Clicky

Jump to content
Dan2018

Probleme autonomie Samsung J7 2017

Recommended Posts

Buna ziua,

As dori sa stiu concret cat % se duce din baterie intr-o ora stand doar pe browsing pagini web..nu facebook, whatup sau altceva doar surfing pe net. La mine pe un samsung j7 2017 se duce 12%(1% odata la 5min pe ora ceea ce mi se pare mult..in conditiile in care este dezactivata locatia..facute toate optimizarile legate de consum si semnalul este full, luminozitate 30%. La voi cat se consuma bateria? Astept pareri concrete sa stiu daca este ceva in neregula cu telefonul deoarece este este nou cam de 2 saptamani ,deci a avut timp sa se formateze bateria. Daca a testat si cineva de la mobilisimo acest telefon poate ma poate ajuta cu o parere ca sa stiu cam cat trebuie sa tina tel asta nou. Va multumesc!

Nu exista "cat trebuie". Niciun telefon nu va consuma bateria fix in acelasi ritm ca altul. Sunt multi factori care pot influenta consumul: luminozitatea, aplicatiile instalate, sincronizari in background, site-urile accesate, reteaua la care esti conectat etc.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

In mare oricine cu tel la fel ca al meu isi poate face o parere cat trebuie sa tina un tel nou cu baterie 3600 mah.

Astept parerile celor care au acest model de tel sau cei care pot sa isi faca o parere obiectiva

Din pacate nu ti-ai ales un model de telefon "foarte popular", cel putin pe forum-uri...
Tocmai de-asta iti este greu sa gasesti pareri obiective.

Din ce spui, consumul pare decent. Daca nu esti multumit, poate ar trebui sa cauti un telefon care sa aiba capacitate mai mare (a bateriei).
Sau... Ceva care se poate roota si moda usor ca sa ai acces la mai multe optimizari. :)