Clicky

Jump to content
son1k

Aplicatii must have pentru Android!

Recommended Posts

Custom kernel trebuie pentru a folosi modulele pentru lock/unlock. Alternativa asta se folosește pentru celelalte tipuri de panouri în afara de Amoled. Pe IPS ecranul ar sta aprins și nu ajungi nicăieri. E mai economic cu kernel custom, dar nu e pentru oricine. E pentru cei care știu sa facă și altceva cu telefonul decât sa dea mesaje, apeluri și sa joace Candy Crush.

Sent from my Nexus 5

@candrei de ce ar trebui custom kernel?

overclockit@wordpress.com-postari noi in fiecare zi.

Pentru ca PGM și pentru ca asa cere. :D

Am instalat aplicația dar când dau sa o folosesc doar îmi luminează puțin ecranul și rămâne asa. Chiar speram sa găsesc ceva gen knock-on care sa nu necesite un custom kernel.

Trimis de pe al meu P5_Quad folosind Tapatalk

De cerut poate sa ceara orice, am vrut sa inteleg justificatia.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Nu funcționează fără custom kernel. De PGM zic.

Nu are cum să funcționeze pe P5 Quad pentru că are IPS

Tapatalk 4 via Nexusâ´

Trist dar adevărat.

Ce inseamna PGM? Am intrat pe urbandictionary si mi-a dat Pro Gamer si alte rezultate pentru care as lua ban daca le-as scrie aici.

Edit: aplicatia merge pe Note 2, cu toate ca trebuie sa apas de mai mult de 2 ori ca sa se deblocheze.

Edited by Ethereal

Ce e aia Candy Crush ? :D

Pana acum (sau pana mai demult), doar Nokia reusise sa faca ceva cu IPS in stand-by (informatii scrise pe ecran = Nokia Glance si double-tap-to-wake). Ma refer la chestii oficiale. De unde se stia ca doar pe xOLED poti scrie, ei au reusit si pe IPS. Rezultatul ? Glance si double-tap a fost trecut pe lista oficiala Nokia referitoare la modalitatile de reducere a consumului.

Mie pe S3 stock,nu-mi merge,aceleași simptome ca lui Andrei...,am dezinstalat-o!Poate mai târziu când o sa-i rezolve bug-urile...

Trimis de pe Marte

Ce inseamna PGM? Am intrat pe urbandictionary si mi-a dat Pro Gamer si alte rezultate pentru care as lua ban daca le-as scrie aici.

Edit: aplicatia merge pe Note 2, cu toate ca trebuie sa apas de mai mult de 2 ori ca sa se deblocheze.

Cauta PGM în play store. E o aplicație.

Am gasit. "PGM is a kernel module..etc". Da, am inteles acum. Ideea era ca eu nu am intalnit asa ceva pana acum, de asta am intrebat.

overclockit@wordpress.com-postari noi in fiecare zi.

Încercați asta dacă va plac banii :))

5uquhyde.jpg

Make it rain:Love of money

Trimis de pe LG G2

Edited by Gabii

Si daca mergi o singura data. Informatii sunt pe site-ul MAE, dar e destul de stufos. Si daca vrei sa afli pentru o tara non-UE daca ai nevoie de pasaport, viza si alte alea e mai buna aplicatia. In sfarsit, bani de la buget cheltuiti cu capul.

Instalat dar nu merge,cand vreau sa ma duc in homescreen si selectez htc blinkfeed,imi zice ca trebuie sa actualizez ceva,iar acel ceva nu e compatibil cu tableta. Fac urââââât!post-11625-140017992624_thumb.jpg

Trimis de pe celalalt veceu,folosind Tapatalk 14

@Gabii

Ai nevoie de custom recovery ca sa il flashuiesti... si daca ai custom recovery in majoritatea cazurilor ai si root.

@Sebi

Bineinteles ca nu merge. Nu ai framework-ul de la HTC Sense(romurile stock ale lui HTC). Vezi tu, cand instalezi din recovery, il instalezi cu forta si el functioneaza mai mult sau mai putin bine. In cazul lui blinkfeed, el functioneaza perfect pana cand incerci sa il customizezi.

overclockit.wordpress.com-tehnologie pe limba ta

Scrie în topicul de pe xda... Unzip files and install as normal apk. Nu flash-uiesti din recovery, instalezi manual apk-urile. Ciudat, mi-e îmi merge perf.

Trimis de pe LG G2

Acolo spune ca nu e nevoie de root. Am încercat sa îl instalez și da eroare la PrismColor3.apk. O sa încerc și prin recovery cum zice Ethereal. Momentan am 9% baterie și nu încerc.

Sent from my Nexus 5

Nevermind. Acum am vazut ca nu e zip flashuibil ca in versiunile vechi.

@Mihnea nu instala zipul ala din recovery pentru ca nu este un flashable zip. Daca nu gasesti unul da-mi un PM si il urc pe dropbox.

overclockit.wordpress.com-tehnologie pe limba ta

Edited by Ethereal