu prejudecățile vine de aici, de pe forum, unde lumea a postat doar problemele, nu și 'achievment-urile'... Mulți au pus întrebări, au primit răspunsuri din alte părți și au uitat să share-uiască... Halal comunitate... Cât despre telefon : dacă ai grijă de el (nu il trântești, lovești, nu il folosești în loc de scrumieră, nu îl folosești în loc de suport de pahar, ș.a.m.d) și de asemenea dacă după root /unlock bootloader /mount System rw, etc, nu pui aiureli în el, nu o să ai probleme... Nu e un telefon pentru cei 'comozi'... Trebuie să îl 'pipăi' bine ca să îi descoperi dedesubturile. E un device customizabil până la Dumnezeu și înapoi. Etc, etc... Îmi pare rău pentru cei care au acumulat păreri despre acest device doar de pe forumul mobilissimo... dar vă pot spune că ați fost îndrumați greșit... O seară plăcută. P.S : Recomand citirea și a altor topicuri, de pe alte forumuri, unde lumea chiar se ocupa de dezvoltarea acestui device.

Telefonul nu este rau deloc, este chiar foarte bun si destul de bine optimizat, DAR... se pare ca unele telefoane sunt cu probleme, ca tu ai nimerit unul bun, norocul tau, eu nu am nimerit asa ceva, am avut probleme cu el si inca am. Nu cred ca sunt pretentios atata timp cat cer telefonului meu sa nu mi se blocheze noaptea cand dorm si dimineata trebuie sa sune ca sa plec la servici, cel putin asa cred, acuma fiecare cu definitia lui de "pretentios".

P.S.: a si fost dus de 3 ori in garantie si nu mai am chef sa il mai duc si a 4-a oara, il voi vinde, dupa ce voi incerca sa port o discutie cu cei de la Orange.

Åži al meu a fost de 3 ori în service. Am purtat și discuții cu Orange. Åži reclamații. Åži pretenții. Dar deoarece eram client PJ mi-au dat doar Multe Urări și Iubire Eternă. Apoi am reziliat contractul cu ei... Åži sunt pre plătit... Telefonul e bun ca și caracteristici tehnice dar: filmare proastă, calitate componente slabă, blocare Android aproape zilnic, sunet metalic, etc. Noroc că îl folosește soția. Eu rămân la ale mele HTCuri.

Mănânci cai? Qashqai!

Edited by DTTR

Åži al meu a fost de 3 ori în service. Am purtat și discuții cu Orange. Åži reclamații. Åži pretenții. Dar deoarece eram client PJ mi-au dat doar Multe Urări și Iubire Eternă. Apoi am reziliat contractul cu ei... Åži sunt pre plătit... Telefonul e bun ca și caracteristici tehnice dar: filmare proastă, calitate componente slabă, blocare Android aproape zilnic, sunet metalic, etc. Noroc că îl folosește soția. Eu rămân la ale mele HTCuri. Mănânci cai? Qashqai!

Si ai reziliat contractul pe baza caror motive, sa stiu sa merg si eu la ei cu acelasi pretext.

Ti-au lasat si telefonul?

Nu mai eram sub perioadă contractuală. Am reziliat că așa am dorit. Reține! Eram PJ. Tu dacă ești PF ai mai multe pârghii printre care OPC. Reclami neajunsurile și soliciți OPC să te sprijine în anularea contractului sau în obținere altui telefon. Dar Orange, dacă ți-a reparat terminalul nu are nici o vină. În cazul meu 2 din 3 defecțiuni erau din cauza serviceului. Deci dacă eram PF îi făceam praf. Mai am la activ o cascadorie similară cu VDF d pe vremea când eram un PF fericit.

Mănânci cai? Qashqai!

Nu mai eram sub perioadă contractuală. Am reziliat că așa am dorit. Reține! Eram PJ. Tu dacă ești PF ai mai multe pârghii printre care OPC. Reclami neajunsurile și soliciți OPC să te sprijine în anularea contractului sau în obținere altui telefon. Dar Orange, dacă ți-a reparat terminalul nu are nici o vină. În cazul meu 2 din 3 defecțiuni erau din cauza serviceului. Deci dacă eram PF îi făceam praf. Mai am la activ o cascadorie similară cu VDF d pe vremea când eram un PF fericit.

Mănânci cai? Qashqai!

Ideea e ca nu mi-au reparat telefonul, inca are probleme, mai rare, dar sunt acolo si culmea e ca ii aceeasi problema.

OPC cu fișa de service sau garanția...

Mănânci cai? Qashqai!