Clicky

Jump to content
son1k

Aplicatii must have pentru Android!

Recommended Posts

@ Mihai Partea proasta a aplicatiei e ca nu stie sa faca trecerea automata de la un curier la altul, daca in tara de destinatie coletul e preluat de alt curier. Trebuie sa introduci din nou tracking number si sa selectezi manual curierul din tara de destinatie, pentru ca el iti selecteaza automat doar curierul din tara de unde ai trimis si iti spune doar ca a parasit tara, nu-ti ofera si informatii de la destinatie. Presupun ca nu exista problema asta daca acelasi curier face toata livrarea din tara de trimitere pana in tara de destinatie. La mine coletul trimis cu Posta Romana a fost preluat de Parcel Force in UK.

post-23-144727604083_thumb.png

post-23-144727605185_thumb.png

Sent from my LG G3-D855

@Sp1tfire: mie mi-a arătat tracking-ul ca pe 17track.net. Nu am readăugat numărul. Nu m-a anunțat, însă, prin notificări de schimbarea statusului. O fi de la Marshmallow.

Nu stiu ce sa zic. Cred ca depinde de curier, daca ofera tracking pe toata durata livrarii sau doar pana la iesirea din tara.

Sent from my LG G3-D855

Pai n-ai tableta cu Android? Poti instala aplicatia pe tableta. Merge tracking-ul si pe site-ul lor. Totusi, conform review–urilor si din experienta proprie, sunt cam in urma cu status-urile. Pe site-ul oficial al curierului Parcel Force coletul meu e deja in masina spre livrare, iar in aplicatia si pe site-ul AfterShip de-abia a intrat in UK.

Sent from my LG G3-D855

Si ce face acest comand center? Nu puteai sa zici ca e widget de vreme? Interesant, dar nu vad sa aiba setare pentru perioada de sincronizare. Nu stiu daca vremea se sincronizeaza la fiecare ora sau din minut in minut. Pacat.

Sent from my LG G3-D855

Râdeți voi...

Dar ce fac cu tasker...

Pe telefonul se serviciu...

Q: Is this beef?

A: Of horse!

@VladPaul Nu stiu cum se comporta la tine Command Center ala, dar mie mi-a cocosat telefonul. De cand l-am instalat, telefonul nu mai raspunde la touch, iese greu din deep sleep, numai restartul il face bine. Mi-e greu sa cred ca e doar o coincidenta.

Sent from my LG G3-D855

Am widget-ul ala in aplicatia XWidget. Nu cred ca problema era de la Command Center, ci de la ultimul update Facebook. Cu ocazia asta am iesit din grupul alpha si beta de la Facebook. M-am saturat sa fiu cobaiul lor pentru update-urile zilnice, din care 50% nu merg deloc.

Sent from my LG G3-D855

Trebuie sa incercati aplicatia asta , mie-mi place. Nu o am de mult , dar e chiar folositoare.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fb.iwidget

Sent from my Galaxy S5 running Blisspop Rom

post-13157-144917963251_thumb.png

Uitati..sunt in emag (sau orice alta aplicatie) si am widgeturile in bara de notificari. E super! Si widget-urile sunt interactive.

Pt varianta free aveti limita de maxim 3 widget-uri.

Am renunțat la aplicația Facebook și Messenger.

Am instalat Folio.

b61af728bdeaeb016db13c812b3ad377.jpg

Trimis după tabletă...

Dacă știi cum zâc?

Personal folosesc Facebook din chrome, sunt destul de mulțumit si nu consuma resurse aiurea cum fac Facebook si Messenger.

Sent from my LG-V500

Asa si? Spune-ne si daca esti multumit, poate o instalam si noi.

Sent from my LG G3-D855

O să vă spun.

"Camdeodată" testez...

Trimis după tabletă...

Dacă știi cum zâc?

Are optiunea call? Ma indoiesc.

Din categoria lucruri inutile...

Trimis după tabletă...

Dacă știi cum zâc?

Nu reușesc să fac să îmi apară notificare pe ecran în standby

Trimis după tabletă...

Dacă știi cum zâc?

Nu stiu daca se incadreaza la categoria ''must have'', dar e utila pentru clientii Orange...Bataile inimii tale inregistrate in aplicatie se vor transforma in de 10 ori mai multi MB de net pentru tine si persoana iubita. 

My Heartbeats : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.orange.heartbeats

Side Sync, o aplicatie pentru afisarea si controlul telefonului de pe pc. Este facuta de Samsung pentru dispozitivele lor si merge perfect. Ai acces la fisierele din telefon direct de pe pc, poti sa copiezi din pc in telefon prin drag and drop, se conecteaza rapid si usor. Pentru mine este un must have aplicatia, in felul acesta scap de a sincroniza fisierele din telefon cu pc-ul. 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sec.android.sidesync30&hl=ro