Clicky

Jump to content
son1k

Aplicatii must have pentru Android!

Recommended Posts

Dap. E gen miui daca iti place. L-am incercat cand cochetam cu ideea de am-mi lua oppo.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4 Beta

Nova Launcher Prime folosesc, imi place ca are si cateva gesturi incluse. 

Edited by eNder

Îl pusesem și eu cândva, dar cred că nu l-am setat bine, că nu m-a atras deloc.

Poate dacă aș vedea pe telefonul cuiva cum se mișcă...

Până una alta, cred că trebuie să trec la un custom rom, că începe să mă enerveze lag-ul de la contacte, doar că mi-e silă de faptul că trebuie să-l customizez din nou.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

Nu e nevoie sa treci la un custom rom, mai ales ca stiu ca nu esti adeptul (parca asa retin). :D Poti folosi cu usurinta doar un alt dialer. Recomand ExDialer. Pui si Missed Calls Plugin (al aceluiasi dialer)... si s-a rezolvat problema. ;)

eu nefiind moderator nu pot sa-ti adun cele trei posturi consecutive si anume:

A

De unde o instalez?

Cum instalez?

intr-un singur post.

eu iti recomand sa NU o instalezi deoarece nu mai functioneaza (cel putin la mine pe telefon).

mai mult, daca ai nokia X3 - nu stiu ce e ala... nu cred ca ai android si deci NU vei putea instala acea aplicatie.

iti mai recomand sa folosesti butoanele de editare a posturilor si sa nu postezi consecutiv...

apoi recomand unui moderator sa inchida topicul deoarece nu mai e de actualitate.

totusi ca sa iti raspun la intrebare... https://play.google.com/store/apps/details?id=com.virtualdroid.smsgratuit#?t=W251bGwsMSwxLDIxMiwiY29tLnZpcnR1YWxkcm9pZC5zbXNncmF0dWl0Il0.

Edited by dtatar

Da, știu.

M-am mai jucat cu dialere diferite și nu mai aveam lag, dar nu prea îmi plăceau.

Am băgat go dialer, că mi se pare mai mișto.

Merge bine și nu mai e lag-ul.

Între timp mi-a venit un update și nu mai am root, ca să scot dialer-ul stock.

Da, știu.

M-am mai jucat cu dialere diferite și nu mai aveam lag, dar nu prea îmi plăceau.

Am băgat go dialer, că mi se pare mai mișto.

Merge bine și nu mai e lag-ul.

Între timp mi-a venit un update și nu mai am root, ca să scot dialer-ul stock.

Incearca sa il rootezi si instaleaza Seeder.E gratis pe Xda si atenueaza lagul in mod vizibil.Ai chiar si profile la el, light, performance si parca mai era unul dar nu se impaca prea bine cu bateria :D

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4 Beta

Nu, nu e un launcher.E o aplicatie care reduce lag-ul din sistem, nu doar din app drawer.Daca esti dispus sa incerci...Poti sa citesti si pe Xda, dezvoltatorul a deschis un topic special.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1987032

Sent from my GT-P7300 using Tapatalk HD

Edited by Mihnea

Dar după ce-l instalezi trebuie să ai root ca să dezactivezi launcher-ul stock, că-ți rămâne în bară notificarea de apel pierdut.

L-am incercat dar nu a rezolvat problema lagului la dialer/contacte/mesaje.

Salut!

am o problema cu igo în ultimul timp la modul că nu mai vorbește.hârtiile sunt ok, de arătat ruta e ok, doar că Ioana sau Marcel nu mai vor să vorbească...

A mai întâlnit cineva problema asta? și aveți vreo rezolvare?mentionez că în timp ce rulez programul sunetul se aude doar când trebuie să vorbească aia nu se aude nimic.Daca în timp ce vorbește apăs tasta volum up atunci se aude, dar doar fragmente din fraze...

Mulțam!

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2

Ai activat cumva TTS-Speech in romana ? DACA DA,dezactiveaza-l sau incearca sa reinstalezi iGO, stergand initial fisierul device.nng dinmemoria tel. (nu vei pierde nicio setare)

am încercat ce ai zis tu, nimic.acum încerc să șterg tot din tel și să instalez din nou.ceva s-a întâmplat acolo va îl folosesc de câteva luni bune fără probleme și dintr-o dată nu mai vrea...merci oricum de răspuns

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2

Da, este de la Android. Înainte aveam un Galaxy S I9000 iar cu rom-ul stock gingerbread mergea IGO perfect cu sunet, dar când am pus cyanogen și am trecut la jellybean 4.1.1 am rămas fără sunet la el, oricâte soluții am încercat, degeaba, apoi am citit pe XDA și am aflat ca este de la Android.

Interesant ca acuma am Galaxy S3, cu jellybean 4.1.2 stock și merge IGO cu sunet fără probleme...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2