Clicky

Jump to content

Aplicatii must have pentru Android!

Recommended Posts

Din cate am inteles, nu se ocupa de orice aplicatie. Ce am mai descoperit folositor, ai lista cu aplicatiile si poti bifa pe care le vrei sa se conecteze prin date mobile. Cele nebifate se vor conecta doar prin WiFi

Aplicațiile posibile sunt practic la limita imaginației dezvoltatorilor. Sunt deja tot felul de joculețe pe lângă cele din imagine precum și idei de aplicații posibile pe toate planurile. Prototiparea rapidă e unul din cele mai importante. Prin Statele Unite Poliția vrea să înceapă să folosească asta pentru scanări rapide la scene de accidente de exemplu.

Așa ca o paranteză, video-ul despre Tango:

pe la minutul 1:50 îl arată și pe CEO-ul Movidius Remi. Are el accent de francez (fiindcă și e :) ) dar compania peste care "domnește" a fost fondată în Irlanda și România (Adresa completă: http://www.movidius.com/contact-us/) în 2005 (doar o zi distanță) iar centrul principal de dezvoltare (cam 70% din ingineri lucrează acolo) e la Timișoara. În ultimul an vre-o câțiva băieți de la noi din firmă și-au mâncat nopțile făcând să meargă proiectul ăsta. 

Edited by cristian_gavril_olar

ideea e genială dar dă rateuri. Plus că doar versiunea Donate dă comenzi când ecranul e stins.

Mai are de muncit la ea, dar ideea e ok. Când o să meargă flawless o s-o cumpăr definitiv..deocamdată i-am dat refund.

Cateva aplicatii care le utilizez: Solid explorer - un explorer pentru android ;) imi pare de departe printre cele mai OK, battery calibration - un utilitar OK pentru baterie, Autoscreen off - o aplicatie draguta pentru nani display, nelipsitul titanium back-up, tapatalk versiunea 2 exclus alte versiuni ;)

Call record - o aplicatie cu dedicatie, si alte maruntisuri..

Sent from my S500 using Tapatalk 2

Salut

După ultimul update de alaltăieri, observ ca din telefon nu mai am opțiunea "sign out"

Aveti idee cum pot sa fac asta?

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Nuștiu dacă pe voi, dar pe mine singura chestie care o iubesc de la samsung este aplicația S Healt, dar nu mi-am luat telefon doar pentru o aplicație. Am văzut peste tot pe net apk-uri de la S Healt, am incercat vreo 4 pe G2-ul meu, le instalam, când apăsam pe aplicație se deschidea rapid și se revenea la ecranul unde eram.. pe scurt nu se deschide, și acum întreb de ce? Există vreo variantă să fac să meargă ? Există altă aplicație gen S Healt pentru restul android device-urilor ? dacă da unde?

Voi ce părere aveți de S Healt ?

Ai nevoie de Touchwiz Framework pentru a rula aplicația. Cu alte cuvinte merge doar pe telefoane Samsung cu Jelly Bean și Kitkat . Exista Runtastic Pedometer, e foarte precisa și are un serviciu care îți totalizează distanta parcursa și caloriile arse la sfârșitul fiecărei luni.

Trimis de pe Nexus 5