Clicky

Jump to content
son1k

Aplicatii must have pentru Android!

Recommended Posts

Optimizeaza bazele de date (le face mai mici).

Gaseste fisiere de sters pe care alte programe de gen nu le gasesc. Dar si reciproca e adevarata.

O noua aplicație must have. Silent hours poate dezactiva anumite setări în orice interval orar introdus. E folositor dacă mergeți la serviciu, școală sau ședințe. Se pot selecta și zilele săptămânii pentru profile.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.silenthoursnew

Trimis de pe Nexus 5

Si eu m-am chinuit o bucata buna de timp sa vad cum sa rezolv o problema asemanatoare,totusi,incearca sa pui setarile precum in imagini. :D Acum logic ca la Desktop Grid logic ca nu lasi ca si cum e la mine...Iti alegi tu preferintele dar important e ca Rows sa fei mai mic si Columns sa fie mai mare,daca intelegi ce spun...

attachicon.gifuploadfromtaptalk1390930796369.jpgattachicon.gifuploadfromtaptalk1390930807623.jpgattachicon.gifuploadfromtaptalk1390930820894.jpg

Sent from my 700D18 using Tapatalk

Foarte folositor ce zici tu, mai ales ca ai postat imagini. Ceea ce vreau sa stiu este cum ai trimis comentariul de pe un aparat foto? O.O

Canon 700D:

frontpage.jpg

Edited by Ethereal

@Ethereal buna gluma :)) dar asa era setat prestabil din tapatalk.

Btw: pentru cei care nu au android 4.4 si totusi,vor ca status bar-ul sa fie transparebt,uitati aici un video care va arata cum sa faceti tot: http://m.youtube.com/watch?v=u1XQW5-6lOA&fulldescription=1&client=mv-google&gl=RO&guid=&hl=en-GB

Daca vreti sa fie complet transparent puneti la color picker precum in imagine:

post-11625-13913309546_thumb.jpgpost-11625-139133096657_thumb.jpg

L.E. aveti nevoie de root.

Send from my S716TAB using Tapatalk

Edited by Sebastian Tataran

@Tyler Durden: eu l-am incercat,dar nu se schimba nimic,am dat si reboot dar nimic..
@VladPaul am filmat dar nu se poate reda,e prost soft-ul,incearca sa reinstalezi aplicatiile si sa incerci din nou..Si incearca prima data sa faci ca in video-ul acela,dar fara color picker complet alb..Poate asta e problema..

Daca te referi la asta ,mie nu-mi merge pentru ca am doar android 4.0.4

Dar daca te referi la asta sa stii ca la asta m-am referit cand am spus ca nu se vede vreo diferenta. :))

L-am pus,am setat de exemplu pentru Nova codul 32ffffff de culoare,pentru ca ala e codul de transparenta,si nu functioneaza,am dat si reboot dar degeaba..

Gravity Box face bara aia transparenta sau cum o vrei tu.

Am descarcat din play store dar e ceva joc,o sursa imi dai te rog?

Și-a tras Facebook un launcher, poate îl încercați și voi, poate va place, e destul de diferit fata de ceea ce am văzut pana acum în play store.

post-11625-139144953283_thumb.jpg

post-11625-139144967414_thumb.jpg

Să facă pe mă-sa... Are douăsprezece mii de calificative de o stea... Opt mii de calificative de cinci stele... Si e incompatibil cu racheta soției.

Mănînci cai?

Quashqai!

sent using smoke signals dupe racheta GPad a soției

Oricum e clar ca e sub Nova,plus ca daca nu ai aplicatia de Facebook instalata,nu poti sa folosesti laucherul,trebuia sa o reinstalez,mama ei,si nici nu mi-a priit..

Dar daca va place..

MacroDroid, o aplicație extrem de folositoare. Varianta free accepta pana la 5 sarcini, dar merita cu siguranță sa dai 2$ pentru varianta full. E o alternativa mai ieftina și foarte eficienta pentru Tasker. Dacă îl configurezi cum trebuie, poți sa mai scapi de vreo 2-3 aplicații deja instalate.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.arlosoft.macrodroid

Trimis de pe Nexus 5

Emergency call and text

Cu această aplicație, într-o situație de maximă urgență, un prieten, dar și serviciul 112 pot afla foarte rapid locul în care se află cel care solicită ajutorul.