Clicky

Jump to content
Feri

Oneplus 6 - Discuții generale

Recommended Posts

Nu vreau să apăr Note 9, dar softul se așează mai bine după ceva timp, nu exact la lansare. OP6 e deja matur din punctul ăsta de vedere. OP6 are Android aproape curat, nici un alt telefon nu va putea bate Android-ul curat din punct de vedere al interfeței. Samsung a optimizat mult interfața, dar nu cred că pot face mai mult. Poate să relanseze Google Edition pentru flagship-urile lor.

@Cristian_Raduca  Din pacate da, eu deja imi fac backup. Cu ocazia asta instalarea se va face pe curat ;)

RO-ALERT

Acum seara am primit mesajul test de alertare RO-ALERT, deci functioneaza fara probleme pe OnePlus 6. Operatorul folosit este Vodafone.

Screenshot_20180921-184138.jpg

Cei care ati avut Android 9 Beta 3, ca sa instalati versiunea stabila trebuie sa faceti downgrade la Android 8, apoi puteti trece la Android 9. Trebuie neaparat backup, deoarece cand se instaleaza android 8 se va sterge tot de pe telefon. Softul Android 8 de pe site Oneplus nu va merge pt downgrade, de acea recomand sa folositi softul din linkul atasat.

https://forums.oneplus.com/threads/oxygenos-9-0-for-the-oneplus-6.909533/page-32#post-19166551

Am avut și eu ocazia sa testez aplicația OnePlus Switch. Ori am făcut eu ceva greșit ori este o mare porcărie. In afara de restore mesaje nu a făcut mare lucru. A trebuit sa setez conturi și să refac setările pentru toate aplicatiile. Nici macar setările de sistem nu le-a păstrat.

Dar din nou, poate am făcut eu ceva greșit.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

2 hours ago, snaker445 said:

Dar din nou, poate am făcut eu ceva greșit.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Ai greșit. Ai opțiunea backup app+data, nu ai bifat asta!

Când îmi vine telefonul de la reparat, vă arat!

Lenovo Vibe B Tapatalk