Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Incercam sa izolez problema in manifestarea ei, poate reusim sa ne dam seama de unde provine.

Daca spui ca folosind alt widget, raportarea e corecta, presupun ca e o problema de citire, ce provine de la widget.

Eu as face si un factory reset, asta daca nu ai f multe lucruri instalate deja.

Daca nu, poate la urmatorul update, presupunand ca e o problema comuna ce a aparut foarte des.

Eu na va inteleg de ce va chinuiti cu KIES.De ce nu intrati pe XDA si acolo gasiti softuri care merg instalate cu ODIN.....

Cel putin daca as detine SGS3 nu as mai sta la chinuiala/etc.....

Eu nu am facut asta si nici nu am de gand, atata vreme cat kies-ul mi-a adus update-urile atunci cand au fost lansate si telefonul sigur merge bine.

Orice soft as pune prin nu stiu ce soft, la orice sughit, m-ar face sa ma gandesc ca e de la soft.

Eu la S1 cred ca am schimbat de cateva zeci de ori softul prin Odin,am bagat Cyanogen,4.1 portat pentru S1 si toate prostiile posibile si nu am avut probleme,dar recunosc pentru S3 nu ma lasa inima.La Odin si o casuta care ai uitat sa o bifezi poate sa iti strice telefonul..

Cel care a postat inaintea mea a spus ca daca uiti sa bifezi ceva in Odin risti sa-ti faci telefonul caramida, dar e exact invers. Daca te joci cu bifatul in Odin risti s-o patesti. By default Odin nu are bifata nicio optiune care ti-ar putea buli telefonul.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

• 2 weeks later...

Am si eu Jelly Bean, inainte vorbeam cu ICS pe S3... si am si eu lag sau deelay ce este acesta.. Dar mi se pare anormal.. in rest se misca bine telefonul, doar ca la accesarea contactelor, mesajelor si apelurilor, cand am sters tot de la RAM si ca aplicatii care rulau in fundal (tinut apasat pe butonul Home si sterse de acolo), cand intru in cele mentionate mai sus, dureaza cam o secunda..

Lafel se intampla si cand intru tot cu acelea sterse, Ram si aplicatii, cand intru la widget-uri si schimb paginile, se incarca destul de greu..

Nu inteleg de ce ? Atata timp cat restul se misca impecabil. La optiuni dezvoltator, am schimbat la animatii le-am dezactivat, pentru a intra mai repede in aplicatii, etc.. Nu cred ca are cu ce afecta asta telefonul, asa e?

• 3 months later...