Clicky

Jump to content
son1k

Aplicatii must have pentru Android!

Recommended Posts

Imi place că au simplificat mult utilizarea.Cum zicea Feri, swipe pentru schimbarea paginii, meniul din stânga iti usurează mult experiența.Imi place ca nu trebuie sa intru pe cine stie unde sa văd cine e online și arata mult mai bine până la urmă.Nu am nimic de reproșat pana acum

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 4 Beta

Beta-ul e disponibil si pe telefon si pe tableta (apare compatibil cu amandoua). Poate le unifica.

Ce zic ei, după ce nu va mai fi beta.

Final release of this app will be merged with Tapatalk HD and will be renamed to Tapatalk 4*

Deci trebuie să fi cumpărat Tapatalk HD care e pentru tablete. Eu le am pe ambele deci nu-i stres.

Edited by Tyler Durden

Numai ca nu pre are logica. De ce e compatibil beta cu telefoanele, daca la final va fi doar pentru tablete? Daca nu vor face Tapatalk 4 compatibil cu telefoanele, atunci nu vor beneficia decat cei cu tablete de versiunea asta.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Nu e niciun virus. Este un eveniment de pe facebook care dureaza o perioada mai indelungata. De aceea apare in fiecare zi. Incearca sa ii dai "Nu particip" si poate nu mai apare. Eu am un eveniment cu nu stiu ce club care dureaza pana la sfarsitul lui iulie.

Uita-te in calendar pana la ce data iti apare. Dupa aceea data nu va mai fi nimic.

Voi mai primiți notificări? În noua variantă la mine notificările sonore nu mai funcționează, și nici nu îmi mai apar în zona de notificări.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4 Beta

Nici eu nu sunt tocmai incantat de acest beta. Legat de treaba cu acea unificare, daca trebuie sa platesc separat si pentru versiunea 4 clar nu o sa o fac, mai ales ca versiunea 2 pe care o am acum am luat-o cu cateva zile in urma

Sent from my Samsung Galaxy S III

Notificările sunt primite și afisate de Tapatalk 2 nu de beta 4. Am activat și eu acum 2-ul și instantaneu am început să primesc notificări.

A început cu stângul.....halal impresie de început.....

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2

Edited by Parintzelu

E beta, e normal ca unele lucruri sa nu mearga. Mie oricum nu-mi place, asa ca raman la versiunea 2 momentan.

Sunt de acord că este un beta release, dar u dacă una din cele două puncte forte ale aplicației nu merg.......Cum îi poți convinge pe adepții să marșeje la schimbare? Este haioasă, schimbarea aduce un suflu nou, să vedem cum se va comporta în varianta finală.

E primul beta release, la ce te așteptai?

Ai răbdare să fie versiunea finală și atunci le poți da în cap cu el. :D

Primul beta release în market, vrei să spui. Versiunea 4 circulă de 2-3 luni pentru comunitatea lor VIP.

Dar în dorința de a se alinia la noul trend probabil nu au mai lăsat aplicația sa fie testată "in the house" ci i-au dat drumul într-o fază mult prea incipientă. Cel puțin asta am observat în ultima perioadă la mai multe companii.

Asa cum am mai spus, eu folosesc SPB Shell 3D si ma gandeam sa incerc si alte variante si am si incercat cateva.

Cred ca cea mai buna modalitate de a testa o astfel de aplicatie, este s-o facem pe propriul telefon.

Totusi, de multe ori se intampla ca la prima lansare sa nu observi toate lucrurile bune ale acestui gen de aplicatie, toate setarile si customizarile posibile.

De exemplu, la prima instalare a SPB-ului, fara a fi customizat, acesta este doar o interfata placuta in care se invart niste pagini. Insa dupa customizare, pur si simplu descoperi cateva functionalitati deosebite, care te pot atrage foarte tare sau care-ti pot usura utilizarea telefonului.

Asadar, daca puteti sa povestiti cate ceva despre launcher-ul pe care il folositi si ce anume are acesta deosebit in raport cu alte programe de gen.

meser. roaga un moderator sa-ti modifice titlul topicului din laucher in lauNcher... apoi sterge postul meu.

eu folosesc NUMAI sense de la HTC. there's no other better than this.

am mai testat nova si inca unul...

Tw launcher e cel mai folosit de mine. Chiar daca am lag nu ma deranjaza. Am mai incercat nova,holo,apex, spv,yandex,mi home,oppo launcher si adw dar nu m-au dat pe spate. Sent from my GT-I8190 using Tapatalk 4 Beta

Edited by ionutzvip

Am testat de-a lungul timpului, cam tot ce se putea in materie de launchere. Am ramas la Nova Launcher Prime pentru ca mi se pare cel mai fluid, are optiunea de a pune aplicatiile in foldere, de a-ti pune in dock cate aplicatii vrei, de a schimba icoanele aplicatiilor (cele stock de la Samsung sunt oribile) si nu are impact asupra bateriei.

Ionut, care-i ala oppp launcher? De asta n-am auzit.

Cam tot asta face si spb-ul.

O sa-l incerc si eu.

Zi-mi o chestie: poti pune contacte favorite direct pe una dintre pagini? Si daca da, la apasarea pe un contact favorit, poti seta sa si plece apelul? Soferii stiu de ce. :P

Poti pune contacte favorite, dar nu cred ca se initializeaza apelul la prima apasare.