Clicky

Jump to content

Nexus 4 - LG E960(2012)

Recommended Posts

• Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Cu grijă   Trimis de pe al meu GT-N7100 folosind Tapatalk

Rezolvat

După 3 luni de zile de la lansarea lui Nexus 4?Destul de improbabil, nu crezi? Zvonurile indică altceva, tot LG va manufactura noul Nexus. Eșec Nexus 4?Vorbești serios?

Posted Images

O să-l încerc. Nu a abandonat, am văzut pe Google+ ca e în San Francisco timp de doua luni. E de apreciat ca nu a plecat fără sa compileze un kernel compatibil cu 4.4.3. Omul are 6 Nexus uri de care trebuie sa se ocupe, mai nou lucrează și pe HTC M8, nu poți cere update frecvent.

Cat despre Hellscore, as vrea să-mi spui cât pierde peste noapte și cam ce SOT ai. Poate trec de la r209 test la Hs. Nu-mi arde sa pun ROM-ul iar, ca le încercam eu pe toate.

LE: Mi-a plăcut foarte mult la Franco ca telefonul bootează mai repede decât cu orice alt kernel. Mi-a plăcut ca pot controla și când sa intre în acțiune și celelalte 2 nuclee, Per App Modes.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

O intrebare legata de retele la N4:

- de ce nu se conecteaza automat la o retea din roaming in momentul trecerii granitei, ramane fara serviciu; daca ii dau sa caute retelele si aleg selectare automata nu se inregistreaza; singura metoda e prin selectare manuala a retelei. De exemplu un G2 pe acelasi Orange RO, cand trece granita isi ia o retea de roaming fara batai de cap si revine la normal in tara fara interventia utilizatorului.

Nu pt cost. Nu am semnal pt ca nu se inregistreaza deloc. Practic nu pot suna sau sa fiu sunat pana nu selectez manual reteaua, in timp ce la alte telefoane nu tot selectez reteaua cand trec in alta tara ci se selecteaza automat.

• 4 months later...