Clicky

Jump to content
Innoxius

Google Photo nu elibereaza spatiul de pe cardul SD

Recommended Posts

Telefonul e Huawei p9 Lite (prima versiune), Android 7.0. Back-up se face OK, dar cand ii dau sa elibereze spatiul, nu gaseste nimic de eliberat. Si-s 2,5 GB de poze si video. Nu-i bai inca, dar candva tot o sa se umple.

Păi verifică care sunt dosarele de sincronizat și apoi eliberează. În Google photo spune spațiu de pe dispozitiv, nu card sd. Dar dacă sunt bifate de pe card, încearcă. 5f27ff835d62bd5983c84e643583d54b.jpg

Trimis de pe al meu ONEPLUS A3003 folosind Tapatalk

Backup face OK. Logica mea zice ca se uita sa vada ce fisiere sa stearga in acelasi loc in care se uita la ce sa faca backup. Si n-are treaba cu card vs memorie interna. Sau n-ar trebui. Eu i-am zis telefonului / aplicatiei camera sa salveze pozele pe card, pentru toata lumea de pe fata Pamantului folderul cu poze (acel "dosarul camerei foto") e DCIM-ul de pe card, nu ala de pe interna. Si pentru backup stie bine.

image.png

Imaginile din WhatsApp sunt pe interna. Acum nu se face backup. Am testat si daca le bag si pe alea la backup, la eliberare le sterge. Si in setari nu e nimic legat de problema asta.

Papanași! Postează poza.

Sent from my Moto Z2 Play using Tapatalk