Clicky

Jump to content
son1k

Aplicatii must have pentru Android!

Recommended Posts

Și eu am încercat nova, dar nu mi-a spus nimic. Până la urmă, cred că ține de gust.

Tyler, Lightning știe să creeze si să organizeze aplicațiile in foldere?

Trimis de pe al meu GT-N7100 folosind Tapatalk

Am instalat și eu acum Åžtirili și pare mișto, pentru ca poți să-ți selectezi categoria știrilor, ca, de exemplu, nu vreau să știu ce face curva aia cu nasul mare, dracu știe cum o cheamă, precum și despre altele ca ea.

Htc sense! My favourite.

Mănânci cai?

Qashqai!

mesersmith da, poți face orice cu el. E cel mai complex launcher care l-am întâlnit. Are și câteva template-uri în caz că nu te descurci cu customizarea lui și vrei ceva gata făcut.

Edited by Tyler Durden

Apex Launcher Pro si de cand a aparut : Themer (creat de baietii de la MyColorScreen),desi e inca beta  are cam 150 de teme .

Edited by pedro2767

Avast pe android iar pe WP nimic

Sunt si pentru WP virusi? :D

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Sunt îngrozitoare telefoanele asta cu wp. Azi am butonat un nu știu ce Nokia si mai aveam puțin și-l aruncam de parchet.

Dacă ai necaz si boala pe cineva, îi faci cadou unul din ăsta. Nu-i de mirare ca s-a dus dracului Nokia.

Azi chiar mi-am prins urechile in meniul ăla imposibil. Ma întreb cum dracu umblă unul care nu știe deloc cu telefoanele.

Doamne, ce porcărie.

Îmi cer scuze celor care au asa ceva, dar eu m-aș considera propriul meu dușman dacă mi-aș cumpăra un astfel de telefon. Scuzați-mă, dar m-am enervat cumplit.

Ar trebui să-l sinucidă pe ăla care a inventat așa o interfață. Absolut îngrozitoare.

Dar să revin la topic. Cautam un antivirus pentru amicul ăsta al meu.

Am găsit unul singur si costa 8 lei, dar nu asta era problema, ci ca trebuia să-ți faci cont, lucru normal si mai departe nu mai făcea nimic.

Am cautat unde să-i bag datele de card sau altă varianta de plată si deja a fost prea mult pentru mine, nimic nu mergea și orice cautai era îngrozitor de găsit.

Evident, am renunțat si la antivirus, dar si la a mai umbla vreodată într-un telefon cu Windows.

mesersmith da, poți face orice cu el. E cel mai complex launcher care l-am întâlnit. Are și câteva template-uri în caz că nu te descurci cu customizarea lui și vrei ceva gata făcut.

Mulțumesc. Cred ca o să-l încerc si eu când ajung acasă.

Dacă ai necaz si boala pe cineva, îi faci cadou unul din ăsta. 

Mor :))))))) +1

Nici pe mine nu ma atrage WP, na, fiecare cu gusturile lui.

Nici nu vreau sa ma gândesc. Ma mir ca mai cumpăra cineva telefoanele astea.

Amicul asta al meu l-a cumpărat pentru ca el știe de Nokia si atât.

Nu știe nimic de telefoane, dar știe el ca Nokia e telefon.

Încă n-a aflat ca Nokia nu mai e telefon de mult timp.

Cel mai bun e relativ.

Pentru mine cel mai bun e Lightning Launcher Extreme. Nova nici nu-i respiră în spate.

Chiar ca tine de gust! M-am uitat peste Lightning... Pt mine e groaznic! Gusturile nu se discuta. Raman fidel Novei. :)

Ce mi-a placut la Nova a fost importul folderelor si asezarii acestora din launcherul stock, intrucat eram obisnuit cu asezarea initiala, iar setarea vitezei maxime de derulare e superba. Se misca rapid. Asta vreau, fara briz-bizuri inutile!

Sent from my GT-N8000 using Tapatalk 4

Edited by Lucian Manoloiu

Într-un alt topic, colegul katees a recomandat o aplicație superba, o tastatura Swype.

Cum eu sunt utilizator înrăit al acestui gen de tastatura, am încercat cu zecile pana acum și doar una știa diacritice și cratime: Swype,dar doar o anumita versiune.

Am verificat aplicația recomandata de colegul nostru și viteza de scriere este și mai mare decat cu ce foloseam eu.

https://play.google.com/store/search?q=touchpal keyboard&hl=en

Acum scriu de pe ea și văd că are și auto corectare. Din păcate, în limba română nu funcționează word prediction.

In engleză funcționează perfect.

Touchpal ți-am recomandat-o eu de ceva vreme. Dă-i puțină vreme să se obișnuiască cu stilul tău de a scrie - exprima și o să renunți definitiv la Swipe.

Trimis de pe al meu Lenovo P780_ROW folosind Tapatalk

Pai am renunțat demult.

Scuze, am încurcat colegii.

Acum folosesc numai Touchpal, dar nu funcționează Word prediction în română.

Pai am renunțat demult.

Scuze, am încurcat colegii.

Acum folosesc numai Touchpal, dar nu funcționează Word prediction în română.

Treci la TouchPal X. Este o încântare. Poate vrei să alegi un cuvânt din cele sugerate de tastatură și atunci o să vezi și prezicerea următoarelor cuvinte. Pe mine continuă să mă enerveze faptul ca sunt două tipuri de ș respectiv ș. Și faptul că nu merge încă WAVE in limba română. Ciudat având în că cei de la TouchPal au implementat această funcție în noua tastatură a celor de la Blackberry.

Trimis de pe al meu Lenovo P780_ROW folosind Tapatalk

Pai pe x îl am, dar nu știu unde spui tu ca face predicție. Ori nu fac eu ceva bine, ori ne referim la lucruri diferite.

Dă-l in engleză si după ce scrii un cuvânt, o să vezi că-ți apar alte cuvinte pe care le tragi peste space.

Un mare minus este ca nu poți salva dicționarul si dacă pui sistemul pe curat, ai pierdut tot ce ai memorat.