Clicky

Jump to content
son1k

Aplicatii must have pentru Android!

Recommended Posts

Foarte mișto aplicația, mulțumim. Varianta pro văd că nu aduce multe.

Edited by Tyler Durden

http://web.snappea.com

poti controla telefonul direct de pe pc, task manager, mesaje,poze,contacte, tot. poti afisa imaginea de pe telefon in timp real pe monitorul pc-ului sau poti trimite mesaje de pe pc. (pe pc le scrii si telefonul le trimite)

de asemenea, ai ocazia sa verifici memoria telefonul direct din browser daca ai laptop-ul si telefonul conectate la aceeasi retea wi-fi.

Mă enervează o chestie pe Galaxy S4, și anume faptul ca traducerea widget-ului meteo AccuWeather este greșită. Din screenshot-urile atașate cred că observați despre ce este vorba. Mă gândesc să trimit un mail cu câteva screenshot-uri și o mica descriere despre această eroare, numai că nu știu unde anume. La AccuWeather care au creat aplicația respectivă sau celor de la Samsung Mobile? Voi ce parere aveți? Mie unul mi se pare urât să vad că scrie "Åžtergere", ceea ce nu are nici o legătură cu starea vremii.

P.S. De fapt această eroare se află pe toate dispozitivele Samsung care au implementat acest widget de la AccuWeather, cel puțin până la android 4.2. Nu știu dacă și pe android 4.3 și 4.4 se găsește eroarea de traducere.

Sent from my GT-N8000 using Tapatalk 4

post-4236-138650248724_thumb.jpg

post-4236-138650257165_thumb.jpg

post-4236-138650259413_thumb.jpg

Baieti, va recomand o aplicatie geniala, pe N4-ul meu functioneaza excelent si m-a scutit de root si custom kernel pentru Touch Control.

Aplicatia e excelenta, nu da gres niciodata si va scuteste de apasarea butonului Power(pe mine ma stresa mereu ca trebuia sa apas Power pentru deblocare.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.plexnor.gravityscreenofffree&hl=ro

Cum se prezinta la capitolul consum baterie ? Cam cat este procentajul consum (1%>2% sau cat ?) in graficul bateriei ?

Edited by pedro2767

Cum se prezinta la capitolul consum baterie ? Cam cat este procentajul consum (1%>2% sau cat ?) in graficul bateriei ?

Nu îți va afișa aplicația asta în grafic, pentru ca principalul consumator e senzorul. Ori ți-l va trece la senzori, ori la Android system. Am citit ceva de genul ca ar consuma 0.6%-0.8% pe ora, ceea ce nu e tocmai puțin. În al doilea rand nu vreau sa se aprindă ecranul de fiecare data când scor telefonul din buzunar, dar asta e subiectivă. Am mai analizat și rămân la Touch Control ;)

Trimis de pe Nexus 4

Eu am șters-o. De la 2 zile am aj la o zi de baterie după ce am instalat-o.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Și la mine papă baterie dar nu-s curios, am baterie externa cu mine tot timpul.

Am cumpărat varianta Pro, așa de mult îmi place aplicația.

Edited by Tyler Durden

Mă enervează o chestie pe Galaxy S4, și anume faptul ca traducerea widget-ului meteo AccuWeather este greșită. Din screenshot-urile atașate cred că observați despre ce este vorba. Mă gândesc să trimit un mail cu câteva screenshot-uri și o mica descriere despre această eroare, numai că nu știu unde anume. La AccuWeather care au creat aplicația respectivă sau celor de la Samsung Mobile? Voi ce parere aveți? Mie unul mi se pare urât să vad că scrie "Åžtergere", ceea ce nu are nici o legătură cu starea vremii.

P.S. De fapt această eroare se află pe toate dispozitivele Samsung care au implementat acest widget de la AccuWeather, cel puțin până la android 4.2. Nu știu dacă și pe android 4.3 și 4.4 se găsește eroarea de traducere.

Sent from my GT-N8000 using Tapatalk 4

Am avut și eu eroarea asta la GO weather dar s a rezolvat cu ultimele update-uri.

Transparent weather arata bine. Personal prefer orice wallpaper pe fond negru si un widget transparent mi se pare foarte potrivit :)

Aveti screenshot mai jos:

Sent via SM-N9005 using Tapatalk

post-11569-138652447744_thumb.jpg

E vorba de aceasta aplicatie (cel putin una dintre cele din arhiva): Total Recall Android | Samsung Galaxy S2 S3 & S4 Call Recorder

Ramane acest link, catre site-ul dezvoltatorului. Pe viitor va rog sa faceti acelasi lucru, nu-mi place sa fac pe detectivul. Doar sa citesc romane cu detectivi :D

Eu am șters-o. De la 2 zile am aj la o zi de baterie după ce am instalat-o.

Si eu am instalat GravityScreen, era oarecum utila aplicatia, dar se descarca prea repede bateria in combinatie cu modul meu de a utiliza telefonul, asa ca am dezinstalat-o. Pana la urma nu e asa de incomod sa apesi pe un buton ca sa ti se aprinda ecranul.

Sent from my Samsung Galaxy S III using Tapatalk

Si eu am încercat-o si nu m-a dat deloc pe spate sau nu am înțeles eu exact ce știe să facă.

Dezinstalată.

Trimis de pe al meu GT-N7100 folosind Tapatalk

Dupa ce telefonul mi-a dat a mia oara mesajul ca nu poate actualiza niste aplicatii, m-am gandit sa caut o aplicatie cu care sa dezinstalez sau sa sterg aplicatiile care au fost preinstalate cu ROM-ul. Asa am dat peste App Master. Are varianta platita, Varianta asta are reclame, cea platita costa 8,4 RON (vreo 2,5 USD). Isi face treaba foarte bine, aplicatiile sterse sunt intai bagate intr-un Recycle Bin (care se alfa pe cardul microSD), de unde pot fi mai apoi sterse complet. Mult mai utila si mai ieftina ca Titanium Backup sau altele de genul lor. Momentan nu am dat de nici o limitare in varianta gratuita. O sa fac sterg absolut tot ce nu folosesc, mai ales pe telefon. Am sters deja DropBox, Twitter si Adobe Acrobat Reader. Cand voi avea timp voi sterge si restul, ma gandesc chiar la aplicatii Google care vin preinstalate (sper sa nu le mai pot instala apoi). Are optiune de Freeze si are, evident, nevoie de root.