Clicky

Jump to content
nick5roo

Google Pixel 2 XL - Discutii generale

Recommended Posts

Sa ne spui cum e , daca se aproprie de experienta pixel , daca ii vei duce lipsa pixelului , daca te va multumi , daca va fi mai ok , etc

Sunt curios sa aflu asta de la un fost posesor de pixel ca ar fi o parere reala de care m-as putea folosi.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Si daca ti-ai lua Allview si tot ai zice ca esti multumit. Nu o sa auzu pe nimeni ca ar recunoaste ca a dat banii degeaba.
Cei care fac pasul trebuie sa se gandeasca foarte bine inainte. La mine faptul ca pot testa noua versiune de Android cu jumatare de an inaintea celirlalti e cel mai important lucru.
Sa-mi iau Huawei sa stau cu emuu-ul ala si pe un Android de acum doi ani mi se pare super naspa.
Oneplus sunt singurii care seamana cu Pixelurile dar si la ei preturile sunt destul de sus, asa ca tot Pixel imi iau.

Sa-mi iau nou e aproape imposibil si chiar de mi-ar da mana NU MERITA. Nu as mai da 4000 lei pe un telefon asa cum am dat pe Motorola Nexus 6 pe care l-am vandut apoi cu 1000 lei si asta ca mi l-a luat vara-mea , altfel era foarte greu sa-l vand. Tre sa recunoastem ca nu se bate lumea pe Pixel-uri. Il iau in primavara cu 500 euro.

Si mai rau... Dan in loc sa stea singur acolo, sta aici cu noi.

Exact! Și am decis că Ramona cu 3 XL. Merge prea bine ca sa-l schimb.
Din păcate nu mai e nimic de bivoliță. Aștept cu nerăbdare martie că sa am probleme din nou cu DP-urile de 12. In rest.... Parca-as avea iPhone (blasfemie!)

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Să văd cum dați în mine că am zis 12 . Adevărul e că și eu gândesc ca și katabxp. Daca prind un chilipir, poate iau 4 XL. Am cochetat și cu ideea unui 7T Pro (fără McLaren - nu consider că husa de alpaca, set dedicat de icon-uri și 12GB de RAM in loc de 8 merita diferența de preț. M-a oprit faptul că am 3 XL și zău dacă merită să dau atâția bani pentru o mica evoluție. Prefer sa rămân la testat DP-uri. Deocamdată. Pe viitor, cine știe - dacă 8/9 T Proor da' aibă ecran mare și DREPT (nu rotunjit ca la 7Pro-urile actuale) o să mă gândesc foarte serios sa "trădez". M-am jucat cu 7 Pro și e bun! Dar sa nu zic hop până nu e cazul să renunț la 3 XL .

Să mai zic că 2 XL-ul de anul trecut merge din el brici - e pe mana "copilului" (vorba vine copil - face 18 ani in aprilie) - și.. în fine e la zi. Gabi mi-a făcut hatârul acum câteva luni și a trecut în fine pe Androidul 10 stabil .

Sa inteleg ca voi cu P3XL ati primit de mult Android 11 final sau il sariti si treceti direct la 12?

Exact asta mă gândeam că o să remarce cineva. Sau că... Poate îl țin încă doi ani? Asta ar fi cu adevărat o știre! Bine, de când pixel 4/4 XL a rămas fără spatiu nelimitat pentru poze la calitatea originala... Cred că destui strâmbăm din nas!

Trimis de pe al meu HD1913 folosind Tapatalk

Marius, tu nu ai android 11 pe OP, nu? Trimite McLaren-ul înapoi. Hai că ți-l duc eu

3 hours ago, Katabxp said:

Si daca ti-ai lua Allview si tot ai zice ca esti multumit. Nu o sa auzu pe nimeni ca ar recunoaste ca a dat banii degeaba.
Cei care fac pasul trebuie sa se gandeasca foarte bine inainte. La mine faptul ca pot testa noua versiune de Android cu jumatare de an inaintea celirlalti e cel mai important lucru.
Sa-mi iau Huawei sa stau cu emuu-ul ala si pe un Android de acum doi ani mi se pare super naspa.
Oneplus sunt singurii care seamana cu Pixelurile dar si la ei preturile sunt destul de sus, asa ca tot Pixel imi iau.

Eu am avut Mate 10 Pro si am recunoscut ca am dat banii degeaba pe el , norocul meu a fost ca l-am putut da retur.

Am recunoscut asta pe forumul dedicat de pe softpedia si m-au alergat cu pietre de acolo... 

Nu stiu daca isi mai aduce aminte cineva , dar l-am dat retur in 3 zile sau 7 zile , ceva de genu...

Din cauza asta mi-ar fi util un "review" din partea unui fost utilizator de pixel care a trecut la oneplus ...

Pe mine ma da inapoi la Pixel 4XL fața care seamana foarte mult cu 2XL-ul.

Adica faci un telefon care vrei sa se bata cu Samsung, Huawei si ma ales cu iPhone dar recurgi la un design de acum 3 ani pt ca si P2XL e ra cu un an in urma la design. Nu vreau senzor de amprenta in ecran, il prefer pe asta clasic dar cred ca se puteau pune difuzoarele pe muchia de jos si cea de sus sa faci cumva sa ai si tu un display edge to edge, eventual lasai un punct, o mica decupatura pt camera front ca la Huawei si inca ceva, wireless charging cred ca ar fi util, mai ales acum ca gasim standuri de incarcare fast si pe wireless.

@danmerezeanu
Seria Pro de la OnePlus va veni cu ecran curbat...asta este tendința.
Referitor la cum se mișca OnePlus, e acolo pe lângă Pixel. La ora actuala este singurul, care după multe vizionari pe YouTube se apropie de Pixel.
Design-ul lui Pixel 4 arată ca naiba, degeaba hardware și software impecabil, dacă îți este rusine sa-l pui pe masa...
Trist, dar adevărat.

Sent from my iPad using Tapatalk

Hai recunoașteți că și șaomi vine tare din spate cu design-ul,

Nu mai spun că se apropie de pixeli la poze, vedem verdictul lui Ervin când termina review-ul la șaorma mea.

Ia ziceti, voi aveți asta? Pe muiu 11 este integrat, dar îl puteți pune și voi cu subtratum

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.acervenky.trinity

ONEPLUS A3003

Am schimbat bateria la Pix XL si acum chiar nu am ce sa-i reprosez. Probabil ca voi lua un P4XL mai tarziu cand s-o mai ieftini ca N6P nevestii cam sughita, mi-e teama ca o sa ii crape core-urile. Din pct meu de vedere, ce ofera Google, nu ofera nimeni in afara de Essential si acum aia s-au hotarat sa faca brelocuri.

A facut cineva "Astrophotography"? Am tot vazut pe net, in special cu Pixel 4 dar cu aplicatia 7.2 de camera merge si cu Pixel/ Pixel 2.
O sa incerc in seara asta sa fac una sa vad cum iese.