Clicky

Jump to content
Tibi86

Huawei mate 20 pro

Recommended Posts

Huawei mate 20 pro poate salva direct pe NSD foto/video făcute cu Camera apk ?

Se pot transfera aplicațiile (cele care permit acest lucru) pe NSD ?

Huawei mate 20 pro se încălzeşte (cât) în timpul încărcării QI wireless ?

Dacă USB Huawei mate 20 pro este OTG, accesează un HDD de 2TB portabil alimentat separat print cablu Y ?

Edited by Tibi86

Mulțumesc de răspunsul promt. Manualul l-am citit şi eu. Mă gândeam la un test real. Adică:

- O fotografie sau video făcute cu Camera app propriu Huawei Mate 20 Pro, se salvează direct în NSD (dacă-i "insert") ca pe SDurile din LG E510, Galaxy S5, Galaxy Note 4, Note Pro SM-P900 & 905, Tableta Huawei M2-A01L personal testate. (Cunosc diferențele dintre sistemele de operare, de la 2.3 ... 4.2.1, 4.4.2 ... 5.01, 6.0, permisiuni etc.) De ce întreb ? Pentru că: "The Mate 20 Pro cannot format a nano memory card as internal storage, meaning that apps and data can only be stored on its flash memory."

https://www.notebookcheck.net/Huawei-Mate-20-Pro-Smartphone-Review.338680.0.html

Dacă-i aşa şi nu este vreo setare undeva în Settings sau Developer Options atunci SD ori cât de mare, fie chiar şi nano este de fapt aproape nefolositor şi pentru mine un "no buy"

Deci m-ar bucura un test real înainte de a da ~1000€ (sau nu), la fel, un test real dacă "telu" poate salva prin USB pe un HDD portabil de 2TB prin intermediul unui cablu Y "data & charge" care pe de o parte alimentează de la o sursă externă HDD şi pe de altă parte "sync" telu cu HDD, data transfer, ca şi pe anticul şi regretatul Galaxy Note 3 al cărui kernel permitea aceasta.

Mulțumesc pentru răbdare.