Clicky

Jump to content
son1k

Aplicatii must have pentru Android!

Recommended Posts

Doar ce am instalat internet speed meter. Imi place fiindcă îmi arata în notificări viteza conexiunii. Pe lângă asta îți si contorizează traficul de date. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.internet.speed.meter

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Doar ce am instalat internet speed meter. Imi place fiindcă îmi arata în notificări viteza conexiunii. Pe lângă asta îți si contorizează traficul de date. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.internet.speed.meter

Chiar ti se pare must have sa stii mereu ce viteza ai la net, ca de contor e inclus deja in adroid de la 4.x?

Chiar ti se pare must have sa stii mereu ce viteza ai la net, ca de contor e inclus deja in adroid de la 4.x?

Pentru mine e utila fiindcă ma interesează viteza pe care o am. Contorul din Android nu ma ajuta fiindcă instalez destul de des romuri și îmi este mai ușor sa ii fac backup la aplicație și sa îmi păstrez datele.

Edited by ionutzvip

La mărime doar mi le înaltă deformand-ule. :/ + ca eu vrau sa apară la iconița nativă a aplicației fără a mai folosi vreun widget. Se poate asa ceva?

Uite ce aiurea se vad fata de alea din dock. Nici nu pot pune iconița de la kit kat, o pune pe aia de la jelly bean sau o poza din galerie...

uru6e9aq.jpg

Sent via aifon cu Android 6.3 on board

La mărime doar mi le înaltă deformand-ule.

Si eu m-am chinuit o bucata buna de timp sa vad cum sa rezolv o problema asemanatoare,totusi,incearca sa pui setarile precum in imagini. :D Acum logic ca la Desktop Grid logic ca nu lasi ca si cum e la mine...Iti alegi tu preferintele dar important e ca Rows sa fei mai mic si Columns sa fie mai mare,daca intelegi ce spun...

post-11625-139093078998_thumb.jpgpost-11625-139093080128_thumb.jpgpost-11625-139093081444_thumb.jpg

Sent from my 700D18 using Tapatalk

Am instalat yandex. Nu cred ca am întâlnit un launcher mai rapid, mai ales în deschiderea dialer-ului.

Vad ca are și o funcție 3d.

Sent from my W125 using Tapatalk

Eu il folosesc de foarte multa vreme. Initial, acest laucher se numea SPB3D, pentru care am platit vreo 50 de lei la vremea aia. Apoi am facut si un topic despre el, dar nu prea a gasit sustinatori.

Apoi a fost cumparat de rusi si a iesit Yandex, care e o varianta simplificata si mai rapida a spb3d.

Oricum, eu nu as mai folosi alt launcher. De lag la Samsung nu mai stiu de ani de zile, datorita launcher-ului astuia.

Incercati-l cu incredere, dar configurati-l masiv, faceti foldere, widget-uri, etc, pentru ca dupa instalare, pare cam saracacios.

SPB=sankt peterburg, deci tot era rusesc.

SPB este o prescurtare de la renumitul oras.

Cand imi iau un googlo-phone il incerc si eu, ca prea este laudat. ;)

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Wow, habar n-aveam.

Auzisem ca a fost cumparat de rusi, dar ca era deja rusesc, nu stiam.

Ce e foarte ciudat, este ca se incasau o galagie de bani pe spb, apoi brusc a disparut si a aparut Yandex, care ce sa vezi? E moca.

Cert este ca e bun. Dar din pacate, rusii nu se inghesuie cu update-uri.

Yandex arata si se misca bine, dar dialer-ul lui nu are cautare desteapta ca cel din Sense-ul HTC, scriu cifre si el sa caute si dupa literele aferente cifrelor respective. Am gasit si un mare semn de intrebare, o optiune dezactivata in mod implicit (bine ca e asa), sa caute numerele in directorul Yandex. E un mare NU pentru mine. Nu stii daca nu le si salveaza la ei pe server.

Yandex arata si se misca bine, dar dialer-ul lui nu are cautare desteapta ca cel din Sense-ul HTC, scriu cifre si el sa caute si dupa literele aferente cifrelor respective. Am gasit si un mare semn de intrebare, o optiune dezactivata in mod implicit (bine ca e asa), sa caute numerele in directorul Yandex. E un mare NU pentru mine. Nu stii daca nu le si salveaza la ei pe server.

Intr-adevar, are o scapare. Dar nu ca ar salva ei numerele nu stiu unde. Cei de la Google n-o fac? 

Scaparea este ca pe masura ce scriu cifre in dialer, ar fi trebuit sa-mi dea o lista cu numerele care contineau ce am scris deja.

Ori el, face asta numai dupa ce ai scris numarul complet.

Dar cum eu nu caut niciodata dupa numar, ca nu le tin minte, il folosesc cu multa placere si caut dupa nume.

De Aviate ce ziceti?

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Am cautat pe google play "aviate launcher " si prima aplicatie era Buzz launcher,tu de unde ai launcher-ul asta?

Send from my S716TAB using Tapatalk

@Sebastian era pe xda un topic despre el acum cateva luni si am cerut o invitatie de la cei care aveau. Cauta-l si pe play store.

Uite screenshoturi.

babute3e.jpg5y8eguvy.jpge9yrube8.jpg

@Sebastian era pe xda un topic despre el acum cateva luni.

Mersi pentru ca mi-ai pus si pozele,dar pentru mine e prea multa inghesuiala,nu imi place ca aplicatiile sa fie ordonate dupa litere sau categorii,credeam ca e ceva simplu..

Send from my S716TAB using Tapatalk

SD Maid Pro. Prima aplicatie care cere root pe care am folosit-o.

Buna pentru:

-sterte/da freeze la aplicatiile preinstalate(bloatware-ul din ROM din system/app)

-sorteaza fisierele in functie de dimensiune ca sa stii ce iti ocupa spatiul

-sterge cache

-sterge fisierele dubluri.

-afiseaza ultimele fisiere modificate

-cauta un anumit fisier in functie de nume

-cateva funcii misc. (Sterge history-ul din play store, battery stats).

Are interfata simpla, usor de folosit si e foarte rapida (aplicatia e foarte rapida).