Clicky

Jump to content

Aplicatii must have pentru Android!

Recommended Posts

Ai nevoie de root, dar aplicatia asta face ca cea din Windows, nu permite aplicatiilor iesire pe internet, alegi tu cea pe care vrei sa o blochezi. Se numeste DroidWall si eu o folosesc, testat pe Angry Birds. Nu e frumos ca oamenii aia muncesc, dar eu am cumparat jocul, asa ca ii urasc cand mai au ad-uri si in interiorul jocurilor. Sunt enervante si consuma banda 3G.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.googlecode.droidwall.free&hl=en

Da, am citit si-mi displace modalitatea asta de a taia reclamele. Poate ca eu, in timp ce ma joc, astept un mail important si daca nu stiu ca aplicatia aia taie net-ul, astept mult si bine. Eu am dat-o jos.

Nu functioneaza in Romania. Orice aplicatie de acest gen necesita un serviciu oferit de operator. TrapCall este singurul si se pare ca nu va veni de curand in RO.

Sorry dar inchid topicul.

• 2 weeks later...

Astazi am intrat, ca in fiecare zi, pe Play Store sa imi verific update-urile aplicatiilor. Printre alte 7 era si facebook.

Vreau sa spun ca duca ce am facut acest update , parca este de nerecunoscut. Este incredibil de rapid. imaginile se incarca instant, dispare acea bara cu status si parca este si o noua interfata.

Daca nu ma crddeti pe mine uitati-va la commenturii : https://play.google....29rLmthdGFuYSJd

Edited by IliciAndr3y

andrei, nu te credem.

noi cei care avem aplicatii personalizate (a se citi facebook for htc sense) avem acest feeling pe care il ai tu de la momentul deschiderii pachetului cu telefonul nou nout.

oricum o sa incerc pe acer-ul sotiei si apoi o sa vedem daca te credem au ba! ;)

Shazam are un concurent serios in Google Ears, o aplicație menita sa recunoascã orice melodie iar faptul cã Google e creatorul și totodatã și cel mai folosit motor de cãutare, nu poate decat sã ne'mbucure :)

Google Ears este de fapt un widget, însã vestea proastã este cã, se pare ca România se aflã încã în zona unknown, vestea bunã e ca cei de pe XDA s-au gândit și la noi :)

Cum am mai spus, aplicatia este mai mult un widget, deci n-o veti gasi in meniu aplicatii ci doar la widget-uri.

y3ydy9et.jpg

vasa7ema.jpg

ynupe2yr.jpg

Testata pe Galaxy S2 cu JB 4.1.2

GoogleEars-v.1.1.7.apk

Edited by didi

Guest Parintzelu2

Utilizatori de Swype Beta, în România am văzut că sunt. Dar utilizatori de SwiftKey Flow sunt?

Care este părerea voastră despre noul beta de la SwiftKey?

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Eu sunt utilizator inrait de swype, de care sunt absolut indragostit.

Am incercat si swift, dar nu are introducere continua de la tastatura si chiar nu are nicio treaba cu swype-ul. Nu pot fi comparate.

Si dacia are 4 roti, 3 pedale si un volan, dar nu-i masina niciodata.