Clicky

Jump to content
mesersmith

Burn in dupa nici un an

Recommended Posts

Salut din nou, dragi colegi.

Dupa aproape un an, unul dintre cele doua Note 8 pe care le am, a capatat brusc un destul de vizibil efect de ardere a display-ului.

Evident, nu ma asteptam, dar asta e. Intrebarea mea este daca stie cineva daca acest aspect intra si face obiectul garantiei. Pentru ca la cat e de pronuntat efectul, nu poate fi folosit decat cu nervi. Ma gandesc ca poate stie Deio, imi amintesc ca el se ocupa cumva cu ceva reparatii in garantie, dar nu mai stiu la ce anume.

Nu am folosit eu telefonul asta si de asta am vazut dintr-o data. Al meu se prezinta perfect deocamdata.

Cât mai repede la garanţie. Dacă telefonul n-a fost rootat, atunci e şi mai bine, chiar nu ai motiv să nu-l trimiţi la garanţie.

Revin. Astăzi am vorbit cu cei de la ESD și da, face obiectul garanției. Mâine caut actele și-l trimit. 

Telefoanele sunt luate pe firmă și sper să fie 2 ani garanția. Știți, probabil, că multe electronice au doar 1 an garanție dacă sunt luate pe societate. 

Wallpaper cu culori albastre sau icoane statice pe ecran perioade lungi cauzeaza fenomenul. Pixelii albastri se degradeaza cel mai repede.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk