Clicky

Jump to content
Mihai

Ajutor umanitar

Recommended Posts

Salutare,

Nu e prima dată când dau pe Facebook de oameni pentru care se strâng bani. Am mai donat pentru cineva din Galați care avea nevoie de 60.000 de euro și banii s-au strâns cam după Crăciun anul trecut. Propun să punem aici astfel de cauze. Mic cu mic se face mult.

https://www.facebook.com/donate/505972316557980/2549349571761346/

Pentru cei care nu au Facebook, copiez povestea mai jos. Am făcut un printscreen cu conturile, eu voi dona direct în contul ei în lei la Banca Transilvania.

Cont lei la BRD: RO74BRDE441SV47615464410
Cont lei la ING: RO68INGB0000999908694185
Cont lei la Banca Transilvania: RO71BTRL04301201N01639XX
Cont euro la Banca Transilvania: RO73BTRLEURCRT00N0163901
Cont euro la ING: RO78INGB0000999908694199

O cunosc de mai bine de 35 ani. Avem 35 ani de prietenie, de energie, de momente frumoase, de amintiri...Este o persoană vesela si cu multa energie... Din pacate, viata nu e facuta doar din zambete si momente frumoase...
Mihaela Dobre. 40 de ani, mama a doi copii absolut minunati, o fetita de 10 ani si un baietel de doar 10 luni. A fost diagnosticata de o boala cumplita, screloza laterala amiotrofica (SLA), o boala care cu timpul duce la paralizie completa. Sansele de viata? Intre 2 si maxim 5 ani de la debut. Evolutia bolii este foarte rapida, in mai putin de 6 luni a pierdut aproape total mobilitatea membrelor inferioare, si incet incet ii sunt afectate si membrele superioare si vorbirea . Se deplaseaza doar cu insotitor sau foarte greu cu carje. Cel mai des o ajuta fetita ei de 10 ani.
Ca orice om optimist, Mihaela se lupta pentru viata ei, dar mai ales pentru timpul pe care trebuie sa il aiba alaturi de minunile din viata ei, cei doi copii. A refuzat sa accepte opinia doctorilor din Romania, a fost la spitalul AKH Viena in vederea unui diagnosctic. Insa vestile nu au fost la fel ca si speranta ei...
Investigatiile, pana acum, au costat-o aproximativ 2500 euro, iar medicii austrieci, din cauza evolutiei foarte rapide a bolii, au avut suspiciuni in privinta SLA si i-au recomandat sa faca tratament cu imunoglobulina. Tratament pe care medicii din Romania nu il au si nici il aproba sa-l faca in alta tara. O intreaga birocratie, iar timpul nu este prietenul bun al Mihaelei. A slabit peste 15 kg in 3 luni si abia se mai poate misca. Acest tratament ar costa lunar cca 5000 euro ( un an de zile )
A incercat tot felul de terapii alternative, dar fara nici un rezultat. Impreuna sper sa reusim sa o ajutam!
Cine are posibilitatea sa doneze, va rog sa imi scrie in privat, conturile le regasiti mai jos.
Puteti lua legatura direct cu Mihaela, va ofer toate detaliile pe care le doriti, dar cel mai mult doresc sa o ajutati comand.
Va rog din suflet SHARE!

Clipboard01.png