Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Am vrut sa zic ce am pus in citat: indiferent de modalitate de achizitionare de la Emag (telefonic, online sau direct) sau pe firma / persoana fizica, beneficiezi de chestia cu returul in 30 de zile. Adica puteai sa-l iei si de la o taraba Emag din piata, tot puteai sa-l dai inapoi.

Prietene, eu nu am vrut să te descurajez deloc, doar ți-am spus părerea mea cu privire la marca asta.

Din păcate, cei care au HTC nu prea ți-au răspuns.

Totuși, dincolo de asta, eu consider că trebuie să fii atins rău, dacă ești dispus să plătești și să accepți un telefon dovedit a fi cu probleme. Unele dintre ele mari. Chiar tu ai spus că și ăsta al tău are deja probleme.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Prietene, eu nu am vrut să te descurajez deloc, doar ți-am spus părerea mea cu privire la marca asta.

Din păcate, cei care ai HTC nu prea ți-au răspuns.

Totuși, dincolo de asta, eu consider că trebuie să fii atins rău, dacă ești dispus să plătești și să accepți un telefon dovedit a fi cu probleme. Unele dintre ele mari. Chiar tu ai spus că și ăsta al tău are deja probleme.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

prietene, cu tot respectul esti cam reticient ! nimic nu e ok... nici telefonul htc nici inlocuire, nici garantie... nimic... in fine, cum ai spus: parerea ta si eu o respect !

imi pare rau de colegi cu htc ca nu au raspuns, poate pe alte forumuri este activitate mai mare, vedem.

totusi trebuie sa iti placa htc-ul si da... ma "atins" am fost si sunt dispus sa platesc pe un telefon adevarat si sa ma feresc de problemele recunoscute si pot aparea. decat sa dau aceeasi bani pe un samsung si sa mi se crape capacul din spate, mai bine sa belesc ochi si sa aleg unu telefon care imi place si pe care il vreau. si da al meu are O PROBLEMA ( rog nu vorbiti la plural ) care dupa cum am mai spus, nu ma deranjeaza pt ca niciodata nu o sa fiu nevoit sa apas asa de tare in partea stanga pe display incat sa se manifeste defectul. totusi se poate trai cu el, dar insasi faptul ca exista, creaza o stare de discomfort,recunosc, balansata insa de alte atuuri ale acestui telefon in comparatie cu altele la care se crapa plasticurile pe ele. chiar si cand il ti in mana, e placut la atingere, finut si elegant.

Eu nu am vrut si nu vreau sa starnesc vreo polemica sau vreun versus Samsung-HTC.

Sunt reticent, bineinteles, si asta pentru ca orice om intreg la cap si neatins de vreun virus al vreunei marci, daca ar citi doar topicul asta cap-coada, ar fi la fel ca mine.

Intamplarea face ca eu am un angajat care e fan HTC si a avut foarte multe modele de HTC. Nu stiu de ce, chestie de gust sau nu, nu mi-a placut niciunul si, culmea, cu mai toate a avut probleme diferite si pe toate le-a dat ca sa scape de ele.

Dar, dincolo de asta, in momentul in care o problema se repeta la cativa membri de pe forumul asta, si vorbim aici de nava amiral de la HTC, da, am o problema cu marca asta.

Si sa te mai intreb ceva: cati utilizatori crezi ca exista pe forumul acesta de One X? Ca vreo 4-5 dintre ei au reclamat ACELEASI probleme.

Ori, la un telefon de peste 500 de euro, nu e admisibila chestia asta.

In orice caz, eu nu vreau sa conving pe nimeni de nimic, spun doar ca atunci cand dai un ban, parca nu as fi de acord cu ideea ta, cum ca nu apas tare si deci, nu vad defectul. Nu, asa ceva e inadmisibil. Povestea asta se poate amplifica si nu-ti doresc asta.

In ceea ce priveste nu stiu ce capace care se crapa, nu vreau sa comentez. Desi nu am auzit de nicio marca de telefon sa i se fi intamplat asta, presupunand ca asa ar fi, parca e de preferat sa mi se sparga un capac de 2 lei, decat sa faca ecranul valuri, uragane sau mai stiu eu ce.

Probabil ca te referi la modelele de Samsung la care capacele sunt prinse in acele cleme si care sunt f flexiile.

Daca acel capac de la S2, Note, S3 sau mai stiu eu ce s-a rupt, inseamna ca ala care a tras de el, are mai putin clase decat trenul.

Ca trebuie sa fii oligofren incat sa nu-ti dai seama ca nu trebuie sa-l tragi numai dintr-o parte. Dar...nu conteaza.

Ideea e ca eu niciodata nu cumpar paine veche si fac mare caz pe tema asta la orice magazin.

Si stii de ce? In germania si in tarile cu apa calda la robinet, painea de ieri e 0.7euro si aia de azi e 2.7 euro. Astfel, pot alege. Si daca vreau calitate, atunci platesc si daca platesc, sa fie dracului calitate.

Pentru mine ideea ta ca "las-o bre, ca merge si-asa"...e peste puterea mea de intelegere. Si eu am ce am cu ideea in sine, nu cu telefonul.

Fie ca telefonul tau sa nu-ti creeze probleme si sa te bucuri de el. :)

LE: si unde am spus eu ca nimic nu e ok? Eu am spus sa nu cumva sa ai probleme din diverse motive. Si sa nu te chinuiesti cum s-au chinuit alti colegi de pe exact topicul asta.

Eu am un One X si sunt foarte incantat de el. Al meu este din primele loturi si l-am avut la reparat (schimbat ecran si lipit antena WI-Fi). De atunci merge impecabil si eu sunt foarte multumit de el. Apropo ... si S3-urile au probleme. Imi spunea un priten ca i se tot inchide aiurea, iar meniul merge uneori ciudat... Asa ca nu stiu ce sa zic.... fiecare alege ce ii place.

interesant e pe acest forum ca cel putin la " problema mea " au postat cei cu samsung si alte brand-uri de telefone, in incercarea de a ma descuraja.

nici o sansa, mie imi place acest telefon chiar si cu "problema" pe care o are !

astept one x+ :)

Salut,

eu tind sa cred ca mai toate X-urile au aceasi problema ,adica un minim flex pe partea stanga dar nu multi cunosc.Intradevar nu e ceva iesit din comun ,dar gandeste-te ca e cam imposibil sa nu isi ia o mica cazatura cat de atent ai fi tu cu el.Nu e pacat sa cada pe partea stanga si sa se duca naiba display-ul ?Aaaa nu e pacat intradevar daca ptr tine nu conteaza 5-6mil cat costa un display nou.

Eu nu ma refer acum sa dai cu el de toti peretii sau sa bati cuie cu el ,dar gandeste-te ca e foarte sensibil intr-o parte.

Nu stie nici suportul HTC din romania cand ajunge X+ la noi ,dar'minteri emag-ul !

Edited by FlorinHiT

Sisi2000,Eu am s3 din 12 Iunie si n-am întâlnit vreo problema din ce ai zis tu ba chiar nici măcar n-am avut vreo problema.Plus ca peste tot unde ai caută, One X are probleme grave si asta e motivul pentru care m-am ferit de el si s3 nu țin minte sa fi spus engadget sau poate un ziar ceva legat de probleme.

One X-ul meu este chiar din primul lot. N-am intalnit nici o problema cu el, in afara de cateva bug-uri software. Am probat sa vad daca are probleme cu wi-fi-ul, screen flex, pata galbena pe ecran... nimic. La un moment dat imi era si frica sa mai apas pe ecran, sa nu-i fac ceva. Cand am vazut cata lume se plange de el si de problemele pe care le are, am inceput sa ma gandesc oare cand o sa-mi apara si mie problemele. Il am de 6 luni si pe partea de hardware n-am intalnit nici macar o buba pana acum.

Buna seara! Din 01.11.2012 sunt fericitul posesor al unui HOX. V-am descoperit forumul dupa ce l-am achizitionat (Vodafone, prelungire abonament). In urma parcurgerii majoritatii post-urilor pot sa va spun ca nu am intalnit niciuna dintre cele patru probleme semnalate de dvs., iar telefonul se misca impecabil. Este o placere sa il folosesti! Astfel ca luat de val, am sunat la HTC Romania si i-am intrebat despre update-ul la JB, iar dupa ce le-am comunicat IMEI-ul mi-au spus ca acesta va fi disponibil OTA incepand cu 19.11.2012. Deci....nu mai este mult!

P.S. inca o problema in care am ramas nelamurit....Mi-au spus ca am garantie internationala pana in aprilie 2014, ori eu asa cum am aratat l-am achizitionat la 01.11.2012. Poate ma puteti ajuta dvs. in aceasta problema.

Edited by mesersmith

Bine ai venit pe forumul nostru, Sorin.

Sper ca aici sa gasesti informatiile si raspunsurile pe care le cauti sau pe care le vei cauta in viitor.

Felicitari pentru telefon si mai ales, felicitari pentru faptul ca...nu ai probleme cu el.

Din pacate, asa cum ai citit si tu pe acest thread, au fost destule probleme cu terminalul asta, incat sa creeze cel putin emotii.

Dar totul e bine cand...nu ai nicio problema si asa sa fie si pe viitor.

Sorine, cand mai ai de adaugat ceva la un post, folosesti butonul Edit, aflat in dreapta jos.

Garantia internationala din cate stiu eu, ar trebui sa fie din momentul primei vanzari a telefonului.

E ciudat.

ok... ma gandesc sa il schimb totusi ! mai ales ca exista posbilitatea.

de aceea va intreb dragi colegi de forum : voi ce ati alege in loc de htc one x ? nu e problema daca mai trebuie diferenta. totusi parca nu as vrea s3.

ce as putea alege altceva ? de preferat de la emag, daca nu... asta bani inapoi si din alta parte. dar... ce ?

multumesc.

ok... ma gandesc sa il schimb totusi ! mai ales ca exista posbilitatea.

de aceea va intreb dragi colegi de forum : voi ce ati alege in loc de htc one x ? nu e problema daca mai trebuie diferenta. totusi parca nu as vrea s3.

ce as putea alege altceva ? de preferat de la emag, daca nu... asta bani inapoi si din alta parte. dar... ce ?

multumesc.

In momentul de fata nu prea ai ce sa iei.

One x+ e "plin" si asta de ripple,se incinge mai mult ,iar la baterie nu se simte cei 300mAh in plus (aproape deloc) iar comandat din uk ajunge la vreo 28 mil aparatul si sincer nu se merita;

LG Nexus n-a aparut pe la noi si mai dureaza;

Samsung S3 e ok ,dar parca e cam invechit :)

Sunt fan HTC si imi este greu sa ma orientez catre altceva.A aparut HTC X8 dar mi se pare prea scump la ce performante are .

Si eu vreau sa-mi iau altceva azi si sunt aproape hotarat sa-mi iau un Note 2 .M-as intoarce cu placere la One S ,dar asta ar insemna sa ma feresc de un S3 .La S am observat ca touch-ul nu prea e de calitate ,si se zgarie mai repede decat la X .

La S nu ai deloc spatiu de stocare. Ar mai fi de vazut device-ul de 5' de la HTC , varianta pentru Europa dar vazand ce au adus in US (HTC DROID DNA) Note 2 e alegerea logica, desi la design nu se compara cu HTC.

Sent from my HTC One S using Tapatalk 2

axl daca ne am uita la design intai atunci ne am umple toti de Porsche Design de la RIM....are un amic, bestial dpdv al aspectului barbatesc...dar ATAT . eu am renuntat la design in favoarea performantei cat si autonomiei pentru zi lumina( de cand plec pana seara tarziu cand ajung iar acasa) Am fost htc ist de la primul diamond pana acum 2 sapt cand am terminat cu un DHD si am trecut in trbuna zero de la Samsung , datorita lui Note 2

Din punct de vedere al designului, nu poti compara Note 2 cu Droid DNA. HTC-ul a facut mereu terminale cu design reusit. Ce nu inteleg la ei e incapatanarea de a pune baterii subdimensionate si, mai nou, sa nu te lase sa folosesti sd card-ul. La performantele hardware si la manevrabilitate DNA sta mai bine ca Note 2, pe categoria de terminale in care e incadrat (sunt deja teste comparative pe gsmarena parca). Back to on-topic

:D

La S nu ai deloc spatiu de stocare. Ar mai fi de vazut device-ul de 5' de la HTC , varianta pentru Europa dar vazand ce au adus in US (HTC DROID DNA) Note 2 e alegerea logica, desi la design nu se compara cu HTC.

Hai sa fim seriosi,au aparut hdd-uri de 1,5-2-3TB .Am facut pe dracu-n patru si am cumparat o capacitate cat mai mare si le-am umplut repede cu torrent-e si doar atat,ca nici 5% din avem stocat nu am reusit sa le vizionam/ascultam etc.

Si inca ceva, note 2 e prea mare ptr telefonul de zi cu zi .

In momentul de fata nu vad alta solutie ,decat cea sa visam ce-ar mai apare nou.

Edited by FlorinHiT

Salut! Stiti careva dintre dvs. un player de muzica care sa permita constituirea unui playlist numai dintr-un folder din memoria telefonului? Ma refer aici la situatia in care eu am deja aranjata muzica in mai multe foldere dupa preferinta. Ar fi interesant daca cineva mi-ar putea axplica cum se face acest lucru cu player-ul integrat HOX. Multumesc anticipat.

Edited by sorinbv2003

Si inca ceva, note 2 e prea mare ptr telefonul de zi cu zi .

In momentul de fata nu vad alta solutie ,decat cea sa visam ce-ar mai apare nou.

Asta e parerea ta si, cum nu este o axioma si trebuie demonstrata, eu iti spun, ca si detinator de note 1 si 2, ca NU e deloc prea mare pentru utilizarea de zi cu zi.

Doar cei care il vad la nu stiu ce magazin se sperie de el, cei care l-au avut macar si o zi sa se obisnuiasca cu el, nu-l vor mai parasi.

Meser acum imi da si nevasta tarcoale cu faze de genul ..." da chiar ai dreptate nu e chiar mare deloc, daca iti iei Padfone ul ala nu imi lasi mie Note ul?"

....uite ca nu ii mai ajunge S3 ul nici ei . Si nu cred ca o spune doar asa sa ma incerce , chiar e incantata.

PS nu il folossc cu bluetooth decat in masina si nu casca ci instalatia masinii din fabricatie