Clicky

Jump to content
nick5roo

Google Pixel 2 XL - Discutii generale

Recommended Posts

6 hours ago, dr_junior1980 said:

Imi poti trimite numele service-ului prin PM sau aici ...

Este doar un service constatator, nici o sansa 'sa repari' pe bune un Pixel in Rromania....

6 hours ago, Feri said:

Cică OnePlus primește Android 10 odată cu Pixelu'

Nici un link oficial, nici o postare pe Tweeter de-a lui Lau sau Pei, greu de crezut... Dar, ne vedem pe 3 Septembrie sa instalam impreuna Android Q final. :)

Ah, este print cu o discutie de pe Reddit 'cu cineva'. Greu de crezut, dar Doamne ajuta! Ar fi prea frumos...
Essential Ph-1 cu siguranta va primi update instant, sau la o ora diferenta (pacat ca este spre sfarsitul vietii si in curand vor face pauza). Aia asa au primit fiecare Developer Preview pentru ca au fix acelasi soft (exceptand aplicatia de camera) cu Pixelii.

Se misca bine, nici un repros pe partea asta pentru OnePlus. Dar de la jumatatea lui August pana la sfarsitul lui Septembrie (cum a fost Pie-ul final anul trecut), nu inseamna ca acum o sa fie 'update in acelasi timp cu Pixelii'. Plus ca OP o sa continue cu Beta-uri de Q, ceea ce inseamna ca utilizatorul 'normal' nu o sa beneficieze de el (de frica, din superstitie, adaugati aici orice vreti voi).

Nu-s hater, am avut OP, mi-au placut ambele la nebunie si poate o sa mai am vreun model pe viitor, dar hai sa nu exageram. ;)

Daca ies cu Q pe 3 Septembrie, felicitari, se pisa pe multi producatori mai mari si mai tari decat ei!

Pe OnePlus 6 de când a fost disponibil Beta, doar aia am folosit. Pe 7 Pro din păcate încă nu este Beta. Este doar DP pt Android 10. Sper că după ce apare acest 10, să dea drumul și la Beta ;)

Sent from my OnePlus 7 Pro

Vad ca si cei de la BCR au implementat plata cu telefonul , a folosit cineva si functioneaza ?
Vad ca pe beta nu vrea sa functioneze da o eroare pe IMEI-ul telefonului ... ( Nu poate sa il citeasca sau nu stiu ... )
3c608805610063f41775144d16122427.jpg

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Da. Funcționează.

Sent from my Moto Z3 Play using Tapatalk

Pare cam grosut dar e frumusel. Spatele arata ok lucios asa..
Dar pt ca nu o sa-l gasim la raft in Ro, probabil ca o sa-l iau prin Martie la anul, cand ma scade si peetul.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk