Clicky

Jump to content
nick5roo

Google Pixel 2 XL - Discutii generale

Recommended Posts

Pai de pe apkmirror am pus. Am incercat de pe play, am pus stable de pe apkmirror si apoi tot de aici una beta si una alpha. Asta alpha are crash-uri doar la simpla navigare prin ea, video nu merge pe niciuna.Nu ma asteptam din toate apk-urile folosite, tocmai a lui Mark sa nu mearga.Cand tre sa vad un filmulet il trimit pe messenger cuiva si apoi intru in mess si il vad.😂

Incredibil , telefonul nu mai este vazut de catre PC...
Sa fie de la ultimul update de windows 10 (1909) ?
Încearcă și pe un al doilea pc... Dacă nu merge înseamnă că e hardware. Asa am pățit și eu. Dus la garanție și luat banii înapoi pe el. Succes

Trimis de pe al meu HD1913 folosind Tapatalk

Eu l'am lăsat în service cu pată display și ca nu pot face file transfer pe pc. L'a ținut 15 zile în service și mi'a schimbat display-ul după ce la schimbat am mai stat 15 zile pt file transfer. Au renunțat și mi-au dat banii înapoi

La ce telefon? Cat a costat displayul?
Btw, are cineva un Pixel 2XL defect dar cu display bun?
Il am pe al sotiei cu ecranul spart, el merge doar ca se vede naspa si am vazut ca au niste preturi display-urile de 2XL. Nu inteleg de ce dracu sunt mai scumpe ca cele de 3XL si 4XL. Nu mai face telefonul cat costa un display pt el.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

De incarcat se incarca , doar ca trebuie sa ii gasesc pozitia desi e curat acolo ...
La tine e clar ca e de la mufa, mergi cu el ca se rezolva, doar sa gasesti un baiat bun.

De incarcat se incarca , doar ca trebuie sa ii gasesc pozitia desi e curat acolo ...
Exact ca și al meu... Din păcate nu ai ce sa'i faci. Il folosești asa cum e pana crapă. Eu am avut noroc cu garanția. Și la ei pe forum (google) recomanda service ori înlocuire dispozitiv

@Katabxp Pixel 2 XL cumpărat de la Cel.ro

Pai da. A zis ca ea nu are grija ca mine de ele, (un Nexus 6P i-a picat in wc ) si ca ii place mai mult ala ca e panda. In fine, ea a imsistat ca eu nu voiam sa renunt la el.
Incerc sa gasesc un display dar...nimic.

Spuneti-mi si mie de ce in anumite momente , de la ultimul update pe februarie , ramane ecranul aprins cand telefonul e blocat , adica normal daca faceam check de notificari prin double tap sau ridicare de jos , dupa o perioada de cateva secunde ecranul se stingea la loc ... Acum face pe "smecherul" ... i-am dat si hard reset , am dezactivat toate gesturile , am setat screen timeout pe 15 secunde si nimic ...

Observ ca nu vrea nici deblocat sa execute screen timeout dupa 15 secunde ... ceva se intampla ...

Dupa restart functioneaza o perioada , dupa care face la fel ...

Edited by dr_junior1980

La "dirty flash" cu imaginea de DP1.1, a crapat... corrupted.
La fresh install cu imaginea de DP1.1, a crapat iar... corrupted.
Instalat DP1 si facut apoi update OTA sideload la DP1.1. Mortii lor!
De umde ai luat imaginea ota?