Clicky

Jump to content
son1k

Aplicatii must have pentru Android!

Recommended Posts

Am cumpărat-o și eu.Mulțumim Erwin pentru pont.

OFF:Eu deja nu mai pot trece pe iOS și dacă vreau ...am prea multe aplicații ca să pot arunca banii pe fereastră.Android foreveeeeer :))

Dar cate aplicatii cumparate poti avea?

Daca ai atat de multe aplicatii cumparate, fa si tu un topic si scrie cateva cuvinte despre ele...si venim si noi cu completari la topic si astfel, sa facem o mica baza de date cu aplicatii cumparate care merita banutii dati pe ele. Ce zici?

Edited by mesersmith

După cum spunea și colegul nostru aici, m-am gândit că e o idee bună să facem un topic cu majoritatea aplicațiilor cumpărate care le avem în telefon.Putem să scriem câteva cuvinte despre aplicație sau simplu cu "Plus și Minus" pentru a ne ajuta in achiziționarea unor noi aplicații.

Vă aștept cu o listă cât mai complexă a aplicațiilor cumpărate de pe device-ul vostru :)

Smart Office 2-Poate cea mai bună aplicație office care o găsim pe Android.Putem citi și face diferite tipuri de documente :text,tabele și prezentări.

post-58-0-45418800-1336215779_thumb.pngpost-58-0-02434000-1336215780_thumb.png

Tapatalk-O aplicație foarte utilă pentru forumuri.Poți să urmărești foarte multe forumuri,să vezi răspunsuri la topicurile proprii sau unde ai postat,ce e nou sau să vezi forumul întreg,pe categorii.Puteam seta notificări pentru diferite activități.

post-58-0-45421600-1336215780_thumb.pngpost-58-0-99841200-1336215780_thumb.png

Camera ZOOM Fx-O aplicație ce înlocuiește din punctul meu de vedere foarte bine aplicația stock de cameră,aducănd și căteva funcții în plus.Printre funcțiile care mă încântă foarte tare sunt :posibilitatea de a apasa oriunde pe ecran și a face poza(fara a apăsa neapărat pe buton) ,declanșarea camerei prin zgomot,Burst Mode (multi-shoot) și efectele care le putem aplica fotografiei.

post-58-0-64953100-1336215751_thumb.pngpost-58-0-01720100-1336215753_thumb.png

Phoenix Launcher-Un launcher ce imită launcherul stock din Android 4.0 (Ice Cream Sandwich).Are destule opțiuni și se mișcă destul de bine (fluent).Minusuri:imposibilitatea de a trece de la tab-ul apps la cel cu widget-uri direct prin "swype".

post-58-0-05449600-1336215764_thumb.pngpost-58-0-74230700-1336215764_thumb.png

Launcher 7-Un launcher ce imită launcherul WP7 și care se mișcă incredibil.Îl folosesc în momentele în care mă plictisesc de LauncherPro...dar totuși vreau ceva care să se miște fara urmă de lag.

WidgetLocker-Înlocuiește locker-ul ce vine cu sistemul de operare Android (în cazul meu cu launcherul ce vine cu interfața Touchwiz).Avem destule modele de blocare :Sense,Miui,Moto,Honeycomb,Ics,Iphone.Mai avem și foarte multe opțiuni pentru a ne putea face ecranul de blocare după propriile gusturi și până în cele mai mici amănunte.

post-58-0-75994700-1336215774_thumb.pngpost-58-0-26290600-1336215775_thumb.png

iLauncher-Imită foarte bine launcherul sistemului de operare iOS.Åži acest launcher este fluid și fanii Apple cu un telefon "rival",îl pot utiliza cu plăcere.

post-58-0-45307600-1336215776_thumb.pngpost-58-0-13512900-1336215777_thumb.png

Beautiful Widgets-O colecție impresionantă de widgeturi pentru ecran.Avem foarte multe opțiuni de personalizare și foarte multe modele de widgeturi.

post-58-0-08549700-1336215778_thumb.pngpost-58-0-73850500-1336215778_thumb.png

Paper Camera-Fotografiile spun totul.

post-58-0-45797300-1336215759_thumb.jpgpost-58-0-25255700-1336215763_thumb.jpg

Garmin fit-O aplicație care monitorizează activitățile sportive pe care le practici.Poți afla caloriile folosite,timpul,distanta și traseul parcurs (cu ajutorul gps-ului).Cu această aplicație îți poți face un program propriu de sport.

post-58-0-06316400-1336215754_thumb.pngpost-58-0-34865200-1336215755_thumb.png

Mai am cumpărate și următoarele jocuri:

Apparatus

Flick Soccer

Where`s my water

Cut the rope

Spirit HD

Multe aplicații au fost cumpărate în perioada aia când erau aplicațiile la 35 de bani.Restul..nu :)

Vad ca ai cumparat cateva aplicatii. F bine, felicitari, acest lucru si banii tai se vor intoarce in sistem prin aplicatii noi si mai bune.

Pe langa Smart Office 2 si Tapatalk, eu am cumparat SPB shel 3D si un joc superb, X Construct.

Despre launcher am discutat si am postat print screen-uri in sectiunea Screenshot de aici.

Jocul este acesta. Si pt cei care au program de cod de bare instalat, am pus si codul QR.

qrcode.4684144.png

Tapatalk - chiar daca il aveam crack-uit ... aplicatia merita toti banii ... drept urmare am platit-o (stiu ce inseamna sa fii developer :)) ).

ADWLauncher EX - il foloseam pe tableta in locul TW'ului (pe tablete tw-ul e jalnic).

Unidocs Inc. - ezPDF Reader - pdf reader.

LevelUp Studio - Beautiful Widgets - o groaza de skin'uri pentru widget-urile sale.

Si vreo 14 15 jocuri ... (oricum, doar ceva tower defence + jocuri gen cut the rope , where's my water ma joc.. restul doar le-am luat ca au fost la oferta aceea ..0.10centi)

Partea naspa ca ma tot mut de pe Android pe Ios ... si le-am cumparat in ambele parti.

Edited by Scorpio

Am cumparat si eu Garmin Fit, care e superb si de care o sa am mare nevoie incepand de saptamana viitoare, ca imi vine cursiera...

De asemenea, am cumparat si Beautifull widgets, insa din pacate, nu functioneaza pe Spb 3d shell.

Mi-ar placea sa posteze aici si alti colegi care au cuparat aplicatii, astfel putem afla ce merita si ce nu. Sau in romanelica nu prea se cumpara aplicatii?

LE:Gaocre, nu am inteles ce face Paper camera...

Poti povesti ceva despre ea?

LEE: am vazut pe Play acum cu ce se mananca. Nice.

Edited by mesersmith

De ce nu o gasesc in Google Play.. in aplicatie, pe net si pe telefon si in pc o gasesc... de ce?

Edited by Razvann

De ce nu o gasesc in Google Play.. in aplicatie, pe net si pe telefon si in pc o gasesc... de ce?

cred ca momentan nu este disponibila pentru platforma Android :( in cateva zile ii va da drumu. Din telefon daca intru nu o gasete, iar de pe PC imi spune

This app is incompatible with your Orange Samsung GT-I9000

Si mie imi face lafel...Mi-a facut si cu Nova Launcher nu o gasea si pe pc sau telefonul o gasea dar pe Browser. De ce daca intri pe browser si bagi contul si parola nu merge? Merge si in romana asta pentru android?

Am LPD. Dar si pe Gingerbread mi-a facut asa de cateva ori. Pai daca apare pe site trebuie sa fie disponibila si pentru Android, mai ales ca are deja atatea voturi.

Edited by Razvann

cine stie ce csc ai..

pentru iPhone cica ar fi disponibila :), poate ne spui si noua o impresie despre aplicatie, daca se poate :)...

Da asta am vazut si eu ca pentu iPhone. Dar atunci ce cauta pe Google Play? Inseamna ca e si pentru Android. Cand aparuse Nova Launcher am vrut sa verific si eu.. si era doar pe pc pe telefon nu o vedea, acum o vede..

Edited by Razvann

Nu e disponibila pentru Romania. Aplicatiile nu le vezi in Google Play pe telefon daca nu sunt compatibile. Le poti vedea daca le cauti in AppBrain App Market si te duce linkul catre market, dar tot incompatibile vor fi.

Edited by Sp1tfire

Nu este compatibila pentru ca nu are momentan suport in limba romana :(...

O poti lua de pe net si o instalezi, nu-i bai, dar trebuie sa-i vorbesti in engleza :P

Aici ai dreptate, poate mai au de lucru la ea pentru platforma android, daca pe iPhone este cu suport in romana deci si pe Android este posibil :D. Eu am crezut ca nu este compatibil cu SGS, dar de fapt nu este compatibil din cauza limbii romane...

Åži la mine în suedia zice că nu e disponibilă pentru țară mea

Sent from my LT26i using Tapatalk 2

Aa deci nu are limba romana inca.. deci doar cea de pe iPhone.. asteptam sa aiba si limba romana, sa anuntati cand aflati ceva :D. Nu exista niciuna cu limba romana nu?

Edited by vladmihail
FOLOSESTE EDIT POST.

La mine apare ca nu e compatibila cu tara in care locuiesc :) In timp ar trebui sa fie compatibila si cu Romania, chiar daca poate nu voi vorbi in romana cu aplicatia :)