Clicky

Jump to content

Aplicatii must have pentru Android!

Recommended Posts

Instaleaza Google Play Games. Te loghezi pe un device in joc cu contul de Google+, iar apoi faci la fel pe celalalt device. Metoda asta merge la jocurile care au implementat serviciul Play Games. Trimis de pe Nexus 4
Voi încerca nu m-am gândit la metoda asta.

Helium e ceea ce-ti trebuie. Salveaza fara root datele jocurilor pe care apoi le poti restaura pe alt telefon. Tot ce-ti trebuie e o conexiune prin cablu usb intre pc/laptop si telefon pentru a activa aplicatia in momentul cand vrei sa faci back-up. Exista varianta free sau cu plata. Iti poti face treaba cu varianta free fara probleme.Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
L-am instalat aseara dar nu am instalat varianta pt pc. Cum ajung la un pc voi testa.

Cele mai multe jocuri salveaza pe card, poti sa copiezi directorul jocului care te intereseaza din Android/Data in cele mai multe cazuri.
crezi ca merge dacă fac mutarea de pe tel pe tableta? Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 4 Edited by ionutzvip
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Buna seara! Numele meu este Octavian si doresc sa va prezint aplicatia mea android destinata celor care dau bac-ul din Bio. Dati un download in semn de respect si un rating daca nu va cer prea mult .

Iar eu recomand sa va vedeti naibii de scoala. Ca altfel o sa vina aia care au cea mai mare piata de telefonie mobila si o sa lucreze in locul vostru.  

O aplicație utila pentru cei ce doresc să-și personalizeze setările telefonului in funcție de programul de zi cu zi (birou, școala, acasa,dimineata, zi, noapte, etc) si multe alte funcții cum ar fi (v

Posted Images

Salutare,azi am intampinat o problema,am o tableta (model neimportant) cu android 4.0.4 la care se descarca bateria in mod stand-by extrem de rapid,adica intr-o zi se duce 50% doar in stand-by.Am avut un launcher de IOS 6.1 sau cat era..si atunci pe 1 zi pierdeam in jur de 2-3 % din baterie,ce launcher asa mai "echonomisitor" :)) mai stiti? 

P.S. launcherul nu mai exista,era ceva espire screen launcher 

Pe tableta (care a devenit instrumentul principal pentru jocuri) am o aplicatie specifica Asus care face backup la orice aplicatie, poate face backup numai la date, dar si la aplicatia in sine. Nu are nevoie de root. Cred ca nici o aplicatie de genul asta nu ar functiona fara drepturi de root, pentru ca atunci e usor.

Cei de la Nova au spus ca vor încerca să implementeze Google Now sub forma unui widget pe tot ecranul.

Mai multe detalii aici

https://plus.google.com/109670429793951665860/posts/b4LRQWrp7aN

Beta testing aici

https://play.google.com/apps/testing/com.teslacoilsw.launcher/join

Sper ca update-ul sa fie distribuit cât de curând, chiar și sub forma de beta. Va dați seama că odată cu implementarea asta noua aria de compatibilitate cu Nova s-ar putea sa se restrângă. Cel mai probabil va deveni 4.1+, sau va fi disponibil și pe 4.0, dar fără Google Now.

Trimis de pe Nexus 4

Tu chiar crezi ca pierzi 50% din baterie din cauza unui launcher? Problema e în alta parte, mai mult ca sigur ai un wakelock, și încă unul dat dracului. Vezi sa nu ai o aplicație rău intenționată care sa activeze GPS-ul, sa provoace wakelock.

Andrei, la mine merge link-ul.

Trimis de pe Nexus 4