Jump to content
  • Announcements

• Szilárd Ervin Szőgyenyi

Modificari modalitate Log In   26.07.2017

În urma unor modificări  efectuate la platforma pe care rulează Forumul Mobilissimo, s-au produs câteva modificări la modalitatea de login. Dacă până acum se folosea numele de utilizator, de acum, logarea se va face cu numele afişat pe forum sau adresa de email cu care v-ați înregistrat pe forum. Parola contului a rămas aceeași. Ne cerem scuze pentru inconveniențe! Termenii și condițiile de utilizare ale forumului le găsiți aici.
Szilárd Ervin Szőgyenyi

Păzea! RCS&RDS vine din spate!

Recommended Posts

În loc să dai 5 mil. Banii jos, dai 500 de mii pe lună timp de un an. Banii ăștia sunt prețul telefonului. Abonamentul este separat ca la orice operator.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

În loc să dai 5 mil. Banii jos, dai 500 de mii pe lună timp de un an. Banii ăștia sunt prețul telefonului. Abonamentul este separat ca la orice operator.

aha. multumesc!

800 lei un S3 la abonament de 12 euro e ceva nemaiauzit pentru Romania. Pacat ca nu-i disponibila si in Bucuresti oferta asta.

Da, sunt absolut criminali.

Nu au cum sa intre pe piata, national, ca nu cred ca au cum sa sustina la nivel national o cerere care ar fi extraordinara.

Eu cred ca nu dau drumul pentru ca nu stiu cum le va tine reteaua. Stick-urile cu internet mobil tot asa au aparut, intai in Oradea, apoi incet-incet in alte orase. Eu a trebuit sa apelez la o relatie (ca pe vremea cozilor la carne) ca sa "fac rost" si doar pentru ca aveam abonament pe firma, cu toata relatia, mi l-au dat. Acum e la tot poporul.

Si e aceeasi situatie: ei dau gratuit ce altii dau pe bani. Nu discut aici diferentle de calitate.

Așteptați să dea drumul la noua infrastructură și atunci vor intra la nivel global...... Puțină răbdare.

Chiar crezi?

Păi au acum și licență de 4G de ce nu s-ar lansa și pe telefonie. Sunt de admirat pentru că s-au diversificat ca și servicii. Sunt de blamat pentru altele...... Dar acum ei cu ofertele astea testează piața, rețeaua. Pe mine unul sincer m-au cucerit de client...... Ciudat este că azi am căutat pe site la samfirmware..... Și S2-ul meu care este decodat de orice rețea, are ca variantă de soft ICS 4.0.3 de la Cosmote......

Edited by Parintzelu

Fiind pe topic de telefonie...ma abtin sa comentez celelalte parti negative ale RCS.

Oferta lor este beton.....doar ca nu au fonduri pt sustinere.

Initial primele telefoane de la Rds la oferta au fost tot in Oradea si apoi au aparut in toata tara. Probabil asa se va intampla si acum. Va dura ceva timp, dar nu vad de ce nu ar lansa si oferta asta pe plan national. Isi vor mari considerabil numarul de abonati cu ofertele astea la SIII si iPhone.

Data trecută la 3luni după Oradea a apărut și în București această ofertă. Așa că doritorii pot să intre în casieriile RCS RDS să verifice disponibilitatea ofertei. Eu acum am o strângere de pipotă..... dar ce vrei, tot timpul vor apărea oferte mai bune decât cea pe care tocmai am luat-o eu. Ca întrebare off topic. Oficial oare JB va ajunge la mine în ogradă atunci când Cosmote va da drumul la ei în rețea? Sau........

Edited by Parintzelu

[...] Oficial oare JB va ajunge la mine în ogradă atunci când Cosmote va da drumul la ei în rețea? Sau........

Exact,sau instalezi cu Odin JB.

Dacă instalezi JB oficial cu Odin nu cred ca vei avea probleme, s-a discutat pe topic Note 2 ;)

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

L-am citit dar nu eram sigur că se aplică și la râșnița mea. Mai stau în banca mea puțin am senzația că va trebui să le fac o vizită în service....așa că nu vreau să le dau motive....

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Similar Content

• By VR46
      Va salut.

Am si eu o intrebare legata de date mobile.
      Am un telefon dual SIM (Telekom + Vodafone). Cartela Telekom este cea principala, iar Vodafone este cea de munca.
      Problema este ca atunci cand vreau sa ma conectez la pachetele de date mobile mi se conecteaza automat la Vodafone si nu stiu cum sa fac sa setez SIM-ul Telekom ca fiind principal.
      Mentionez ca folosesc widget-ul Power Toggles pentru activarea datelor mobile (desi situatia e la fel indiferent ce as folosi). Ca sa ma conectez la Telekom trebuie sa intru in setting, la date usage, s.a.m.d.
      Nu stiu cat conteaza asta, dar la Mobile Network Settings am setat Telekom in meniul 3G service -> Enable 3G, iar la Network Mode este bifat WCDMA only.
      Are cineva vreo idee cum pot face sa ma conectez direct la date mobile Telekom in loc de Vodafone?
    • By Liviu Roşca
      Se dau următoarele:
      Bunic de 70 de ani
      Abonament ieșit din perioada contractuală de 24 de luni

Bunicul primește telefon de la o operatoare Orange. Mi-a explicat bunicul că a ales prelungirea abonamentului actual (păstrarea numărului) pentru încă 24 de luni urmând să primească un telefon "performant", "performant" fiind exact termenul folosit de operatoare.

Ce primește bunicul prin curier? Un contract nou de telefonie fixă cu un abonament "fix pentru acasă 6" de 6 euro (alt număr, alt abonament) + un telefon Huawei FC362 ca în atașament.

Sunat înapoi curierul dar acesta a spus că nu poate prelua coletul pentru returnare fără să fie trimisă cererea de la Orange.

Și i-am zis să nu mai vorbească la telefon cu operatorii că-l păcălesc, nu-i ajungea performanța k550i-ului primit de la mine gratis... Bătrân și încăpățânat...

Ce e de făcut totuși? Numărul (de orange fix cred) de pe care l-a contactat operatoarea nu răspunde.

• By Szilárd Ervin Szőgyenyi
      De aici: http://mortu.eu/rcs-rds-modificare-quota-de-internet-in-roaming-national.html
    • By Mihai Aurelian
      Pe 23 luna trecuta, am dat comanda de un telefon care a ajuns in 2 zile cu touch-ul pe o parte din ecran nefunctional. Am solicitat inlocuirea telefonului si mi s-a zis ca va veni curierul cu telefonul nou, urmand sa-l ia pe cel defect. A venit curierul doar sa-l ia pe cel defect care a ajuns la regenesis pe 28. Am sunat iar la vodafone si mi s-a spus ca trebuie confirmat defectul inainte sa primesc alt telefon si ca dureaza cateva zile.
      Pe 2 decembrie vorbesc cu cineva pe chat si imi spune ca de fapt se va livra in 14 zile lucratoare incepand cu 28. Cum mi s-a parut foarte ciudat acel termen, am sunat din nou si mi s-a transmis ca s-a confirmat defectul si ca voi primi telefonul nou pana miercuri, 10 decembrie. Miercuri ii sun din nou si doamna care a raspuns a dat peste conversatia de pe chat si a inceput si ea sa o tina una si buna cu 14 zile lucratoare. Nu a putut sa raspunda la intrebarea "Unde apare acest termen in documentele legale de pe site" si nici eu nu am reusit sa-l gasesc.
      Luni(15 dec) intru pe chat si solicit data de livrare a telefonului. Mi se spune ca trebuie sa primeasca raspunsul de la alt departament si ca ma anunta pana la ora 18. La 18 intru iar pe chat si o alta duduie imi spune ca prima duduie nu are inca un raspuns si ma anunta "maine". A doua zi pe la pranz ii sun. Un nene imi spune ca tot nu exista raspuns si ca ma anunta "maine". Astazi(miercuri) pe la pranz intru iar pe chat si minune.. mi se spune ca am sa primesc telefonul astazi. Problema e ca astazi s-a cam dus si fan curier mereu trimite mesaj dimineata cand am ceva de primit de la ei. Nu am primit mesaj. 
      Maine se termina cele 14 zile lucratoare care cica reprezinta termenul de schimbare al unui telefon primit defect(desi nu apare nicaieri.. afli despre el doar cand dai de probleme). Tare curios sunt daca maine va ajunge telefonul, desi nu par sa fie sanse de asa ceva. Parca vad ca mi se trimite acelasi telefon reparat(asta ar fi singura explicatie pentru cele 14 zile necesare schimbului).
      Concluzia..
      De cand am facut comanda asta mi s-a spus de vreo 5 ori ca problema nu se poate rezolva pe loc si voi fi contactat. Niciodata nu am fost contactat.. a trebuit sa-i sun tot eu. Suportul clienti de la vodafone este doar o linie de maimute antrenate sa-ti zica orice numai sa scape de tine cat mai repede ca sa poata trece la urmatorul client. Nimic din ce ti se spune ca se va intampla nu se intampla.
      Mai bine puneam inca 400 lei si cumparam telefonul la liber de la emag.. nu-mi mai faceam nervi cu jegul de vodafone.
    • By Tudor
      Ai nevoie de:
      telefon 4G 1800 Mhz; acoperire 4G in orasul tau; cartela cu una din ofertele noi de minim 6 euro credit https://www.vodafone.ro/personal/servicii-si-tarife/cartela-vodafone/oferte-promotionale/index.htm?icmp=hp-p-hs-cartelacucevreitu#tab-1; SIM nou cu serii mai noi de: Nano SIM > 894001131xxxxxxxxxx
      Micro si mini SIM > 894001141xxxxxxxxxx

Daca toate acestea sunt indeplinite si totusi nu functioneaza, ori contactati pe chat de pe site, ori PM la mine.

Important Information

Terms of Use