Clicky

Jump to content
nick5roo

Google Pixel 2 XL - Discutii generale

Recommended Posts

4 hours ago, nick5roo said:

Flagship killer bre! Pacorabane! emoji3.png

Trimis de pe al meu ONEPLUS A3003 folosind Tapatalk

pai e salam, smartfon sau apa de toaleta? :D

3 hours ago, Sp1tfire said:

Ala e considerat unboxing? A pitit telefonul direct si a filmat cutia 3 minute. Super unboxing, mi-au placut carticelele, am avut timp sa le si citesc la cat le-a filmat.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Pai telefonu' stiam cum arata, deja ne-am plictisit de butonat, cutia si carticelele erau interesante

;D

3 hours ago, Lesbianu said:

Ce pretentii aveti si voi... Atat a putut vietnamezu' sa surprinda, si n-avea telefonu' al bun la el. 
Aveti rabdare pana dupa 4 Octombrie, or sa apara "unboxing-uri" full hașde cacalau! :P

Avea cu el doar o clona de ipfon .. Tot nu vreau sa cred ca ala este produsul finit

NU va suparati pe bietul "unboxer". Era colegu' (ala cu iPhone :) ) de camera al tipului de la Google care urma sa teste3 XL-ul... A semnat el de primire si s-a grabit sa filmeze unboxingu' pana vine propritaru' de drept.... N-ati vazut cum ii tremurau mainile? Probabil cu o mana tinea camera (iPhonu'? ) si cu una scormonea prin cutie. :D

11 minutes ago, geekos said:

Nu aveam odata optiune sa creștem volumul sau stralucirea facand slide pe ecran?

Pe ROM-uri custom, sau cum are Nick, pe OxygenOS...
S-o putea si cu ceva aplicatie (root) dar n-am incercat niciodata pe stock-u' de la G. -_-

Dar nu e problema pentru ca nu se descarca mai repede.

5 , 6 ore se duce cu tot cu acel google play services ...

Nu am avut probleme cu bateria asa cum aveam la Nexus 6P , este foarte stabila.(practic nici o problema cu bateria)

Posibil sa fie si android messages for WEB pentru ca il folosesc cand ajung acasa pe desktop.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Da, dar poate duce mai mult! Eu zic să faci un clean install și instalează pe rând aplicații care folosesc gpservices sau cele care sincronizează des, whatsapp, Twitter, FB, messenger... Google Play Services se ocupa de sincronizarea tuturor. Pune Wakelocks detector și vezi ce aplicații folosește gpservices.

Nu are treabă Android messages, și eu folosesc

30 minutes ago, nick5roo said:

Exemplu ar fi gmail, drive, photos de fapt toată suita gapps

Si eu folosec toate aplicatiile sin suita G (fara restrictii) si nu patesc asta.

28 minutes ago, dr_junior1980 said:

android messages for WEB

For Web, nu... Direct de pe telefon cand este nevoie.

3 minutes ago, Katabxp said:

Mai duce bateria la P2XL 5, 6 ore sot?

Duce si mai mult, dar se termina ziua!

Asta e utilizarea mea "normala" pe 3 zile fara sa il fortez.
d5d4050c6e8de9d609b06b2b4315fc30.jpgb307999c70d5a1b987ed7e93c2574ef9.jpg7097adf4c11e9d8478546bb0706baedf.jpg

Uite cat am scos azi:
Treaba e ca eu bag tel la incarcat si cand mai am 35% din baterie, azi l-am lasat sa se descarce aproape de tot. Il scot cand este incarcat undeva peste 85%, il folosesc zilnic pe post de hotspot pt aparatul cu android din masina, nu mult, in special pt waze sau maps.
Una peste alta e un consum ok tinand cont de cele spuse?ed23412cece058eee9a2ce821443f342.jpg

Mda. Eu zic că nu e rau totuși. Eu il încar până la 100% si nu ajung să îl las să scadă sub 30% - știu povestea cu încărcarea la 80-85% dar prefer sa am suficientă energie (in special când "fac piața" - Victoriei, desigur ). Îl folosesc de obicei pentru navigație (Maps, Waze - asta consuma mai mult așa că îl folosesc mai rar), mail, browsing, știri, radio (TuneIn), Spotify, TV (Digi-online, TVTap, etc), poze, Whatsapp....SOT-ul meu variază dar tot am spre 4-6 ore).
Asta e consumul meu de ieri după amiază/noapte, timp in care am făcut/ backup poze/filme in piața, am folosit Amazfit Bip (cu MiFit), am ascultat TV (ieri am avut semnal ) și.... WhatsApp. Și se poate vedea și cât de cuminte a stat noaptea telefonul - intervalul meu de sleep in Digital Wellbeing este 2:00 - 5:00, just in case ).5acec6cab35c74d7fe682e77eb008282.jpgd95cf012f6c528203726e0bc8c9a19b1.jpg0814cec812a65662561237f985799f60.jpg

Si un articol de duminică
https://android.gadgethacks.com/how-to/5-legitimately-hidden-features-android-pie-0186463/
Din păcate nu ne putem vedea in piața, de departe tot ce pot face este sa urmăresc pe Facebook..

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Ne-am convins cu toti ca asa e. E din seria: "carte multa nu se cere, sa fii prost sa ai putere" - cam astia sunt jandarmii nostri.
Azi am instalat o aplicatie pt burnin test si am constatat ca nu am nici o problema cu displayul.
Pana acum P2XL-ul s-a dovedit a fi cel mai ok cam la toate capitolele, singura problema cu telefonul asta e zona de touch din coltul dreapta jos.
Nu l-am auzit vibrand de capul lui, o face doar cand primesc notificari.

Btw cine are de gand sa treaca la Pixel 3/ XL? Eu zic ca o sa astept P4 XL care sper ca nu va mai avea breton si sper sa fie edge to edge.