Clicky

Jump to content
Pufulete

Marketplace Emag

Recommended Posts

Salutări! Care este faza cu marketplace-ul? am găsit o la un XS Max la un partener eMag cu 4000 lei, sigilat, la Turdec Internațional, și nu știu dacă să mă încumet să-l cumpăr sau nu...Adică dacă firmele de acolo sunt verificate, au un istoric și partea de garanție/service dacă sunt serioși.Că așa pe net, nu am găsit referințe pentru firma respectivă.Mulțumesc!

Faza e că...
Pentru o expunere mai mare, firmele sunt dispuse să plătească un comision către Dante internațional (eMag) pentru ca produsele lor să fie vizibile pe eMag.
Atât.
Fără nici un fel de risc sau răspundere din partea eMag (doar niște obligații în cazul în care plata se face online - trebuie să facă în așa fel încât banii să ajungă la vânzător).
Nu ai nici o garanție că vânzătorul sau produsul sunt de calitate.
Nu există nici o modalitate de a da "calificativ" la vânzător, deci nu poți sesiza probleme către alți potențiali clienți.
Deci un fel de Olx.
Măcar pe Okazii dădeai rating la vânzător.

Sent from my Moto Z3 Play using Tapatalk

După ce le-am făcut reclamație uite răspunsul celor de la Emag apropo de “turdec internațional” 

Buna ziua,

Va scriu cu privire la sesizarea 06478858. Conform verificarilor efectuate, produsul vandute de partenerii Turdec International, nu mai este disponibil pe site-ul eMAG.
Va multumim pentru feedback!

Ganduri bune,

Laura Alexandra Nastasoi
Customer Support Expert”
Din ce căutări am făcut firma respectiva nu mai vinde nimic pe Emag!