Clicky

Jump to content
nick5roo

Google Pixel 2 XL - Discutii generale

Recommended Posts

@geekos: Da-i peste mana! Inainte sa ti-l ia caci dupa... te trezesti ca trebuie sa cumperi INCA un PATRUXEL... :)

Edited by danmerezeanu

Am observat de curand la pozele mele din Photos ca au o problema, imi face backup la o calitate execrabila, nu se vad bine nici in ferestre mici, nu mai vb ca daca deschid poza pe fullscreen se vede ca dracu, parca e facuta cu camera web de la laptop. Mai jos aveti un examplu, e fiica-mea intr-o poza de weekendul trecut.
S-a mai lovit cineva de asta, daca da cum ati rezolvat? Sfaturi, sugestii?69bbc420d0ad2fa78b1470df1ea6752c.jpg

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk

Pai vad ca e ok la tine, se vede cum trebuie. Te-ai uitat la poza mea?
Se vad bine pana le sterg din telefon (free up space) dupa care raman in cloud si se vad ca dracu.

Camerele pe spate vin cam naspa dar per ansamblu nu mi se pare ca arata rau. As fi preferat un edge to edge dar asta e, niciodata nu au excalat la capitolul design Pixelurile.

Mie sincer nu mi se pare atât de urât în față. Măcar nu mai are bretonul ăla oribil. Mă bucur acum că va fi mai ușor ca GCam să suporte mai multe lentile :)

Si totusi.... prefer 3 XL-ul :) . Macar are difuzoare stereo FRONTALE si senzor de amprenta PE SPATE! In plus... 4 X vine cu un ecran cu o diagonala cam ca al 2 XL/3 XL :( . Astea fiind spuse declar deschise pariorile - CAND O SA IMI IAU 4XL? :D 

Din randare am dedus ca difuzorul de jos nu este frontal. Mi se pare cam aiurea ca difuzorul de sus sa fie frontal si cel de jos nu.... :)

Cand o sa-mi iau eu P4XL? Cred ca mai devreme de februarie, martie, nu am cu ce. Scump dom'le scump....si nici dincolo nu e mai ieftin.
Pai de unde ma' nene atata banet? si asa apare dilema (citat).
Pt cei interesati, am vazut Pixel 2XL la 2100lei la emag.

Eu pusesem intrebarea pentru mine dar vad ca si altii isi pun problema (bine, la tine @Katabxp ma asteptam :) )... Ma gandesc insa ca daca 4 XL va arata asa cum sunt leak-urile  mai stau pe 3 XL pana devine mai accesibil... Mai ales din cauza ca nu e nici un progres (ba chiar sunt regrese dupa parerea mea) in ce priveste diagonala, difuzoarele si senzorul de amprenta - in fine, om vedea daca Google ma va contrazice/convinge pana la urma :)

Edited by danmerezeanu

Voi considerați un regres scanerul de amprente amplasat sub ecran? Eu spu să vă mai gândiți, pentru că e mult mai facil să apeși pe ecran decât să cauți orbește prin spate (chiar dacă la un moment dat se formează memoria mușchilor (muscle memory).  

In ce ma priveste eu imi reafirm preferinta pentru senzorul de pe spate. Chestie de obisnuinta (nu uitati ca Inca de cand mi-am luat Nexus 6 aratatorul mi se aseza natural pe sigla Motorola unde ar fi trebuit sa fie senzorul de amprenta); plus ca eu pun intotdeauna telefonul cu fata in jos pe masa. Cand il iau in mana, degetul e deja pe senzor. Apropo, sa stiti ca ma descry si sa gasesc senzorul cand telefonul e in bord (in suport e drept :) ). 

Si de fapt... mie dati-mi senzor dublu - unul pe fata, unul pe dos (spate); o sa fiu multumit chiar daca asta ar presupune sa invat fiecare senzor in parte. Stiu, sunt "defect" :) 

Asta va fi si beta final, urmarorul fiind oficial. Daca nu il lanseaza in cateva zile poate nu il vor mai lansa deloc si vom primi oficialul in August.
Tinand cont de faptul ca dp4 a fost foarte stabil si ok, e posibil sa nu mai primim nici un dp. Goagle stie!