Clicky

Jump to content
son1k

Aplicatii must have pentru Android!

Recommended Posts

Swype for ever! În varianta pe care o am acum am instalată opțiunea de a recunoaște două limbi. So now I can write în two languages. It even allows spoken writing. Asta înseamnă că pot dicta ceea ce vreau să scriu lucru pe care tocmai l-am făcut cu diacritice și cratime .

Mănînci cai?

Quashqai!

sent using smoke signals dupe racheta GPad a soției

Edited by DTTR

TouchPal are predicție in română pe parteade Curve, iar Wave e doar in engleză. Se dezvolta aplicația, anul trecut nu aveau și partea de cloud.

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Atunci inseamna ca am eu o problema, pentru ca am vazut predictie numai pentru limba engleza.

Poate-mi spuneti si mie pe unde e, ca am toate cele setate in sensul asta.

La mine am asa in Setari TouchPal:

1. Introducere inteligenta - bifezi Predictie avansata (eventual si Corectura... Si Verificare ortografie). Ttot aici la Introducere inteligenta am TouchPal Curve, unde am bifat Activare si am cele doua bife Sugestii instant si Efecte animatie
  2. Si, bineinteles la Limbi, am instalat Romana pe TouchPal Curve

Exact asa am si eu si nu am predictie pe limba romana.

Sau, intelegem diferit ce inseamna asta.

De exemplu, seteaza-l pe limba engleza si o sa vezi cum apar diferite alte cuvinte, probabile ca fiind urmatoarele cuvinte potrivite in context.

Eu la asta ma refer si nu la faptul ca pe masura ce scriu, el ar predictiona cam ce cuvand as vrea eu.

Foarte ciudat.

Am exact aceleasi setari ca si tine si nu vad cum ca ar ghici cam ce cuvant ar urma, in timp ce in limba engleza, aduce pe ecran vreo 5-6 cuvinte posibil urmatoare.

Stai putin, Andreiule, ca daca nu ai limba romana, nu merge sa scrii in romana si pe deasupra, si cu diacritice.

Deci, am descarcat dictionarul in limba romana, daca la asta te referi.

Insa programul in sine, adica meniu, setari si ce-o mai fi pe acolo, le am doar in engleza.

Doar n-o fi de la asta...

Acum scriu de pe telefon. Si da, merge gunoiul, oarecum.

Observ că face asta numai după ce apeși pe spațiu.

Oricum, e foarte subțire predicția.

Văd ca merge indiferent de limba în care este setat meniul softului, dar numai dacă apeși spațiu după ce tastezi orice altceva.

Trimis de pe al meu GT-N7100 folosind Tapatalk

Da, asta asa e, e cam slaba. Eu am zis sa vad daca s-a mai imbunatatit, i-am dat actualizare manuala la dictionare (nu stiu daca asta tine de dictionar sau de aplicatie) si de juma' de ora tot se invarte cercul ala...

Oricum, activeaza sau da jos si dictionarul in engleza. Eu le tin pe ambele.

Apoi, ori de cate ori scrii, chiar cand se deschide tastatura, ai un buton care acum e pus pe RO.

Apasand pe ala, vei trece instant din ro in eng.

Treci putin in engleza, scrie ceva si o sa vezi o sumedenie de cuvinte care-ti vor aparea printre tastele alea.

Daca a predictionat un cuvant pe care-l vrei, da cu stylus-ul(daca ai, daca nu, sic!), deci, da cu sylus-ul de pe cuvantul ala, catre spatiu. Adica, faci ca si cum l-ai trage catre spatiu.

Aia numesc eu predictie.

Secretara-ti mai trebuie. :P Ca stiu ca te plangeai ca nu te lasa consoarta sa-ti iei.

Tot e ceva, te-a lasat sa-ti iei stylus. Asta arata ca esti pe drumul cel bun, deci, mai insista.

Foarte bun mai ales pentru noi ăștia cu Kitkat. >_> Mulțumim! Am tot văzut pe xda topice cu aplicații ce suporta modul Immersive. Cred ca o sa fac și eu un topic, dar sa vedem când am timp. Și cu contribuția voastră bineînțeles, cu cât mai multe, cu atât mai bine :D.

Trimis de pe Nexus 5