Clicky

Jump to content
nick5roo

Google Pixel 2 XL - Discutii generale

Recommended Posts

53 minutes ago, Lesbianu said:

Eu nu am instalat TWRP-ul pe Pixel niciodata (nu ii vad rostul pe stock), il folosesc doar temporar pentru a flashui arhiva cu Magisk. La fel procedeaza si Dan, si Marius, or sa confirme cand mai trec pe-aici. :)

Confirm. Instalez TWRP-ul doar temporar - adica atunci cand pun ceva de la zero. Nici cu backup-uri nu imi mia bat capul.... Am fost mai tacut pentru ca ... a inceput facultatea si m-a solicita din greu studentii cu teme de casa, rapoarte de cercetare, etc :) 

Edited by danmerezeanu

In trecut (pe Nexus) mai faceam cate un backup inainte de experimente, dar cu partitiile duale de la Pixel... N-am nici un chef sa aflu ce se intampla in caz de restore! :))
Backup, restore, rom custom... La ce ne mai trebuie acum? Mielușei

Trimis de pe al meu Pixel 2 XL folosind Tapatalk

Ma cam mananca palma sa testez un PixelExperience pentru Taimen, dar... Momentan nu ii vad rostul.
Si tare mi-e ca o s-o tin asa pana la sfarsit. Stock-ul misca bine, are 'di tăti' si update-uri mai sunt 'cacalau'...

Hai cu DP-urile* de Martie!

DP, short for Developer Preview (not to be confused with Double Penetration).* :rolleyes:

Cine e dom'ne Mia Khalifa? Stiu, "Google it" (da' n-am chef) :)

Revenind la lucruri "serioase", adica la telefoanele noastre.... Daca va fi sa testez custom ROM tot Pixel Experience sau DU (ce, ati uitat de... Unicorni? :) ) as testa si eu. dar.... de ce? Oricum o sa am parte de probleme in martie (sper si eu..... desi as pune pariu ca Google o sa lanseze un DP1 de Q forte cuminte - a se citi cu "vechile" API-uri ca sa nu ii sperme pe userii normali care totusi.... vor face "greseala" sa testeze beta-utile de Q :) .

Offf! Rau sa iti mearga telefonul bine. Gata! Imi iau Sammy ca macar acolo stiu ca in 6 lui - 1 an se "blegeste" telefonu' deci trebuie sa imi bag degetele in el (evident NU o sa fac asa ceva... :) ).

Edited by danmerezeanu

Am incercat eu un custom rom acum ceva timp daca va amintiti dar era bazat pe Oreo si nu l-am tinut. Acum au facut si Pie dar din lipsa de updateuri nu merita
Am ajuns in punctul in care romul oficial merge mai bine ca cel custom si vegetam ca iPhone-istii si Sam-isti.....ca asa vrea Google!

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Hmmm. Adica sa tin eu 2 XL-ul inca doi ani? De ce nu? Dar asta numai daca rezista fiica-mea atata vreme cu 6P-ul in patru nuclee (de parca bateria proaspat schimbata i-ar rezista atat :) ). Oricum, 2 XL-ul se misca bine inca asa ca...

Revenind la politica de update-ur... eu zic ca tot Nexus 6-le a primit mai multe - 5.0 in 2014, 6.0.0 in 2015, ... , 7.0.0, 7.1.1 in 2016 (si inca ceva si prin 2017 daca tin bine minte). Apoi... custom ROM si ... suntem la zi (fanboy, de :)).

Cat despre 2 XL... aici lucrurile sunt clare... stock rules! INCA!

Edited by danmerezeanu

Hai mah, nu fii asa rau, fii si tu mai light.. rusinica sa zicem. :D

Alta: play store o sa vada cat spatiu mai ai disponibil pe tel si poti face curatenie direct de acolo
https://www.trustedreviews.com/news/google-play-manage-storage-3644108

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Asta mi-a plăcut. Deci daca kinderu' se hotărăște să ignore call/text de la părinți, nu mai poate folosi telefonul.
Destept băiatul asta
https://www.theloop.ca/ctvnews/father-creates-app-that-forces-children-to-answer-parentrsquos-texts/

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Nu imi place...
Pana si update-urile mari sunt mai rare... In 2017 am avut 8.1, anul asta nimic, sa nu mai zic ca la security patch de ianuarie imbunatatiri au fost doar pentru ultima generație...
Banuiala ca ei se apropie sa gandeasca cum o fac cei de la Apple se adeverește...

S-a zvonit inca dinainte de lansarea Pie ca tura asta va exista o singura versiune, 9.0, fara 9.x (automat fara un DP intermediar pentru Pixeli).
In fix doo luni, pe la jumatatea lui Martie o sa avem 'jucarie' noua. Ce-o fi mai departe, Dumnezeu cu mila! :rolleyes:

Adevarat, e fara crashuri, fara erori, toate aplicatiile ruleaza cum trebuie, camera la fel, bateria in regula si asta....chiar nu au ce sa aduca nou la P, poate sa mai umble pe la butoane, interfata, etc sa nu zicem noi ca nu fac nimic.
Inainte ne vaitam cu toti, eu pun pure nexus ca stck-ul merge ca dracu, ca nus ce aplicatie nu merge....acum suntem nemultumiti ca merge prea bine.
Cum sa o mai dea si Google sa fie bine?