Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Guest Deio

Se poate instala N7100XXDLJ2 si manual, pentru cei care aveti curaj :)

Nu se intampla nimic nasol, decat ca CSC-ul se rescrie si nu o sa vi-l mai detecteze Kies. :))

Da' eu tot nu pricep de ce ar vrea cineva sa puna un alt rom, atata vreme cat cel stock merge de duduie...

Dar asta-s eu, poate altii vad lucrurile altfel...

Pe computergames forum, era un coleg care nu se mai astampara cu rom-urile si-mi amintesc ca acum ceva saptamani, urla dupa ajutor ca-si brick-uise telefonul...

Daca ar merge prost telefonul, da, cred ca s-ar justifica un eventual stiudiu, asa insa...

Salutare.

Sper ca 4.1.2-ul sa aduca cateva imbunatatiri .

De ex. :

- setarea unei luminozitati ok a telefonului, pe automatic;

- cresterea luminozitati sau setarea contrastului in aplicatiile standard Email si Internet (care pentru mine sunt cel putin enervante - de fiecare data cand intru in ele , trebuie sa setez, manual, la maxim luminozitatea );

- faptul ca nu pot sa sterg panourile/desktop-urile pt ca imi da force close la touchwiz (desi dupa ce l-am cumparat puteam sa fac acest lucru);

- si alte cateava care nu imi mai vin acum in minte .

Acum sa vedem cand o sa apara ce + o sa aduca....sper sa nu fie doar un ink efect, ca nu de asta am nevoie. :)

Salutare.

Sper ca 4.1.2-ul sa aduca cateva imbunatatiri .

De ex. :

- setarea unei luminozitati ok a telefonului, pe automatic;

- cresterea luminozitati sau setarea contrastului in aplicatiile standard Email si Internet (care pentru mine sunt cel putin enervante - de fiecare data cand intru in ele , trebuie sa setez, manual, la maxim luminozitatea );

- faptul ca nu pot sa sterg panourile/desktop-urile pt ca imi da force close la touchwiz (desi dupa ce l-am cumparat puteam sa fac acest lucru);

- si alte cateava care nu imi mai vin acum in minte .

Acum sa vedem cand o sa apara ce + o sa aduca....sper sa nu fie doar un ink efect, ca nu de asta am nevoie. :)

Eu cred ca ai tu ceva probleme cu telefonul si nu ca "toate face asa"..

Sa inteleg ca este pe conducta 4.1.2?

Asa se pare, dar eu nu ma incadrez, ca se pare ca al meu e pentru africa de sud... :))

Eu nu-l am de la rosii.

Din pacate nu ma lasa sa-l updatez cu Kies....deoarece vede softul de pe telefon modificat.

I-am facut doar root.

Deci ramane varianta cu Odin pt ca mi-am descarcat softul de pe sammobile.

Eu am 4.1.2., XXDLL7, dar asa ;) (vezi foto):

Puteam pune si stock, dar mie personal mi-ar fi lipsit niste chestii pe care le are acest custom. Niste scurte exemple: 4way power menu si volumele marite.

Niste schimbari observate la 4.1.2 (ma refer la chestii standard, nu puse sau scoase de cooker):

- meniu de editare pentru bara de notificari, se pot edita shortcut-urile, se pot rearanja de asemenea;

- efectul de cerneala, dar care merge doar cu pen-ul, deci e cam inutil. Exista insa un mod pentru asta pe xda, sa mearga oricum.

- restul nu imi mai amintesc... daca e ceva, revin.

Edit: am adaugat niste screenshoturi legate de notificarile de care vorbeam.

post-1768-0-81337600-1357914886_thumb.png

post-1768-0-92631100-1357915847_thumb.png

post-1768-0-48472900-1357916009_thumb.png

Edited by steff195

Eu azi de dim am facut update la 4.1.2 dar nu prea am putut sa ma joc foarte mult pe el sa vad exact ce e nou si cum se comporta acum in anumite situatii , pe langa ce a enumerat Steff195 ar fi noua setare din meniul de camera , pentru a folosi butonul de volum acum si pentru captura foto , acelasi lucru si pentru video , start video se poate face din volumul de stat si marca din cate am observat se misca mult mai bine in browser se incarca ceva mai repede o pagina care e mai complexa in rest nu am avut timp suficient sa-l "strezez" sa vad dar cred ca diseara o sa-l iau putin la butonat :P