Clicky

Jump to content
son1k

Aplicatii must have pentru Android!

Recommended Posts

@VladPaul, ce kernel folosesti? Daca ai Franco iti recomand FKU, Faux are si el o aplicatie de control dedicata kernelului sau. Trickster e cam subtire in comparatie cu cele doua, e adevarat ca e si gratuit. Pot sa-ti spun ca Franco Kernel Updater isi merita banii, Faux nu am avut.

Nu trebuie sa cumperi FKU neapărat. Poți instala Franco de pe XDA și sa îl controlezi cu Trickster . Dacă te hotărăști sa instalezi Franco, îți recomand sa folosești aplicația Display Control. E făcută tot de el și o găsești gratuit pe Xda, trebuie doar sa cauți puțin :P. Am instalat Franco in special pentru a configura culorile ecranului și pentru profilele dedicate aplicațiilor. Pana acum nu am nimic de reproșat, cred ca voi încerca și Hellscore. Mi-e greu totuși sa ma despart de profilul obsanity pentru culorile de la Franco :P

Trimis de pe Nexus 4

Aceea este metoda WAVE. Nu este disponibilă decât pentru țările care dau banu'. Pentru "pirați " pas, cel puțin deocamdată. Ei au lucrat la noua tastatură de pe terminalele blackberry și acolo din câte am înțeles exista wave și pentru limba română. Când spuneai "predicție" eu mă gândeam la următorul cuvânt.....se vede că am folosit prea mult timp Swiftkey.

Trimis de pe al meu Lenovo P780_ROW folosind Tapatalk

Da, wave îi zice si e o chestie absolut criminală. Încearcă sa scrii ceva in engleză si o să vezi.

Și eu vreau să dau cu banu' in ei, dar nu am în cine.

Trimis de pe al meu GT-N7100 folosind Tapatalk

Foarte interesantă funcția aia Wave, am trecut de la Swiftkey pentru ea. Să vedem cum mă acomodez.

Edited by Tyler Durden

Route66 se poate folosi foarte bine mai ales in Vestul Europei.

Sent from my ASUS Transformer Pad TF300TG using Tapatalk 4

Buna ziua,as vrea sa stiu si eu...daca stiti,daca exista ceva aplicatii care nu necesita root pentru a hiberna aplicatiile,stiu de supersu si greenify dar ele necesita root...

Greenify beta mi se pare ca merge sa hiberneze fără root. Nu știu sigur, nu se pare ca am văzut la descrierea aplicației în market.

Le:a6e6yte9.jpg

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Edited by ionutzvip

L-am pus,dar nu functioneaza singur,adica e nevoie de Super Su pentru a-i da drepturi de super utilizator,sau cum e..

Edited by Feri
Nu mai cita mesajul anterior

Fără root nu cunosc nici una. Sebastian poate încerca, el nu are Samsung cu 4.3, cred. Sent from my Q800 using Tapatalk

Eu am pe tableta Greenify si am vazut acolo la setari ca poti sa stergi totul pentru a putea face unroot cu succes,cum ai spus tu,dar nu iti face unroot,doar iti curata device-ul..