Clicky

Jump to content
son1k

Aplicatii must have pentru Android!

Recommended Posts

EvolveSMS mi se pare cea mai buna aplicație de acest fel. Îl recomand in special celor care au Android 4.4+ și Hangouts nu e pe placul lor. Dezvoltatorul a introdus și suport special, bara de stare și de navigație sunt acum transparente. Enjoy!

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.klinker.android.evolve_sms

Trimis de pe Nexus 5

Ieri am aflat si eu de ea. Atat de mult mi-a plăcut incat am cumpărat ambele pack-uri din ea.

Floatifications imi place iar mai ales că eu stau doar in immersive mode.

Eu cat de foarte mult timp o aplicatie care sa inlocuiasca Go SMS Pro, care a devenit un fel de cloaca plina de reclame. Au sufocat softul cu reclamele lor. O sa incerc EvolveSMS.

Edit: Imi place EvolveSMS. Mai aveam o aplicatie pentru SMS-uri si din cauza ei nu primeam nici un fel de notificari. Adio Go SMS Pro.

ionutz, si eu o am aia, am uitat s-o spun.

candrei, dă un ochi pe EvolveSMS să vezi ce spală pe jos cu hangouts. Are o groază de funcții.

Îmi place foarte mult că face backup la mesaje pe Dropbox, așa că nu mai am cum să pierd mesajel(tot timpul le pierd după ce pun un ROM).

Fit Brains.

Un soft de antrenat creierul. Îl recomand. Azi am făcut vreo 200 de flotări mentale...

Mănânci cai?

Qashqai!

trimis dupe cealaNtă rachetă de Evo 3D

ionutz, si eu o am aia, am uitat s-o spun.

candrei, dă un ochi pe EvolveSMS să vezi ce spală pe jos cu hangouts. Are o groază de funcții.

Îmi place foarte mult că face backup la mesaje pe Dropbox, așa că nu mai am cum să pierd mesajel(tot timpul le pierd după ce pun un ROM).

Eu le fac back-up cu SnapPea. 

Frumoasa aplicatia. Eu ador simplitatea dar ma enerveaza ca nu pot vedea mesajul direct in bara de notificari precum imi apar in mesageria nativa sau Hangouts.

Candrei, descarcă Flotifications și ai rezolvat problema. Vezi să fie notificarea sub formă de ticker.

Switchr + Flotifications + Immersive Mode + Evolve SMS + Sidebar, + și câteva module din Xposed, face să fie telefonul o adevărată plăcere de utilizat.

Edited by Tyler Durden

Varianta din meniul android mi se pare cea mai oky chiar dacă nu prea o folosesc fiindcă pun multe romuri în decursul unei luni. Personal folosesc my Vodafone deoarece ma interesează traficul înregistrat de operator.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Edited by ionutzvip

EvolveSMS se blocheaza la mine. Aveam momente cand primeam notificare si aplicatia ingheta, chiar daca era deschisa. E pacat, imi placea. Am trecut pe HandCent.

3G Watchdog e bun daca nu ai macar IceaCream Sandwich. Traficul se poate afla cu coduri gen *133# la cartela Orange.

La mine nu s-o blocat deloc, vezi că o primit nu știu câte update-uri.

candrei, gravity box, appops, Xuimod și app settings.

La mine e invers, cativa mega in plus contorizati de telefon, mai putini contorizati de Vodaone. E destul de corect contorul din OS. Daca iti setezi o limita cu 50 MB max sub ce ai tu pe luna, sigur nu sari peste. La mine diferentele erau de maxim 5 MB.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Haideți bre că aveam pretenții la voi.

La TouchPal x, la setări, Limbi, mai multe limbi, (lăsați gândurile perverse ),veți găsi doar engleza, dați clic pe limba română și veți avea si predicție in română.

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Edited by katees

Haideți bre că aveam pretenții la voi.

La TouchPal x, la setări, Limbi, mai multe limbi, (lăsați gândurile perverse ),veți găsi doar engleza, dați clic pe limba română și veți avea si predicție in română.

Să curgă berea și vinul :)

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

Poate ai tu o versiune nouă......

Selectează engleză wave, și o să vezi despre ce vorbim. Wave este aproape identică tastaturii de pe BlackBerry. Doar că nu este încă disponibilă pentru limba română.

Sent from my Lenovo P780 using Tapatalk

Edited by Parintzelu