Clicky

Jump to content
nick5roo

Google Pixel 2 XL - Discutii generale

Recommended Posts

Stai linistit ca cei care isi fac de cap cu bootloaderul sunt o minoritate. Asa ca daca Google se hotaraste sa dea cu mucii in fasole (fac pariu ca se va intampla la un moment dat), pt ei o sa fie paguba-n ciuperci ca nu mai cumpara unii ca noi produsul lor.

Correct. O sa vedeti ca in viitor noi astia pe care ii mananca degetele vom deveni o minoritate chiar si printre posesorii de Pixeli. Nu cred insa ca Google o sa ne taie macaroana in viitorul apropiat. Nu au de ce. Oricum deblocarea bootloader-ului o faci doar daca ai un calculator, instalezi ADB-ul, etc. Nu e nici un risc. Un utilizator "normal" nu o sa se incurce cu asta niciodata :) .

Si acum, un raspuns pentru @katabxp: Da, am luat MacBook Pro (si il folosesc) dar... nu e cel pe care l-am vrut (daca era dupa mine luam de 15", cu i7 si 16 GB de RAM, probabil la SSD ramaneam la 256 GB) , nu l-am luat de unde voiam (adica din SUA) si... nu l-am luat pentru mine. Parca am povestit odiseea - l-am luat ca sa inlocuiesc Mac-ul de serviciu al sotiei dupa ce il pierduse; Fix la o luna si o zi dupa ce il cumarasem a aparut bunul samariteam care il gasise si mi l-a inapoiat asa ca... am ramasa cu onul laptop pe cap :) si il folosesc de atunci. Bine macar ca am convins-o pe nefasta-mea sa ia un model de 13 inch cat d esta rezonabil (i5 de 2,9 - 3,1 GHz, 8 GB RAM, SSD de 256 GB). De ce am convins-o sa ia Mac? Pai.. fiabilitate, plus ca stiam ca va rula Windows fara nici o problema (Bootcamp) si... eram deja dupa cativa anisori de testat Hackintosh-uri asa ca stiam ce poate OSX-ul pe un Mac adevarat. :) 

iPhone insa nu o sa imi iau niciodata (desi sotia si-a comandat de la serviciu un 5S (il are si acum; tot ce Fac e sa i-l tin la zi si inca marge OK :) )  - tot eu i-am zis sa isi ia in ideea ca poate tesetez cum e cu jailbreak-ul - evident dupa ce l-a luat mi s- ataiat macaroana instant :) ). Raman "hater" - eu vertu una si buna - Android stock si controlul deplin.

A, venit, a vazut, a plecat. Nu te-ai dovedit vrednic :) .

Nu ma lua in serios. Fac si eu haz de necaz.  Macar la tine a venit. Eu doar am citit despre el...

Tot citesc articole, ultimul pe Forbes parca, care zic ca Pixel is the fastest growing US brand si ca prin Pixel 3Lite o sa inceapa sa manance din placinta Apple, fiind conceput pt emerging markets.
Nu-i rau, dar astept sa fie facut in afara Chinei.

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

On 17.02.2019 at 15:59, geekos said:

Apare numai pe modul pieton...

Eram in modul pieton cand am incercat sa il testez (nu cred ca ar fi util sa apara in modul vehicul :) ) . Sunt si local guide (nivelul 8 doar :) ) dar.. probabil ca depinde si de zona geoagrafica (plus gradul de detaliere a hartilor - sigur e mai mare in orasele din SUA, Canada, UK, etc).

Edited by danmerezeanu

M-am uitat si eu ca am level 6 si nu am gasit nimic legat de AR prin setarile Maps desi e o treaba superutila cand esti intr-un oras strain si trebuie sa ajungi undeva pe jos. Daca suntem cuminti poate ne da Google si noua

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk