Clicky

Jump to content
son1k

Aplicatii must have pentru Android!

Recommended Posts

Eu sper sa fie cel putin la fel ca pe iPhone cu limba romana... poate asa vor prelua baza de date si va fi mai usor de implementat de catre google si samsnung :D...

O alta aplicatie office care merita bagat in seama.Pana pe data de 10.05.2012 este la reducere si costa doar 3.34 lei.

Aplicatia este disponibil prin cumparare pe Google Play.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobisystems.editor.office_registered

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=2q2XZl5RcG4

Ieri Mircea a fost la prezentarea celor de la Nuance, aveti toate informatiile in acest articol. Dragon Dictation si Dragon Search in romana sunt disponibile deocamdata doar pe iOS, insa developerii pentru Android au acces la SDK-ul acestui proiect, deci vor putea integra in aplicatiile lor recunoastrea vocala si in limba romana! :) Concluzie: deocamdata nu, in viitor, da!

Nu se poate face nici-o smecherie incat sa vorbesti in romana si telefonul sa iti scrie un text ?

Momentan nu din cate stiu eu, dar in viitorul apropiat da. Eu sper ca intr-o luna doua sa avem si noi pe android Dragon Dictation si Dragon Search...

Edited by 083anu

Imi doresc urmatoarele chestii: sa vorbesc si sa imi scrie telefonul + sa imi citeasca, as mai vrea un SIRI, sa scanez cu telefonul texte din ziare/reviste si sa mi-le faca text pe telefon.. prea mari dorinte..

Astept Dragon Dictation !!!!!!!!!

Se pare ca foarte putini avem aplicatii cumparate.Nu exista interes pentru a sprijinii dezvoltatorii sau e doar un secret bine pastrat ce aplicatii cumparate avem?

Sent from my GT-S5830 using Tapatalk 2

Pe un alt forum, discutam exact despre acest aspect si, ideea generala era ca e foarte bine sa se ia aplicatiile de pe black marcket si alte piete de acest gen.

Ba chiar a sarit cineva pe mine...

Romanii prefera sa fure, decat sa cumpere.

Si lucrul asta ma irita f tare, pt ca vorbim de 2-3 lei, rareori 10 lei...

Sunt curios cati dintre cei ce fura aplicatii de pe nu stiu ce piete, fumeaza...

Edited by mesersmith

Acum si tu...vrei sa ne trezim la realitate si educatie...... :rolleyes:

Ai dreptate, dar Romanul este invatat cu free.....sau piraterie....

Stii, daca era vorba de windows care costa cat costa sau de office, mai ziceam...astea sunt sute de euro...

Insa cand vorbim de 2-3 lei, chiar ma apuca dracii, pt ca marea majoritate a aplicatiilor, costa cat o inghetata.

Si tinerii astia, care cica nu au bani, au bani de alcool, tigari sau droguri...dar de o aplicatie nu au...

He he...de asta nu are ursu' coada...

Edited by mesersmith

Culmea ironiei....chiar acum i-am cumparat nepotului meu un joc de pe Google Play cu 4.0 lei.

Asa se pare ca m-a prins boala cumparaturilor.

Pai posteaza si tu ce cumperi aici...ca uite-asa aflam ce aplicatii mai exista si cat de folositoare sau placute sunt.

De exemplu, mi-ai dat foc cu Cerberus si vreau sa-l cumpar, insa ma irita ca nu poti sa cumperi softul de pe market si trebuie sa bagi datele cardului pe un site...si mi-e cam teama.

Edited by mesersmith

E un joc pt nepotul meu......

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.zeptolab.ctrexperiments.google.paid&feature=more_from_developer#?t=W251bGwsMSwxLDEwMiwiY29tLnplcHRvbGFiLmN0cmV4cGVyaW1lbnRzLmdvb2dsZS5wYWlkIl0.

In privinta cardului....stai linistit,de fapt eu stau linistit deoarece primesc SMS la tranzactii mai mari de 200 lei.

PS.Eu am luat Cerberus la promotie(adica free)....cand s-a lansat aplicatia pe Market.

Dupa ~ 30 de minute de joaca cu sforile, am ramas mega impresionat de jocul "CUT THE ROPE" il recomand cu cea mai mare caldura. Este doar 3.43 lei. Search Cut the rope, sau top 3 "TOP ARTICOLE CU PLATA" din Google Play

Dupa ~ 30 de minute de joaca cu sforile, am ramas mega impresionat de jocul "CUT THE ROPE" il recomand cu cea mai mare caldura. Este doar 3.43 lei. Search Cut the rope, sau top 3 "TOP ARTICOLE CU PLATA" din Google Play

Ma pus dracu' sa cumpar jocul....nu mai am telefon...fiica mea s-a pus pe jocuri...pe telefonul meu... :angry: impreuna cu nepotu'

@Tudor

In decembrie imi expira un contract....poa' vii si tu cu o oferta buna pt un telefon Android......

:lol: cunosc sentimentul, fiica-mea la 3 ani rupe Where's my water si Cut the rope. Unde nu poate trece de nivel, ma pune pe mine. :D

:lol: cunosc sentimentul, fiica-mea la 3 ani rupe Where's my water si Cut the rope. Unde nu poate trece de nivel, ma pune pe mine. :D

Hai ca m-ai facut curios de "where's my water"

Daca mai instalez si jocul recomandat de voi......adio Android(telefonul meu)..... :angry:,trebuie sa cumpar si lu' fiica mea un telefon cu Android(acu' are un Nokia C3)....

Asta-i viata, marca banu' si fa-ti fata fericita.

Eu asa am facut si le-am dat hotilor de la vodafone vreo 8 mil jumatate si i-am luat fiica-mii un galaxy S plus.

Evident ca vroia S2...ce crezi?

Mai bine mergem pe varianta ta, Feri, iti iei tu 4X, dai mie 2X si ii dau la vara'mea Optimus One :)) (Toata lumea'i fericita)

:blink:

LE: Cat despre "Where's my water", ideea e buna, nu-mi plac culorile si calitatea imaginii in joc.

Edited by Spooky

Care aplicatii sunt cele mai interesante:D? Eu ma oftic ca am avut NFS Hot Pursuit luat gratis si dupa ce mi am pus alt soft.. m am trezit ca era cu bani.

Care aplicatii sunt cele mai interesante:D? Eu ma oftic ca am avut NFS Hot Pursuit luat gratis si dupa ce mi am pus alt soft.. m am trezit ca era cu bani.

Poate a fost o varianta free si ulterior l-au pus contra cost. De obicei ce cumperi de pe Google Play cu bani, pe contul care ti l-ai facut, beneficiezi de produs pe perioada nedeterminata.