Clicky

Jump to content
Feri

Oneplus 6 - Discuții generale

Recommended Posts

Nu vreau să apăr Note 9, dar softul se așează mai bine după ceva timp, nu exact la lansare. OP6 e deja matur din punctul ăsta de vedere. OP6 are Android aproape curat, nici un alt telefon nu va putea bate Android-ul curat din punct de vedere al interfeței. Samsung a optimizat mult interfața, dar nu cred că pot face mai mult. Poate să relanseze Google Edition pentru flagship-urile lor.

Din moment ce avem 9 deja pe telefon....cam greu o să vină...

Trimis de pe al meu ONEPLUS A6003 folosind Tapatalk

@Cristian_Raduca  Din pacate da, eu deja imi fac backup. Cu ocazia asta instalarea se va face pe curat ;)

RO-ALERT

Acum seara am primit mesajul test de alertare RO-ALERT, deci functioneaza fara probleme pe OnePlus 6. Operatorul folosit este Vodafone.

Screenshot_20180921-184138.jpg

Cei care ati avut Android 9 Beta 3, ca sa instalati versiunea stabila trebuie sa faceti downgrade la Android 8, apoi puteti trece la Android 9. Trebuie neaparat backup, deoarece cand se instaleaza android 8 se va sterge tot de pe telefon. Softul Android 8 de pe site Oneplus nu va merge pt downgrade, de acea recomand sa folositi softul din linkul atasat.

https://forums.oneplus.com/threads/oxygenos-9-0-for-the-oneplus-6.909533/page-32#post-19166551

Am avut și eu ocazia sa testez aplicația OnePlus Switch. Ori am făcut eu ceva greșit ori este o mare porcărie. In afara de restore mesaje nu a făcut mare lucru. A trebuit sa setez conturi și să refac setările pentru toate aplicatiile. Nici macar setările de sistem nu le-a păstrat.

Dar din nou, poate am făcut eu ceva greșit.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Nu ai greșit nimic....așa este el.
Idem și la mine...

Trimis de pe al meu ONEPLUS A6003 folosind Tapatalk

2 hours ago, snaker445 said:

Dar din nou, poate am făcut eu ceva greșit.

Ai greșit. Ai opțiunea backup app+data, nu ai bifat asta!

Când îmi vine telefonul de la reparat, vă arat!

Lenovo Vibe B Tapatalk

Un status cu autonomia bateriei pe Android 9 Pie, varianta stabila(oficial). Eu zic ca nu este rau, tot timpul wifi sau date mobile si locatie active.

Screenshot_20180930-231043.jpg

Screenshot_20180930-231112.jpg

Screenshot_20180930-231118.jpg

Pe mine nu mă lăsa să îl descarc. De ieri mă tot chinui dar nu merge. Oricum cica este doar pentru UK și Franta, ceva legat de rețelele mobile. Deci nimic nou pentru noi.