Clicky

Jump to content
nick5roo

Google Pixel 2 XL - Discutii generale

Recommended Posts

dark mode da, bubble nu..

Am un coleg care si-a luat Pix3XL (vine de pe Samsung) si pe PD2 nu-i mai face backup la poze nici dupa factory reset.

Imi zice ca DP2 not good... imi vine sa rad cand il aud  ;)

Edited by geekos

As vrea eu "fara probleme".... Nu e asa dar fac fata inca! :)

Cu Dark Mode si cu Bubble desigur. Si... dupa ce am dat drepturi in plus lui Photos ca altfel nu vedema nici eu nimic (da' Google a zis la update ca... probleme bre si ca trebuie sa te murdaresti pe maini ca sa mearga :) ). Acum... poate am mai putine probleme si pentru ca am pus DP2 ca OTA peste DP1 (acre a fost pus prin inscriere in Beta de pe P). Deci sunt cam stock-ish... :)

Momentan pot trai cu DP2... Singura problema deranjanta (si mentinuta de mine desigur) sunt noile gesturi. Ar fi mai bine pentru mine daca as revenue la bara de navigatie veche dar sunt incapatanat - gesturile merg prost dar... perseverez in a le folosi... Ca sa simt ca sunt pe o versiune instabila :) )

Edited by danmerezeanu

In primul rand daca eram un user premium ca tine nu as fi spus ca am facut OTA, nu as fi putut sa fac OTA. Glumesc, sper sa nu te superi.
Cu gesturele, mi-am bagat ... pe romaneste din ziua aia si asta nu ca nu as putea sa ma obisnuiesc cu ele ci pt ca fiind inca in stadiu de test, nici macar introdusa oficial in dp, nu raspund asa cum ar trebui si fac la swipe-uri pe ecran de mi se ia pana executa comanda, uneori merge si din prima dar.... astept "sa se mai coaca".
Imi pun toate sperantele in dp3, inclusiv cele de camera, poze, doelwnload care ma streseaza cel mai tare.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

20 hours ago, Katabxp said:

In primul rand daca eram un user premium ca tine nu as fi spus ca am facut OTA, nu as fi putut sa fac OTA. emoji23.pngemoji23.pngemoji23.png Glumesc, sper sa nu te superi.
Cu gesturele, mi-am bagat ... pe romaneste din ziua aia si asta nu ca nu as putea sa ma obisnuiesc cu ele ci pt ca fiind inca in stadiu de test, nici macar introdusa oficial in dp, nu raspund asa cum ar trebui si fac la swipe-uri pe ecran de mi se ia pana executa comanda, uneori merge si din prima dar.... astept "sa se mai coaca".
Imi pun toate sperantele in dp3, inclusiv cele de camera, poze, doelwnload care ma streseaza cel mai tare.

Ai dreptate. Lasa ca DP3 il pun "pe curat" in mod regulamentar.... Acum... am vrut sa vad si eu cum este sa pui OTA (stii ca o fac doar rar si ca sa experimentez... oricum tot la full wipe si instalare pe curat sjung pana la urma :))  - concluzia? E comod sa fit "iPhonist", da' nu-i de mine :) . 

Da. Și la mine. Un bug fix micuț - 19 MB. Să vedem ce or fi reparat (poate au băgat si alte erori )

83fafddc153327117d633a4793f466d9.jpg133d16c4b3e80dcf1f835ccf25958df4.jpg

Sent from my Pixel 3 XL using Tapatalk

S-a remediat problema cu camera, care ardea cel mai tare, merg apk-urile, salveaza pozele, e ok.. Chrome-le in continuare nu download-eaza dar nu e problema ca folosesc Brave ca browser, dupa ce am vazut commentul lui Lesbianu de acum ceva timp.
Si de data asta tot instalare clean i-am facut, ai auzit Dan? Clean!