Clicky

Jump to content
son1k

Aplicatii must have pentru Android!

Recommended Posts

Ieri a fost un programel din acesta de vreme, dar care are un widget foarte tare. E total transparent.

Exista si alte doua grade de transparenta, dar sunt mai putin misto.

meser, iti recomand Beautiful Widgets pentru vreme. E de departe cea mai tare aplicatie cu multe posibilitati de customizare.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

AppGratis este o aplicatie serioasa. Eu o folosesc de ceva vreme... in fiecare zi e cate o oferta. Aplicatiile nu sunt piratate pentru ca instalarea se face in felul urmator: deschizi aplicatia AppGratis, iti apare oferta, dai click pe ea si iti arata o descriere si butonul de playstore. Se apasa butonul de google play si instalezi aplicatia. Deci aplicatia se instaleaza din google play. La unele aplicatii apare (in descrierea de pe google play) ca este oferita in acea data prin aplicatia AppGratis. Deci nu e nimic piratat. Toate ap[licatiile pe care le-am instalat cu AppGratis si-au facut update cand acesta a fost disponibil. Sper ca s-a lamurit aceasata problema.

Eu continui să vă dau același exemplu cu aplicația care mă interesează pe mine și care nu a mai primit, următorul update. Dacă altele au primit, norocul vostru. Dacă prin absurd primește și Moon-ul meu, voi reveni cu scuzele de rigoare. Până atunci îmi rezerv dreptul de a fi Toma Necredinciosul.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Edited by Parintzelu

Cu VNC Server Ultimate https://play.google.com/store/apps/details?id=com.icecoldapps.vncserverultimate instalat pe smartphone + tighvnc http://www.tightvnc.com/ instalat pe pc cu wi-fi pot vedea pe monitor screen-ul smartphone-ului. Pot controla cu mouse-ul device-ul cu android. Nu sunt sigur ca asta te intereseaza.

Dau cate un Like fiecarui raspuns care ma ajuta sa gasesc o aplicatie functionala pentru "display mirroring" de pe telefon sau tableta Android, pe device-uri receptoare WiFi (TV)!

Merci! :)

Pentru posesorii de Nexus care si-au updatat telefoanele&tabletele la Android 4.3, acum este disponibila o aplicatie numita Permission Manager care iti permite sa alegi lucrurile la care au acces aplicatiile. Aplicatia se bazeaza pe un feature descoperit de baietii de la Android Police in timpul decompilarii. Se poate descarca gratuit de aici :

. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.appaholics.applauncher

Tapatalk 4 via Nexusâ´

Edited by Mihnea

Download: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Oryon.AppRo

Descriere:
Primul magazin de Aplicatii pentru Android 100% Romanesc ! 
Aici gasesti cele mai noi jocuri si aplicatii romanesti pentru Android . 
Email: appromania@gmail.com
Facebook: https://www.facebook.com/AppROMANIA/ 
- Jocuri Romanesti 
- Aplicatii Romanesti

Dau cate un Like fiecarui raspuns care ma ajuta sa gasesc o aplicatie functionala pentru "display mirroring" de pe telefon sau tableta Android, pe device-uri receptoare WiFi (TV)!

Merci! :)

MirrorOp Sender este aplicația pe care o cauți Erwin. Face mirroring, dar necesită root.

Ei, eu zic că mă pricep nițel.

Da, sunt în aceeași rețea wi-fi, din același router.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 4 Beta

Ei, eu zic că mă pricep nițel.

Da, sunt în aceeași rețea wi-fi, din același router.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 4 Beta

Problema poate fi televizorul atunci. Nu toate sunt compatibile.

Da, cred că nu se potrivește cu tv-ul.

Din ce-am văzut, în lista cu tv-uri, sunt doar modele 2013 de la lg.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 4

Nu cred că doar pe alea merge. Mai sunt și alte modele pe care probabil că merge dar nu a încercat developerul aplicației. Oricum cert e că pe configurația ta nu merge. Mai rămâne varianta cu dispozitiv separat care se conectează la TV și prin Wi-Fi la telefon (gen HTC Media Link) sau varianta cu cablu MHL la ieșirea telefonului la intrarea HDMI a televizorului.

Eu am văzut un fel de listă pe site-ul lor cu câteva televizoare.

Nu știu ce să zic.

Oricum, voiam doar să încerc, că nu am nevoie de ea musai.

Dar era interesant.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 4