Clicky

Jump to content
nick5roo

Google Pixel 2 XL - Discutii generale

Recommended Posts

Sunt masochist, imi plac telefoanele naspa care NU se vand bine.

Este suficient ca are ecran de Samsung si stau cu frica dungilor si petelor specifice marelui producator de telefoane si display-uri. Acu' daca s-o intampla (desi nu imi doresc asemenea experienta), sper sa rezolv rapid cu garantia oferita de Amazon.

Multam de urari! Nu suporta sa schimbe telefoanele si vrea sa le foloseasca cat mai mult. Din cauza asta am si facut exces de zel cu Trixel, este oleaca mai 'futureproof' fata de Bixel.
Ptr utilizare indelungata, i-am sugerat timid un iPhone, dar se pare ca mai este cineva in casa care uraste iOS-ul. :))

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

On 03.05.2019 at 5:19, geekos said:

Mama.. ti-ai luat Pix3XL d-ala care nu se vinde bine, plus ca e urat cu spume, si e mai scump ca chestiunile chinezesti? Bravo!

Aloo, domnu'! Cum va permiteti sa va legati de asa frumusete de telefon? Pleaca omu' in vacanta si va dati arama pe fata! Tttt! Sa fie clar! 3 XL e cel mai frumos si mai cel telefon! E singurul care-ti zambeste cu doi ochi mari (si inutili - stiti voi parerea mea despre camerele frontale ). :D 

Evident glumesc! Si... bine ca intre timp s-a deconspirat @Lesbianu ca altfel il "tradam" eu ca l-a luat pentru sotie :) .

@katabxp: pai ce review sa va fac? Ca s-au spus toate pana acum. Si cred ca ma mia spus si eu cate ceva. Ecran clar mai bun (si un pic mia mare), spunte bun (da' vibreaza spatula ala de sticla ceva de speriat), bateria OK (comparabilidade cu 2 XL-ul) - bine aici pot sa spun ca in vacanta de pasti de la Florenta l-am dus la o autonomie de doar 8-9 ore - efectele sutelor de poze facute zilnic, ale problemelor cu semnalul, prin oraselul medieval era stradute foarte ingest  asa ca pierdeam frecvent si GPS-ul :) ; Telefonbul e exemplar totusi... A, ar mai fi de remarcat ceva - eu fac de obicei cel putin 2-3 poze - stiti voi cum, point, shoot si... plec instantaneu de acolo sau... mai trag o poza - la rand asa ca salvarea pe card se face un pic mai incolo si.... in ordinea in care termina de procesat AI-ul :) . Dar nu pot sa zic ca a pierdut poze cum zicea un oarecare MK...dracu' sa-l ia.

Una peste alta 3 XL e o evolutie a lui 2 XL. Atat si nimic mai mult. Daca ai 2 XL poti sa aspetti linistit 4XL-ul si ahoi sa te decisie. In cazul meu... a fost un complex de factori: viermele, dorinta de a schimba 6P-ul "handicapat" al fiica-mii, o oferta buna (de nerefuzat as zice - adice 550 de euro Pentru un 128 GB practic nou - si negru! - e un pret bun :) ). 

Si.... mai e un gand care nu-mi da pace. Daca 4 XL vine cu senzor de amprenta in ecran? In cazul asta..... 3 XL (mai ales ca il am deja :) ).

Cat despre breton... cu ecranul lasat pe negru si tema Dark e destul de putin deranjant. dar pana sa primeasca Chrome tema neagra.... vai si amar!

Usor, o sa accepti si senzorul in ecran si lipsa difuzoarelor frontale, adica trebuie sa le accepti pt ca mergem inainte.
La fel spuneai si de breton, asta am zis si eu, dar daca mi-ar pica unul la bani ok, l-as schimba. Imi pare rau ca nu au mai facut panda, asta imi place la nebunie cum arata, mai are si powerul portocaliu, e chiar reusit.
Poate imi fac o surpriza placuta la toamna cu P4XL.

Poate vin cu ceva nou la dp3 care o sa ajunga la noi dupa Google i/o. Poate rezolva cu gesturile, cu blocarile pe care le face cand dai back, nu vrem prea multe nu?

De acord! Acum... Să scoată odată imaginile de DP3 pe site că l-au anunțat (au zis că ... Beta și ... 21 de device-uri!). În rest a fost in principal despre software .

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

Mi-e si rusine. Am fost prins cu Game of Trones si cu Liv vs Barca ca acum jumatate de ora am vazut ca au dat drumul la dp3.
Deocamdata sunt pe ota, dar maine il fac clean.
Pana acum nici o diferenta, ba nu, am din nou buton de back dar il ascund maine...probably. ded5ca61a57a9c6191637e9296043e1d.jpg