Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Bine ai venit pe forum. Esti un razboinic sau o razboinica? :P

Seteaza-ti si tu, te rog, modelul de telefon pe care il detii.

On topic:

Dintre cele tablete pe care le pomenesti tu, doua le-am butonat ocazional prin magazine, nereusind sa-mi fac deloc o parere, iar pe cea de-a treia, Samsung Galaxy tab 2 de 10.1 inch, am cumparat-o acum cateva zile. Asa ca o sa ma refer doar la cea din urma.

Dupa primele zile pot sa-ti spun ca sunt incantat de ea in ansamblu, dar mai ales de ecran si de durata bateriei.

DIn ce am observat, dupa ce am butonat-o aproape o zi intreaga, pe net, ceva joculete, setari etc, seara mai aveam vreo 30%.

Se misca foarte bine si nu am observat sa se incinga foarte tare in jocuri.

E drept, nici nu am bagat cine stie ce jocuri, pentru ca nu prea sunt pasionat.

Maine o sa-mi vina si husele cu suport, precum si foliile de ecran, asa ca experienta folosirii ei va fi si mai placuta.

Plus ca Galaxy Tab 2 este in oferta la Vodafone contra unei sume modice de doar 31 de euro pe luna,acesta fiind contravaloarea abonamentului de net. Bineinteles pe 2 ani contract.

Fals. Are iCS, nu are lag deloc si nu mi s-a blocat deloc pana acum si crede-ma ca am butonat-o de au sarit dracii din ea.

Ar fi bine sa nu induci indoieli asupra unui produs daca nu il cunosti.

Asta daca te refereai la Tab 2.

Tocmai mi-a sosit Evolio Aria si Xperia tablet S. Sunt uimit de cat de bine se misca tableta celor de la Evolio!! Costa doar 999 lei si pot sa spun ca e cea mai buna tableta rebranduita din Romania ce a trecut pe la mine pana acum! Am postat deja recenzia ei pe YouTube:

Minusurile ar fi lipsa 3G si ecranul IPS care sufera de light bleeding.

Xperia tablet S urmeaza sa-l testam in zilele urmatoare. La prima vedere e OK, dar nu iesit din comun.

Daca dispui de buget, poti sa iti cumperi Asus TF 300. Eu o am sub nas si se misca impecabil. Astept Note 10.1, dar pretul e putin mai mare. Il vreau pentru S-Pen.

Cum spune si Erwin, Evolio Aria este o tableta foarte buna. Dar din pacate nu am informatia referitoare la actualizari. Stiu doar ca Evolio Neura a murit cu Gingerbread in mana.

Asus are aventajul de a oferi ultimele actualizari, modelul fara 3G deja a primit oficial JellyBean, diferentele sunt vizibile, am vazut cum se misca Nexus 7 cu JB.

Ideea de folie nu m-a incantat niciodata.

Si acum, am cumparat doua huse cu suport si mi-au dat si doua folii de ecran pentru modelul meu de tableta.

Am pus folia si vreau sa va spun ca nu-mi place absolut deloc.

Alunecarea degetului nu mai este aceeasi.

Cred ca o s-o dau jos, desi se joaca toata ziua fiica-mea cu ea si mi-e sa n-o zgaraie...

Deci, eu prefer golrila glass fara folie.

• 2 weeks later...

la acest buget poti sa iti iei Nexus 7 cu ecran de 7". De Nexus am povestit o droaie pe aici si avem si review.

Avem si un membru care il detine de ceva vreme, Tyler Durden, putem sa il cautam sa iti spuna cum i se pare dupa mai mult timp de utilizare.

Pentru web browsing și jocuri(asta am înțeles că dorești de la tabletă) Nexus 7 se descurcă foarte bine.

Dead Trigger, Shadowgun, The Dark Knight Rises sunt doar câteva dintre jocurile la care N7 excelează.

Partea proastă este că-n Google Play Store nu sunt așa de multe jocuri ca și în App Store și nu-s așa de bine făcute(unele).

Sunt doar câteva jocuri care beneficiază la maxim de Tegra 3.

Chrome-ul e foarte bun pentru browsing, îl folosesc și pe PC de altfel.

O am de 3 săptămâni și sunt foarte mulțumit de ea...Jelly Bean e absolut splendid.

Nici nu mai vorbesc dacă mai bagi și un custom ROM pe ea.

Îmi place că e portabilă, pot s-o manevrez ușor cu o mână spre deosebire de un iPad de exemplu.

Eu am vrut un device portabil cu hardware puternic, un SO cu optiuni multe de customizare, o construcție a materialelor cât de cât bună și un preț decent.

Dacă mai ai întrebări, sunt la dispoziția ta.

LE:Dacă tu vrei mai mult gaming te-ai putea orienta și la un PS Vita.

Edited by Tyler Durden

Sistemul de operare modificat ca sa spun asa, nu mai este cel original. Utilizatorul are libertate mult mai mare decat cei cu stock rom,adica cel original. Sa ma corecteze cineva care stie mai bine. Cei mai cunoscuti si deci mai buni sunt cei de la cyanomod si miui.

Edited by katees