Clicky

Jump to content
Feri

Oneplus 6 - Discuții generale

Recommended Posts

Păcat că au renunțat la mufa jack. OnePlus îmi făcea tare cu ochiul. Renunțam la slotul de card pentru 64 sau 128 de GB memorie internă, are deja ecran amoled. Sunt puțin invidios pe voi, am impresia că senzația e aceeași ca atunci când aveam Nexus 5 și eram pe Softpedia :D

Feri, il las si eu asa atunci. :P

Mihai, era inevitabil. Se impinge tot mai mult catre casti wireless, vor sa-si vanda bullet-urile cum face Apple cu Airpods. Nu se aud la fel de bine ca si cele cu fir dar asta-i trend-ul.

Nu ai de ce sa fi invidios, Note 8 e foarte ok.

Edited by Tyler Durden

Nexus 5 e la tata pentru încă vreo 2-3 săptămâni. Vrea telefon nou, îi voi lua unul cu slot de card și ceva mai nou. Nexus 5 revine la mine și mă apuc de teste :D Nu va pleca de la mine vreodată. Mi-e dor de umblat prin el, softul Samsung e chiar ok, nu simt nevoia de root (+ modificările făcute de Google legate de deblocarea bootloader-ului și root).

Poți folosi căștile cu fir cu ajutorul cablului din cutie de la usb c la mufă jack...
Asta cu căști wireless va fi o tendință în viitor. Nu știu de ce am impresia că și Samsung cu S10 va renunța la mufa jack....

Trimis de pe al meu ONEPLUS A6003 folosind Tapatalk

Cine doreste VoLTE sau VoWIFI pe OnePlus 6 il poate activa conform video tutorialului de mai jos. Testat de mine pe SIM Orange, dar merge si pe Digi. Singurul inconvenient este la mesaje, de primit se primeste, dar la trimitere trebuie dezactivat VoLTE din meniu setari cartela SIM.

Screenshot_20181110-205838.jpg

Screenshot_20181110-210034.jpg

Nu apare deoarece nu este activat. 

Dar poti incerca varianta din clip, practic avem acelasi procesor si modem GSM. Recomandarea este sa faci un backup, in caz de ceva sa ai ce sa restaurezi.