Clicky

Jump to content
son1k

Aplicatii must have pentru Android!

Recommended Posts

Inca ma intreb de ce e la "must have" e pentru cei ce le merge in lag , prost aplicatia normala de fb , daca ai note 4 si vrei sa folosesti lite...

Adica , pentru note 4 , s5 , s6 , LG etc. aplicatiile sunt optimizate de obicei , credean ca-i pentru telefoane de $100 ce au rami putini , CPU slab...

Inca ma intreb de ce e la "must have" e pentru cei ce le merge in lag , prost aplicatia normala de fb , daca ai note 4 si vrei sa folosesti lite...

Adica , pentru note 4 , s5 , s6 , LG etc. aplicatiile sunt optimizate de obicei , credean ca-i pentru telefoane de $100 ce au rami putini , CPU slab...

Ce originala merge bine, dar asta lite merge ca fundu!

Sent from my iPlaca using Tapatalk

V-am spus, pare sa mearga mai prost pentru ca nu are animatii. Vreau o aplicatie care sa nu ocupe sute de mega si sa nu manance baterie pe paine. Momentan le am pe amandoua instalate. Nici nu mai spun ca are FB Messenger in interiorul aplicatiei, ca acum mult timp. E o alternativa oficiala de luat in seama.

Pentru ca merita jucat :)).

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

L.E. mie nu-mi place. Controlul s-a blocat , am ramas cu nava in partea dreapta a telefonului. Si poti merge doar stanga dreapta , nu sus , nu jos ..nu-mi place. Mai lucreaza la el.

Multumesc pentru felicitar si feedback.

Sunt subiectiv pentru ca l-am pus pe threadul asta. Mie imi place, si nu stiu cum as putea sa-l promovez altfel. Bani de reclame n-am.

Nava nu s-a blocat, ai 4 powerup-uri ca sa zic asa, pentru care gasesti rezerve pe drum. Iar unul dintre ele e controlul, cand asta se termina nava nu mai merge cu tap and drag, ci doar cu tap. Adica apesi o data merge in stanga, mai apesi o data merge in dreapta, Ca la ZigZag. O sa incerc sa explic asta si in descriere.

Nu pot muta posturi. Am creat un topic aici http://forum.mobilissimo.ro/index.php?/topic/4848-asteroids-guard/. FYI, mai avem un coleg care are propria lui aplicație și și-a creat frumușel un topic chiar aici http://forum.mobilissimo.ro/index.php?/topic/4624-zooper-widget/. Preferăm așa ceva decât un post într-un topic general.

am decis

aplicatie MUST HAVE

AIRDROID

alaturi de aplicatia ei sora (pentru PC) formeaza o suita exceptionala de transfer fisiere si notificari intre dispozitive.

din pacate NU pot testa si pe hTC (testez doar pe tableta) deoarece nu mai am spatiu. iar pe hTC am doar aplicatii MUST HAVE.

asadar nu stiu cum functioneaza intre dispozitive android...

e groaznic atunci cand o aplicatie CUMPARATA de tine (si extrem de utila) dispare de pe Google Play.

madarfacar!

Am zis sa nu fac un topic special. Nu e aplicatie must have, dar e interesanta. E vorba de aplicatia de tastatura de pe Blackberry Priv. Eu sunt fan Swiftkey, dar o sa dau o sansa aplicatiei, pentru ca imi place cum sugereaza cuvintele si cat de usor poti alege cuvintele sugerate. Daca vreti s-o incercati, aveti mai jos link din Drive–ul meu.

https://drive.google.com/file/d/0B3M_qMyq3jond0VCaHM5UFo5SDQ/view?usp=docslist_api

Sent from my LG G3-D855

Si aplicatia asta chiar e must have pentru cei care primesc/trimit colete des. Se numeste AfterShip si poti urmari prin intermediul ei colete de la peste 200 de curieri din toata lumea. Bonus: stie notificari push si nu are reclame.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.aftership.AfterShip

Asta e un screenshot de la coletul pe care l-am trimis azi.

post-23-144708780215_thumb.png

Sent from my LG G3-D855

Oooo, e foarte bună. Dacă poate ține minte ce urmăresc și pot să mai și șterg pachetele pe care le-am primit, e excelentă.

Cred ca le poti arhiva pe alea la care ai terminat tracking-ul. Nu stiu daca pot fi sterse. Azi am dat de aplicatie si imi place ca are un design curat si n-are reclame, spre deosebire de alte aplicatii de tracking.

Sent from my LG G3-D855