Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Pai atunci e bine. Am vazut eu ca bateria se cam duce, dar am zis ca nu si-o fi facut ciclurile de incarcare/reincarcare dupa instalarea rom-ului si de aia, sau o fi de la rom-ul custom pe care il folosesc. Dar nu m-am stresat prea tare, caci oricum tine suficient. :D Dar daca se poate, de ce sa nu tina mai mult? :)

Voi unde ati citit despre stirea asta?

Edited by steff195

Asta mă întreb și eu, deoarece nici o știre despre ăsta nici pe sammobile și nici pe gsmarena. :(

Sent from my GT-N7100

Dar acolo se spune de acel battery drain pe DLL7, ca se confirma, nu vad sa scrie ca e retras oficial 4.1.2.

Ceea ce e interesant totusi e ca acel Sudden death fix e deja inclus, pe langa cel cu Exynos, deci nu vad de ce se crizau unii pe forumuri ca telefoanele le sunt "compatibile" cu sudden death, caci vad ca deja Samsung s-a ocupat de asta. Si DLL7 era scos deja cand se vorbea despre posibila moarte a Note-urilor lor.

Edited by steff195

Am intrebat si eu azi in familie si nici o problema cu 4.1.2. Nici macar minora, nu majora. E luat de la Vodafone. Si la servici au din astea, tot Vodafone (normal :D ), dar acolo probleme mari, cam ce ati prezentat pe aici.

Pe cel de acasa nu e nimic modificat.

Eu am inslata 4.1.2 ( am 12 ani) si il folosesc ca tel de zi cu zi (luat notite , intrat pe net , documentare) si imi ramane cam 30% dupa 12h (jucat NFS , NBA , jocuri dinastea grele).Eu am pt Vodafone 4.1.2 si nu simt battery drain!

Si la 12 ani ai deja Note 2?

Acum sa revin la subiect,am primit raspuns la ce aduce nou acest update 4.1.2 de pe forum Vodafone

Salutare,

Noua actualizare include imbunatatiri ale touchscreen-ului si ale senzorilor.

Multumesc,

Paul

Link

Da la 12 ani am Note II (toata familia are : mama , tata si eu) Da am pus eu versiunea de la Vodafone DLL4.O am de cam 2 luni pe telefon si sunt multumit dar am dat un root ( am dat flash again ) si Kies tot nu vrea sa imi "ia" telefonul.

Ai pus versiunea de Vodafone?

Nu, am pus COA, exact cum am avut inainte.

Adica, am pus update-ul firesc, cel pe care urma sa-l primesc natural.