Clicky

Jump to content

Recommended Posts

• Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

M-am tot intrebat unde sa-l pun, aici sau la Bancuri  

Stiu dar ziceam si eu asa. Ia uite la asta

Eu unul deja m-am asezat la coada, inca inainte de chinezul ala cu cortul. Acuma, serios. Prea ne-am (ne-au) invatat ca trebuie sa fie o tona de noutati pe noul si noul si noul iPhone. De unde atatea

Amazing, imi aduc aminte de Project Mojave in care au adus oameni de pe strada si le-au aratat acelasi Vista zicand ca e altceva si oamenii au picat in plasa.

Americanii sunt asa de naivi si simpli in gandire, emigrantii le gandesc si le construiesc tara, ei habar nu au sa schimbe un bec fara instalator.

Aici se vede puterea de manipulare in masa. Cat de usor este sa lansezi un produs: "consumer induced need", obligat-fortat ai nevoie de acel produs, pentru ca iti va schimba viata. Indiferent de producator, nu e vorba doar de Apple.

obligat-fortat ai nevoie de acel produs, pentru ca iti va schimba viata. Indiferent de producator, nu e vorba doar de Apple.

Stiu o persoana, plecata acolo dintr-un sat din Romania, care nu se mai poate spala pe maini decat cu nu-stiu-ce gel antibacterian.

Sa fim seriosi la ce va asteptati, Apple nu mai are cum sa scoata ceva revolutionar software sau hardware mai ales ca, de la cei care achizitionau componente sau softuri au inceput sa produca si ei produsele lor....

Au, dar nu vor, sau nu este nevoie. Apple fac studiu de piata si asteapta feedback de la utilizatori. Se bazeaza foarte mult pe ceea ce spun utilizatorii, nu ar risca sa vina pe piata cu un produs total diferit.

Probabil ca si alti producatori fac, sigur fac, dar cred ca mai sunt si surprize cand ies la rampa cu un produs total diferit fata de generatia precedenta.

Apple fac tranzitiile transparente, mai lent, probabil si asta contribuie la succes. Si serviciile care le ofera sunt importante. Au functii mai putine ca pe Android, asta e clar de la inceput, dar ceea ce fac, fac impecabil. Aplicatiile sunt scrise mai stabil, trec greu de filtrele AppStore, sunt testate de multiple ori, desi mai apar si probleme.

La Android i-au trebuit 4 versiuni de OS pana la "Project Butter" care nici el nu e fara lag uneori, dar IOS are lag-free de la prima versiune.

Pana la urma totul tine de gusturi, fiecare brand/producator se straduieste sa ofere (sau sa nu ofere) cumparatorului recompensa pentru care sunt platiti.

M-ai inteles gresit nu am vorbit de sitemul de operare si in genere... Apple nu are cum sa aduca ceva nou atata timp cat un destept din europa sau asia nu produce/inventeaza, un ecran, un acumulator, un procesor, un soft... :)

Nu vad legatura. Ce legatura are faptul ca trebuie in Europa sa vina cineva cu piese noi?

Apple nu cumpara piese de la concurenta si asteapta ca altii sa iasa la rampa, apoi sa ii copieze.

Doar impreuna cu Samsung au o firma, Intrinsity prin care isi produc procesoarele Ax.Display-ul e Sharp, sau LG uneori, spre exemplu. Pot produce pentru Apple la cerere, orice, dar nu este nevoie.

M-ai inteles gresit nu am vorbit de sitemul de operare si in genere... Apple nu are cum sa aduca ceva nou atata timp cat un destept din europa sau asia nu produce/inventeaza, un ecran, un acumulator, un procesor, un soft... :)

Eu nu cred ca Apple are un birou de achizitii si acolo e o tanti sau un nene care cauta pe net produse sau lanseaza licitatii electronice. Eu cred ca, cel putin, le proiecteaza impreuna cu producatorul, daca nu singuri. Chestia asta cu "Apple nu-si produce nimic" e de anii 19XX, nu 20XX.

Nu, ei daca au nevoie de un produs apeleaza la firma care-l produce... Iar licitatii electronice din cate stiu eu o fac doar bugetarii sau cei care folosesc banii de la bugetul de stat... :)

Edited by 083anu

Uitati aici un mic review:

Acum sincer sa fiu as da Lg-ul meu pentru un iphone 5 pentru ca nu cred ca o sa primesc update prea curand la jelly bean si sunt multe aplicatii mult mai interesante pe ios.Acum astept sa ajunga si la noi sa il butonez si sa vad cum e.

Edited by aditzu226
Uitati aici un mic review:

Acum sincer sa fiu as da Lg-ul meu pentru un iphone 5 pentru ca nu cred ca o sa primesc update prea curand la jelly bean si sunt multe aplicatii mult mai interesante pe ios.Acum astept sa ajunga si la noi sa il butonez si sa vad cum e.

Sincer eu nu aș face schimbul chiar dacă este Optimus 4x.....

Sent from my LG-P990 using Tapatalk 2

Pai nu, daca nu stai la coada doua saptamani, nu are nici un farmec. :)

LE: fratele meu, de cand s-a dat drumul la iOS 6 s-a umplut netu' de panorame (era sa zic panarame). Tot natu' cu iPhone baga la greu panorame, e clar ca ei cred ca e ceva nou si nemaintalnit.

Ma bate gandul sa-mi cumpar un iPhone 5, macar aflu si eu de ce sta lumea la coada cu 2 saptamani inainte de lansarea comerciala..

Ai patit ceva?

De te-a pus gandul sa-ti cumper aifone......

PS.Glumesc...desigur