Clicky

Jump to content
nick5roo

Google Pixel 2 XL - Discutii generale

Recommended Posts

https://9to5google.com/2018/08/22/exclusive-ukrainian-black-market-dealer-pixel-3-xl-leaks/

Cred ca i-au sabotat muncitorii fani Apple si au scos cateva din fabrica FoxConn default_laugh.png

Parca spuneau ca vor sa isi faca fabrica lor de telefoane investind in HTC ... etc... O harababura totala ...

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

globalizare...

nimic nu mai e ce a fost odata, dupa cum vedeti, nici macar asasinii..

Singura parte buna, este ca inca mai exista competitie.Ma bucur ca exista Apple si Samsung, imi pare rau ca HTC se duce la fund, ca Motorola a disparut si ca LG nu reuseste sa iasa din mediocritate. Ma bucur pana si de faptul ca pun chinezii presiune pe piata. 

Ani de zile am fost fan Oakley (de pe timpul cand ma uitam la filme cu Arnold). Acum aproape 10 ani, Luxottica a cumparat Oakley. Tot asa cum a cumparat Ray Ban, Vpogue si alte branduri arhicunoscute. Cum a reusit? Pai intai a cumparat lanturile de distributie. Apoi, cine nu a vrut sa vand, a fost banat in magazine si apoi a trebuit sa accepte. Acum vreun an- doi, a "fuzionat" cu Essilor (unii care fac lentile). La momentul actual, Luxottica detine peste 80% din piata mondiala, calitatea (materialellor, constructiei si service) a cazut dramatic, pretul este sus si ei fac gramezi de bani, simuland faptul ca exista diversitate. Ai o problema? Nu-i intereseaza, tot de la ei cumperi.

Deci, bine ca inca avem Samsung si Apple.

Eu in continuare ma confrunt cu o situatie ciudata la notificari...

Nu primesc vizual notificarile de la google play.

64939b7dbe70c51b244eafcfe3171c8e.jpg

De exemplu am acea notificare de la ora 15.17 insa eu nu am facut acele update-uri si nici pe auto nu sunt.

Chestia interesanta ca bratara miband2 a vibrat la ora aia , dar pe telefon nu era nimic ...

Eu fac o reinstalare pe curat , dar nu inteleg de ce s-a generat asta pentru ca atunci cand s-a lansat android Pie am instalat tot pe curat cu wipe all ...

Cine stie... Vezi cum se comporta dupa factory reset.

Intre timp, alte detalii despre 3 XL: https://www.androidpolice.com/2018/08/23/pixel-3-xl-details-emerge-including-redesigned-camera-app-google-assistant-earbud-remote

La camera se pare ca iar va rupe tot, cel putin intre cele 3 poze sunt diferente mari.
Ma gandesc oare cat or sa mai evolueze camerele, deja pozele sunt la o calitate peste realitate. Mie mi se par culorile mai bune ca in realitate.

Era o gluma referitoare la umilinta la care a fost supus adrian manelistul cand i s-a dat o bancnota de 10lei la o cantare. Nu-mi spuneti ca nu ati vazut faza, a vuit facebookul cu ea acum ceva timp.
El ii spunea celui care ii dadea bancnota: "ai gresit buzunarul baiatul meu".

Play Store se updateaza singur, cand vrea el. Ai rabdare, o sa urce la ultima versiune. Daca te grabesti, instaleaza "de mana" ultima versiune de pe apkmirror.com

Slabe sanse ca problemele tale sa fie de la versiunea de Play Store.

Eu nu am facut update manual decat la aplicatia phone cand iesise dp5 de P, ca nu imi mergea ok cea care venise implicit.
In mod normal ar trebui sa faca update singur la apk-uri, eu am zis sa incerci asa si poate nu mai ai probleme.

Nu o știam pe aia cu ai gresit buzunarul :))
In alta ordine de idei, Facebook ne spionează din toate pozițiile. Are un VPN mititel, care face treaba asta. Din Apple store l-au retras. Din Google play nu.
https://www.howtogeek.com/fyi/facebook-removed-their-spying-vpn-from-the-app-store-but-its-still-on-google-play/

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Diferente de procesor, probabil un display de o mai buna calitate si o rezolutie putin mai mare si cu siguranta un plus la camera.
Ca minusuri dimensiunea displayului care e mai mare in teorie dar mai mica in practica, designul mi se pare sub cel al lui p2 si am vazut ca si bateria e putin mai mica.
Vom vedea cu ce vor veni la partea de soft, ma refer la ceva ce nu va fi suportat de pixeluirile actuale.
In mod cert nu merita sa vinzi un P2XL pe 450euro pt a da 1000 euro pe un P3XL, asta cel putin din ce stim pana acum.

Pai tocmai aici este spilu', pret pentru ne-vanzare! :P

O perioada buna, n-am stress si nu ma intereseaza "noutatile de pe piata", mai ales la pretul ala...

4 minutes ago, Cristian_Raduca said:

Eu ii oferisem 805

A trebuit sa las la 800, au trecut doo luni, lumea se plange de diverse probleme, asta-i viata! :))