Clicky

Jump to content
nick5roo

Google Pixel 2 XL - Discutii generale

Recommended Posts

Sincer sa fiu e primul model de Pixel pe care nu-l astept cu nerabdare, asta din cauza 2 XL-ului pe care il detin si care mi se pare super la toate capitolele.
Oricum daca mi se iveste vreo ocazie sa-l iau nu o ratez.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Cam de aceeași părere sunt și eu. De ce sa vreau un 3 XL când 2 XL-ul merge atât de bine? Poate o să îmi explice Google la toamna, dar eu cred că pot folosi linistit telefonul asta până îl vedem la fata pe 4XL.818c383f8af7fae913889d2cf57b9c28.jpg

Fisiere mp4 filmate in 1 Februarie 2017, ora 23 si ceva. Sigur nu ai ceva aplicatie de cloud care face sincronizari in background?
Verifica ce instalezi sau setezi in telefon. Pana acum esti singurul cu "anomaliile" astea...

Imi aduc aminte ca am downloadat acel clip din photos acum cateva saptamani ... In rest el nu este in telefon sa ii mai faca back-up , dar ma rog nu inteleg de ce tot încearcă sa il downloadeze ...

La fel si peste noapte ... Dupa ce am dat clear cache la aplicatia files si la drive ... O sa dau si la photos ...

9ba99fdfb54137ff5cedc68aa41aba61.jpg

LE : credeam ca nu mai exista aplicatia "Downloads" din moment ce au anuntat ca au schimbat in "Files" , dar le-am gasit in app list ... Am dat clear storage and cache la ele , le-am dat disable dupa care restart la telefon , clear din nou si enable ...

e78b8c30c0c2b1386ae34f51a59ad210.jpg

Hmmm! Ce am mai gasit pe net in weekend (si n-a fost publicat deja pe forum de @geekos :) ):

1. Mde, nu mai poti tine domnule un secret pe lumea asta :) : Mi s-a oferit un prototip de Pixel 3 XL pentru 2000 de dolari (WTF???!!!)

In ritmul asta astept ca prototipul pentru 4 XLsa apara odata cu versiunea "oficiala" de 3 XL :)

2. Pe XDA se face vorbire despre gasirea unui Pixel Launcher de Pixel 3. Deocamdata doar citim. Nu se poate instala inca (vedeti si comentariile): https://www.xda-developers.com/google-pixel-launcher-assistant-icon-search/

Edited by danmerezeanu

Ar fi misto dupa ce s-a facut atat tam tam cu pixel 3 sa nu aiba nici o treaba cu ce a aparut prin "zvonuri", sa fie diferit din toate p.d.v.
Dar nu prea le sta in fire celor de la Google sa faca astfel de surprize, in general ce am vazut initial ca zvon s-a confirmat a fi real.