Clicky

Jump to content
nick5roo

Forum Huawei Mate 10 Pro

Recommended Posts

Nu știu ce să zic, am văzut poze chiar on făcute de telefon.

Trimis de pe al meu H4213 folosind Tapatalk

16 hours ago, Simion Catalin said:

Ms Nick :)) incep discutia cu o parere despre camera foto de pe mate 10 pro... E de rahat, acum astept reactia :))

Trimis de pe al meu BLA-L29 folosind Tapatalk

Reactie la ce? La o parere neargumentata? Nu stiu din astea. Niste mostre? Si eu am criticat camera de pe Mate 8, dar am si scris / aratat ce si cum.

A arătat și demonstrat pe forum softpedia. Caut eu azi și pun aici. Știu că a avut destule contre de la fanboy...

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Eu am urmărit toate discuțiile de acolo fiind moderator. Dar îl rog pe Cătălin să posteze el. Go4it Cătălin, demonstrează!

Probleme serioase cu post procesarea... Zonele intunecate sunt lipsite complet de detalii.. Daca daca faci pinch to zoom in poza deja e dezastru, oversharpening dus la extrem, zonele cu verdeata sunt distruse, hdr'ul e de forma nu aduce nici un beneficiu pozele iesind identice cu el activ sau inactiv, multe poze ies overexposed in lumina mai puternica, am avut o gramada de telefoane asa ca nu imi spune ca asa fac toate... :) ideea e ca that artificial intelligence pe modul auto e de fapt artificial stupidity... Baga boost la culori.... Si atat :) detalii spre 0, claritate slaba, expunere slaba.. Etc etc, mult sub reclama facuta ca fiind una dintre cele mai bune camereIMG_20180518_142836.jpegIMG_20180426_110616.jpegIMG_20180330_134650.jpegIMG_20180426_111042.jpegIMG_20180313_164316.jpegIMG_20180314_144146.jpeg

Si nu e doar parerea mea subiectiva...daca dai un search pe xda o sa vezi destui care se plang de probleme astea si se roaga sa apara cat mai repede o versiune de gcam compatibila cu kirinul... Sa mai corecteze din post procesarea de rahat

Sunt ok argumentele aduse sau incepi sa spui si tu ca unii de pe softpedia ca nu e vina telefonului... Ci a aluia care face pozele ca nu se pricepe :)))

Deci nu au miscat mai nimic de la Mate 8. Sa stau potolit, sa nu-mi pun bani la saltea pentru inteligenta lor cu artificii, ca banui ca asta inseamna "AI" :D

Filmare noaptea? Pentru ca aici Mate 8 e dezastrul intruchipat.

Filmare? Telefoane din 2015 filmeaza mai bine ca huawei... E si mai praf pe partea video... Aia nici nu trebuie luata in calcul

Nexus 5x din 2015 sau 2016 nu mai stiu exact cand au aparut.. Il face praf la poze si filmare pe mate 10 pro

apropo @nick5roo vezi ca la inceput in loc de mate 10 pro ai scris samsung galaxy s9 ..cand ai creeat topicul :D

@Innoxius daca vrei un tel bun pe partea foto/vido iti recomand google pixel xl prima generatie...e un telefon reusit...eu am varianta mica de pixel , singurul minus e bateria mica in rest nu am ce sa i reprosez

Îl are, am vorbit cu el și s-a înscris. Aștept sa scrie pe aici.

Of, a fost mai rapid

da ,  un timp am crezut ca e camera de pe tel meu defecta...nu imi venea sa cred cat de praf mi se parea si cat de laudata era de unii pe net :)))) apoi am observat ca nu sunt singurul cu "probleme de vedere" :) apropo..sa nu mai zic atunci cand incerci sa faci poze la oameni...le da cu 2 tone de machiaj pe fata...nici nu i mai recunosti cine sunt....cu toate ca functia de "infrumusetare" o dezactivezi