Clicky

Jump to content

Sa mai zica cineva ca Vodafone-ul nu e de toata jena...

mesersmith

Recommended Posts

• 1 month later...

Mai fratilor, am innebunit eu?

Cum dracu de mi se intampla numai mie si de fiecare data cand intru in legatura cu cei de la VF?

Doamne, n-am vazut asa ceva....

ScreenShot005.jpg

ScreenShot006.jpg

Acestea sunt doua mesaje pe care le-am trimis lui Tudor. Nu am postat si raspunsul lui, pentru ca nu am acordul lui, insa a fost de bun simt.

• 2 weeks later...

@Tudor

Te rog frumos daca ma poti lamuri in acest caz....

Este vorba de abonamentul mega National 15...

Salutare tuturor,

Abonamentul Mega National 15 are inclus 350 minute nationale si internationale fix si 350 SMS-uri nationale. Promotional, se acorda dublul minutelor si SMS-urilor pe intreaga perioada contractuala (1 an sau 2 ani). Adica, in fiecare luna, timp de 1 an sau 2 ani (in functie de perioada contractuala aleasa) se ofera 700 minute nationale si internationale fix si 700 SMS-uri nationale.

Ulterior expirarii contractului, bonusul este retras. Abonamentul ramane cu minutele si SMS-urile incluse, in acest caz 350 minute nationale si internationale fix si 350 SMS-uri.

Multumesc.

Si unde este specificat acest fapt?

Pt ca pe site vodafone eu am gasit doar asta.....

https://www.vodafone...ega-national-15

Sa inteleg ca sunt chiar asa de prost?

Depinde unde citești...

Citește nota de subsol de aici: https://www.vodafone...onale/index.htm

Mda ai dreptate,In linkul postat de mine nu apare chestia postata de tine.

in acest caz rusinica Vodafone......

No problem,dupa 2 ani...renegociem contractu'

Era normal sa se specifice acest lucru,fiindca eu nu ma uit dupa promotii.....

https://www.vodafone...al-15/index.htm

Rog un reprezentant Vodafone sa-si dea parerea la aceasta magarie.Nu era mai simplu sa informeze abonatu'?Ei cred ca toata lumea se uita...dupa link-uri?

Toata discutia s-a purtat pe un alt forum de acea am si pus doar citate.....rog o clarificare in acest sens.

Cu multumiri anticipate.

• 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Au grija dealer-ii sa te sune. Eu prelungisem in primavara si in decembrie am incheiat alt contract :D. Inca o saptamana dupa aia au continuat sa ma sune diversi "Nu doriti o tableta gratuita ?" "Pai tocmai am incheiat..." "A da, aveti dreptate, acum am vazut" :D

A, da, asta cu tabletele gratuite, e pur si simplu criminala.

La abonamentul meu existent, puteti sa credeti ca am fost sunat, am luat 2 tablete galaxy tab 2 de 10.1 inch, ambele au abonament de 25 euro si ca eu acum platesc exact cat plateam inainte?

Adica, ori e o prostie maxiam a celor de la VF, ori nu stiu ce se intampla.

Inainte aveam 600 minute nationale de grup, acum am:

- 500 de grup doar catre mobil + nelimitat de pe mobil catre fix national

- telefonie fixa cu 1000 de minute catre mobil national + nelimitat fix Europa + nelimitat fix si mobil SUA, Canada, Israel

- internet fix nelimitat

- internet mobil 18 GB

- tableta 7"

totul in acelasi pret ca inainte.

Nu, nu e prostia lor, e motorul capitalismului: concurenta :D

Pai da, concurenta, dar stai sa-ti mai dau un amanunt, sa vezi daca are sau nu legatura cu concurenta.

Eu eram in primul an de contract, in luna 10 daca nu ma insel.

Mi-au propus schimbarea aceasta de abonament cu acele 2 tablete, exact in luna de care vorbeam.

Ce i-a determinat sa faca asta, pentru ca eu, mort-copt, trebuia sa stau pe abonamentul pe care il aveam, cu telefoanele pe care le aveam.

Nimic nu-i obliga sa faca ceva in sensul asta.

Mie nu mi s-a parut a fi concurenta, ci doar un sistem prost pus la punct, cu diverse increngaturi, care are ca rezultat confuzia generala intre VF, dealeri si clienti.

Pai si eu prelungisem in primavara pe doi ani si uite ca in decembrie am incheiat un contract nou, tot pe doi ani. Faza cea mai tare a fost cu unul care ma sunase cu cateva zile inainte sa-mi vanda tableta aia gratuita. Era pe la 7 seara si ii zic ca ma gandesc si il sun a doua zi. Ce crezi ca mi-a raspuns ? "Bine, dar sa stiti ca doar dupa 18:00 ma puteti suna" :D Era tanar la voce, presupun ca asta era second job pentru el, foarte bine, n-am nimic impotriva, chiar ma bucur cand aud ca tinerii mai si muncesc. Sau se duc la scoala si apoi muncesc. Dar a sunat ca naiba ca un dealer sa-i zica unui reprezentatnt de firma sa sune doar dupa 18:00 :D

• 2 weeks later...

Asa a patit si mama: sunati-ma dupa ora x, la nr. de tel y, sa nu sunati la alt nr. E clar ca la Vodafone se alearga tare dupa bonusul primit pentru contracte noi sau prelungiri, Tudore. :D

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Daca era flama cred ca nimeream a fi gasit si intram intr-o minuta :) mailurile de notificare mesaj vin instant, dar la topicuri nu sunt abonat.. Am scris si noutatile in topicul de comunicate :D

Edited by Tudor