Clicky

Jump to content
son1k

Aplicatii must have pentru Android!

Recommended Posts

Oare difera cu ceva de software-ul pe care il avem deja majoritatea instalat? Asta ar fi intrebarea pe care sa ne-o punem si daca merita.

Oare difera cu ceva un soft spart de unul original ? ;)

In alta ordine de idei, cum sa dau 209 lei pe un soft in ebraica ? Pentru " Pachet privind siguranța rutieră (Zahav)" ? Presupunand ca il putem "manari" si sa-l facem cu interfata latina si sa accepte date europene, nu tot la ce avem acum ajungem ? Adica soft spart ? Plus o gaura de 200+ lei ?

Ideea este alta: daca a aparut pentru Israel, sa credem ca va apare si versiune internationala.

iGO pentru Android a fost lansat in martie in Israel si comunicatul spune asa http://www.globes.co.il/serveen/globes/docview.asp?did=1000829170&fid=1725

"Upon the expiration of binding commercial agreements, I am pleased to announce the availability of the iGo software for Android users," said NNG president David Wiernik"

Nu cred ca o sa il vedem prea curand in Europa pentru ca sunt lansate in continuare produse cu iGO preinstalat http://www.nng.com/release/3985

La lansarea in Israel a fost gratis pentru 48 de ore 

Ce norocoși au fost aceia!

Mănânci cai? Qashqai!

In aplicatia de YouTube,dai pe butonul de optiuni de pe telefon si o sa apara niste optiuni printre care si "Sign Out"

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 4

va salut,

a reusit cineva vreodata sa configureze si sa utilizeze TTS (text to speech) pentru aplicatii de navigatie?

daca DA vreau si eu combinatia (aplicatia de navigatie si motorul TTS folosit).

mersi!

ok! se poate inchide!

cineva a reusit! inseamna ca trebuie perseverat...

Am încercat folosind Ivona cu vocea lui Carmen și aplicația de navigație a Google ceea care se instalează implicit... Nu merge! Nu merge nici Handcent... Adică nu îmi citește mesajele.

Trimis de pe varianta de 3.31 lei a Tapatalk

Eu nu stiu de ce va bateti capul cu aplicatia Youtube de la Google. Cu Showtime puteti sa micsorati videoclipul intr-o fereastra pop-up gen Samsung si sa faceti si altceva in acelasi timp. Puteti sa dati reply strict unui anumit comentariu, ceea ce nu era posibil in aplicatia originala. Nici aceasta nu e perfecta dar in orice caz e mai buna ca originala.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Mata.YTplayer '> https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Mata.YTplayer

Sent from my Nexusâ´

Eu nu stiu de ce va bateti capul cu aplicatia Youtube de la Google. Cu Showtime puteti sa micsorati videoclipul intr-o fereastra pop-up gen Samsung si sa faceti si altceva in acelasi timp. Puteti sa dati reply strict unui anumit comentariu, ceea ce nu era posibil in aplicatia originala. Nici aceasta nu e perfecta dar in orice caz e mai buna ca originala.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Mata.YTplayer

Sent from my Nexusâ´

Rulează în background? Poți ieși din aplicație și melodia sa meargă?

//merge

Sent from my P5_Quad using Tapatalk 4

Edited by candrei

Da, la noua aplicație merge și e super tare funcția asta.

Ba mai mult, mie îmi vede și tv-ul și în timp ce rulează pe tv în full screen, eu pot căuta altceva sau pot să deschid orice alte programe.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 4

De acum nu vei mai pierde autobuzul!

Aplicatia 'Transport de Nopate' iti pune la dispozitie toate autobuzele liniilor de noapte din Bucuresti, iti afiseaza statiile acestora si te indruma catre cea mai apropiata statie; in plus poti fi notificat cu ceva timp inainte ca autobuzul sa plece de la capat nemaifiind nevoie sa stai cu ochii pe ceas sau sau sa trebuiasca sa cauti orele sau statiile necesare pentru a ajunge acasa.

Puteti afla mai multe detaii si descarca aplicatia din Google Play, la adresa:  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobileit.android.transport_noapte .

Orice sugestie sau opinie este binevenita asa ca nu ezitati sa ne contactati :)

Multumim,

Echipa mobileIT

de ce nu faceti o aplicatie si pentru transportul de zi?

Salut, pentru transportul de zi exista anumite alternative deja (atat pentru Android cat si penru iOS) si pentru ca RATB refuza sa ne puna la dispozitie baze de date cu statii/autobuze, o astfel de aplicatie ar consuma foarte mult timp....Totusi, transportul de noapte al RATB nu are in momentul de fata un suport foarte bun avand in vedere ca este destul de dificil sa gasesti autobuzul corect, ruta sau chiar ora la care pleaca (fara sa cauti amanuntit pe site-ul oficial si sa downloadezi '.pdf'-urile puse la dispozitia utilizatorilor fara harti sau alte detalii); acesta este unul dintre motivele pentru care am conceput "Transport de Noapte RATB", dar vom luam in calcul dezvolatarea unei aplicatii mai complexe ce include transportul de zi la cererea utilizatorilor.